Jei gydytojai rezidentai kreiptųsi į teismą, valstybei gali tekti jiems išmokėti maždaug .. atlyginimo už 2012 metus nepriemoką.

Trečiadienį po vyriausybės posėdžio sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis žurnalistams aiškino, kad susidarė paradoksali situacija: 2012 metais pinigai gydytojų rezidentų ir gydytojų rezidentų odontologų atlyginimams buvo skiriami tokie, tarsi tebegaliotų metais anksčiau sumažintas koeficientas, nors juridinio pagrindo tam nebuvo.

,,2011 metais sumažinti gydytojų rezidentų ir gydytojų rezidentų odontologų atlyginimo koeficietai buvo įtvirtinti Vyriausybės nutarimu, ir tame nutarime buvo pažymėta, kad sumažinimas nustoja galioti 2012 metų sausio 1 dieną. Nuo 2012 metų sausio 1 dienos iki 2012 metų gruodžio 31 dienos nėra jokios reglamentacijos, ir atlyginimai turėjo būti mokami tokie, kokie buvo nustatyti iki sumažinimo“, - aiškino V. Andriukaitis.

,,Šiems metams mes jiems palikome galioti sumažintus koeficientus, tačiau manau, kad teisinių ginčų dėl to, kad sumažintas atlyginimas buvo mokamas ir 2012 metais, gali būti”, - aiškino V. Andriukaitis.

Anot jo, tai esanti ankstesnės vyriausybės klaida, nes nutarimo, kuris turėjo būti pratęstas, galiojimas paprasčiausiai nebuvo pratęstas, todėl juridinio pagrindo mokėti sumažintus atlyginimus nebuvo. Nepaisant to, pinigai buvo skaičiuojami taip, lyg nutarimas galiotų.

V.Andriukaičio teigimu, nepriemoka siekia apie 167 tūkst. litų.


Rašyti komentarą...
D
Dovile
2013-01-10 09:22:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerbiamoji Jurgita, is kur pas Jumis tokios zinos apie tokio dydzio atlyginimus o ypac pas rezidentus??? As kaip viena is sios srities atstovu galiu teigti, kad tiek uzdirba daugelio metu patirti turintys gydytojai, taip pat turintys aukstesni issilaivinimo laipsni, arba tie kurie dirba privaciose gerai zinomose klinikose.. taigi nesakykite kad visi, antras dalykas gauti gydytojo issilavinima ne taip lengva ir paprasta, ir tikrai ne tiek metu uztrunka studijos kiek inzinieriaus. as nenoriu izeisti nei vienos srities atstovo, taciau manau reiktu atsizvelgti ir i tai.. :) geros dienos visiems
Atsakyti
0

J
JURGITA
2013-01-09 17:13:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gydytojai odontologai ir rezidentai Vilniuje gauna nuo 12000Lt iki 16000Lt per mėnesį, visa beda, kad atlyginimai mokami vokeliuose....todel ir rodomi mazesni fakte... todel juokinga kai kalbama apie šios srities darbuotojų atlyginimų didinimą. Aišku nekalbame apie tuos kurie dirba valstybinese imonese, bet be valstybinio darbo-jie dirba ir privačiai. DUOK DIEVE VISIEMS LIETUVOJE TOKIU ATLYGINIMU. kuo prastesni yra inžinieriai,kurie gauna nuo 1600Lt iki 2200Lt. Kodel aukštinamos vienos profesijos žeminant kitas. Kodel užsienyje daug maž jei žmogus išsilavinęs gauna neblogai, nepriklausomai medikas,inžinierius jis būtų. Kelkite neatskaičiuojamą minimumą nuo 1000Lt kad nebūtų visiškai jokių atskaitymų. Reikia keisti visą mokesčių sistemą, daryti globalią mokesčių sistemoje revoliuciją, sudaryti tokias salygas, kad neįmanoma būtų mokėti vokeliuose. O dabar tie vokeliai yra skatinami.
Atsakyti
0

K
KGB banditai
2013-01-09 18:10:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
dar labiau pradejo siauteti:)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų