Griežtos taisyklės tėvams ir vaikams: darželiuose – nauji reikalavimai

Dalis šalies miestų nuo pirmadienio atveria duris dirbti privalančių tėvų vaikams. Tačiau ir tėvai, ir darželių darbuotojai įpareigojami laikytis griežtų higienos taisyklių, kad pavyktų išvengti koronaviruso plitimo vaikų priežiūros įstaigose.

Vilnius ir Klaipėda nuo pirmadienio žada įgyvendinti Vyriausybės reikalavimus ir atveria darželius dirbančių tėvų vaikams, Kaunas sako dar lauksiantis detalesnių centrinės valdžios išaiškinimų. 

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė sprendimą, kuriuo numatoma, kokios apsaugos priemonės būtinos vaikų priežiūros organizavimo įstaigose.

Priims ne visus vaikus

Pirmiausia tėvams būtina žinoti, kad į darželius savo atžalų jie vesti negali tuomet, kai mažieji serga lėtinėmis ligomis, dėl kurių tėvai gali gauti nedarbingumo pažymėjimą. Taip pat vaikai turi likti namuose, kai gyvena kartu su asmenimis, kurie priskiriami rizikos grupėms, tai – vyresni nei 60 metų asmenys ir žmonės, sergantys lėtinėmis ligomis.

Savivaldybės įpareigojamos organizuoti vaikų priežiūros paslaugas, kai tėvai ar vaiko globėjai pateikia darbdavio pažymą dėl būtinumo dirbti, t. y., kai abu tėvai privalo dirbti ir neturi kam palikti vaiko namuose.

Asmenys, atlydintys vaikus į darželį, privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones). Šalia įėjimo į įstaigą ir patalpas, kur prižiūrimi vaikai, turi būti suteikta galimybė dezinfekuoti rankas, bet vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Į įstaigą gali būti priimami tik nekarščiuojantys vaikai. Vaikams, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 laipsniai) ar kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas, vėrimai ir pan.), nebus priimami dalyvauti grupės veikloje.

Dirbs mažose grupėse

Darželiai savo paslaugas privalo organizuoti ne didesnėse kaip 10 asmenų grupėse. Darbuotojai turi dirbti tik vienoje grupėje, o vaikai privalo lankyti tą pačią grupę, kad nebūtų galimybės kontaktuoti su vaikais kitose grupėse nei patalpose, nei lauke. Vienam vaikui darželyje turi tekti ne mažesnis kaip 4 kv. m plotas.

REKLAMA

Vaikus prižiūrintys asmenys taip pat privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugas. Tai pat įstaigoje negali dirbti darbuotojai, kurie karščiuoja ar jiems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas, vėrimai ir pan.). Su vaikais negali dirbti darbuotojai, priklausantys rizikos grupei. 

Darbuotojų kūno temperatūra matuojama iškart atvykus į darbą. O tie, kuriems pasireiškia anksčiau minėti ligų požymiai, nedelsiant nušalinami nuo darbo ir turi kreiptis į medikus.


Rašyti komentarą...
a
ana
2020-04-24 12:26:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
nu ir ka,pasiimsi ,kol praeis ciaudulys ir vel atvesi.Nuo siol nebus taip,kaip buvo paskutiniu metu,pulinga sloga,baisus kosulys,supuliavusios akys,rytais numusta temperatura,kuri popiet vel pakyla,ir vaikas grudamas i darzeli,o tada uzsikrecia visi sveiki vaikai.
Atsakyti
-2

E
Ena
2020-04-24 11:44:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu ir laikytis visu higienos reikalavimu, vis tiek yra tikybe uzsikresti .Tevai iseina dirbi , bendrauja darbe gali apsikresti patys pasiima vaika is darzelio ir namuose su tuo vaiku bendrauja !!! Tas vaikas nueina i darzeli ir isplatina virusa va tau ir visi uzkresti!!!! Kaip sakoma jei Dievas apsaugos!!!
Atsakyti
-2

A
Alvydas
2020-04-24 11:35:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet vaikas būna pačiaudi šiaip pora kartu ir viskas . Ir ką ? Skambutis pasiimkit vaiką ?? Kas dėl to duos biuletenį jei nėra jokios priežastis. O tas čiauduliukas tai yra , tai nėra. Atsargumas yra būtinas . Bet gal neperlenkim lazdos . Pavasarį išėjo darželį į lauką padūko sušilo atvėso va ir čiuduliukas ar kosuliukas.
Atsakyti
-11

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų