• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Edita KARKLELIENĖ

Antradienio rytą sukčiaus įtikinėjimų pakerėta 75 metų radviliškietė įvykdė visus jo reikalavimus ir prarado keturis tūkstančius litų. Nusikaltimai, kurių aukomis tampa sukčių apmulkinti žmonės, registruojami dešimtimis.

REKLAMA
REKLAMA

Suskubo į banką

Radviliškietė nepažįstamo vyro skambučio fiksuotojo ryšio telefonu sulaukė kelios minutės po devynių ryto.

REKLAMA

A. Š. vardu vyriškis pensininkei pranešė, kad jos sąskaita banke yra naudojama nelegalioms finansinėms operacijoms atlikti. Norint sustabdyti šias operacijas, anot skambinančiojo, reikalingi elektroninės bankininkystės prisijungimo slaptažodis ir kodai.

Moteriškei nekilo dvejonių, kad jai skambina sukčius, todėl ji iškart prisipažino, kad nėra sudariusi elektroninės bankininkystės sutarties. Tačiau čia pat pažadėjo nuvykti į banką ir tokią sutartį sudaryti.

REKLAMA
REKLAMA

Tą pačią dieną radviliškietė, ką buvo pažadėjusi sukčiui, tą ir padarė – sutartį sudarė. Dar kartą paskambinusio vyriškio paprašyta ji telefonu padiktavo banke gautus prisijungimo slaptažodį bei kodus.

Tačiau nuėjusi į banką moteris sąskaitoje neberado savo santaupų – 4000 litų. Nustatyta, kad pinigai į kitą sąskaitą buvo perrašyti pasinaudojus neteisėtai gauta informacija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atsipeikėti padėtų ir bankininkai

Radviliškio rajono policijos atstovė Rasa Stasiulaitienė „Šiaulių kraštui“ patvirtino, kad ši situacija yra standartinė, kai sukčiai apmulkina gyventojus sekdami įvairias pasakas, o, gavę jų elektroninės bankininkystės duomenis, ištuština sąskaitas arba paimta greituosius kreditus.

REKLAMA

Pareigūnės teigimu, yra nemažai atvejų, kai nusikaltimą atskleidžia banko darbuotojai, kurie į banką, sudaryti elektroninės bankininkystės sutarties, atvykusio garbaus amžiaus žmogaus pasiteirauja, kokiu tikslu jam reikalinga elektroninė bankininkystė.

„Manau, kad tokį klausimą senyvo amžiaus žmonėms galėtų užduoti visi bankų tarnautojai. Jie taip pat galėtų priminti, jog pasitaiko atvejų, kai gauti elektroninės bankininkystės duomenis siekia sukčiai“, – sakė R. Stasiulaitienė.

REKLAMA

Pasak jos, bankininkai neturi teisės uždrausti sudaryti sutartį, bet kartais vienas klausimas arba užuomina apie galimą nusikaltimą žmonėms gali padėti atsipeikėti.

Pareigūnės teigimu, nemažai žmonių vis dar aklai pasitiki skambinančių sukčių sekamomis legendomis, tačiau nemaža dalis jau nepasitiki niekuo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Būna, kad į namus neįleidžiami ir kokiais nors reikalais atvykę tikri policijos pareigūnai, – sako R. Stasiulaitienė. – Nepatikliuosius įtikinti sunku ir prisistačius bei parodžius policijos pareigūno pažymėjimą. Atseit, sukčius atėjo ir tiek.“

Šiaulių apskrities policijos duomenimis, per tris šių metų mėnesius Radviliškio rajone užregistruoti 26 sukčiavimo atvejai, Šiaulių mieste – 48.

Iš viso Šiaulių apskrityje dėl sukčiavimo šiemet pradėti 107 ikiteisminiai tyrimai, o pernai per tą patį laikotarpį – dėl sukčiavimo iškelta 100 baudžiamųjų bylų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų