Gražulis viešai kaltina Žemaitaitį melu: jis neegzistuojančios partijos pirmininkas

Seimo narys Petras Gražulis viešai apkaltino buvusį bendražygį Remigijų Žemaitaitį meluojant, kad šis yra naujos partijos „Laisvė ir teisingumas“ pirmininkas. Politikas piktinasi, kad R. Žemaitaitis agituoja rinkimuose balsuoti už neegzistuojančią partiją. Tuo metu pats R. Žemaitaitis ramina, kad teisiniai partijos pervadinimo niuansai šiuo metu sprendžiami Registrų centre ir bus išspręsti per šią savaitę.

„Buvęs partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis viešai yra apsimelavęs, neva jis yra naujos politinės partijos „Laisvė ir teisingumas“ pirmininkas, tačiau tokios partijos nėra“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė P. Gražulis.

Jis pažymi, kad „Laisvė ir teisingumas“ nėra registruota kaip juridinis asmuo.

„Ji niekur neregistruota, nors Remigijus Žemaitaitis skelbiasi jos pirmininku jau beveik du mėnesius“, – tęsė politikas.

Taip pat, priduria P. Gražulis, partija tokiu vardu nedalyvauja Seimo rinkimuose, o R. Žemaitaitis agituoja rinkėju neegzistuojančios partijos vardu.

„Beje, pats R. Žemaitaitis yra buvusio „abonento“, Artūro Zuoko vadovaujamos partijos Lietuvos laisvės sąjunga rinkiminiame sąraše. O kur yra p. Remigijus Žemaitaitis ir jo naujoji partija, išlieka neaišku“, – rašė P. Gražulis.

Situacija išsispręs per kelias dienas

Tuo metu pats R. Žemaitaitis į viešus buvusio bendrapartiečio kaltinimus reaguoja ramiai ir sako, kad teisiniai situacijos niuansai išsispręs dar šią savaitę.

„Ramiai pasėdėkit iki trečiadienio ir baigsis visos nesąmonės“, – tv3.lt kalbėjo R. Žemaitaitis.

R. Žemaitaitis patikslino, kad „Laivė ir teisingumas“ sukurta buvusio sostinės mero Artūro Zuoko vadovautos Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) partijos pagrindu, prisijungus buvusiems „tvarkiečiams“ ir Artūro Paulausko judėjimui „Pirmyn, Lietuva“.

„Zuoko partijos pagrindu, Laisvės sąjungos, kuri registruota Vyriausioje rinkimų komisijoje (VRK). Buvo pervadinta partija į „Laisvė ir teisingumas“ birželio 6 dieną. Visi dokumentai tvarkomi, vyksta Registrų centre patikrinimas valdybos narių, kas yra privaloma“, – tv3.lt kalbėjo R. Žemaitaitis. 

REKLAMA

Anot naujosios partijos lyderio, valdybos narių patikrinimas turėtų būti baigtas antradienį arba trečiadienį.

„Žinau, kad viskas tvarkoj, viską suspėsime laiku, tik tiek, kad procedūros“, – sakė R. Žemaitaitis.

Šiuo metu į VRK rinkimų sąrašus įtraukta būtent Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), o partija bus pervadinta tik tuomet, kai procedūros Registrų centre bus baigtos.

„Dar negali būti, kol iš Registrų centro neateina pažyma“, – patikslino R. Žemaitaitis.

Ketina prikelti partiją

Savo „Facebook“ įraše P. Gražulis džiaugiasi, kad partijai „Tvarka ir teisingumas“ atsiveria galimybė dalyvauti rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose.

„Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas panaikino Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimą ir įpareigojo iš naujo nagrinėti jų skundą dėl atsisakymo registruoti partiją savarankišku politinės kampanijos dalyviu“, – nurodo parlamentaras.

Jis taip pat pažymi, kad „tvarkiečiai“ nesutinka su pradėta partijos likvidavimo procedūra.

„Nesutikdami su partijos „Tvarka ir teisingumas“ likvidavimu ir matydami R. Žemaitaičio savivaliavimą ir pažeidimus, tikrieji partijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai š. m. liepos 16 dieną sušaukė partijos Tarybos posėdį, kuriame pagal partijos įstatus išsirinko laikinąjį pirmininką, valdybą bei atsakingą sekretorių. Partijos „Tvarka ir teisingumas“ kongresas numatomas rugpjūčio mėnesį“, – rašė P. Gražulis.

Portalas tv3.lt primena, kad liepą likviduojama partija „Tvarka ir teisingumas“ bandė registruotis Seimo rinkimams. 

Buvęs „tvarkiečių“ lyderis ir naujai sukurtos partijos „Laisvė ir teisingumas“ vadovas R. Žemaitaitis ketino kreiptis į prokuratūrą, kaip pat teigė, dėl galimo „dokumentų klastojimo, dėl partijos buvusios buhalterės ir finansininkės, kuri buvo atleista iš pareigų, galimai neteisėto bandymo užvaldyti juridinį asmenį užvaldant dokumentus“.

Partija likviduojama

Birželio pradžioje partijos „Tvarka ir teisingumas“ delegatų suvažiavimas priėmė sprendimą likviduoti partiją ir jungtis prie naujai kuriamos politinės jėgos „Laisvė ir teisingumas“.

REKLAMA

„Tvarkiečiai“ nusprendė likviduoti partiją Panevėžio apygardos teisme baigiant nagrinėti „Tvarkos ir teisingumo“ korupcijos bylą.

Teismas birželį baigė kaltinamųjų ir liudytojų apklausas, kitas bylos posėdis su baigiamosiomis kalbomis yra numatytas spalio 2 dieną. 

Partija „Tvarka ir teisingumas“ kaip juridinis vienetas yra kaltinama iš kyšių ar neteisėtai iššvaistyto turto gavusi daugiau nei 350 tūkst. eurų, o verslininkai įtariami prisidėję prie šių schemų. 

Teisėsaugos duomenimis, šiuos pinigus partija panaudojo veiklai viešinti. Pareigūnai kaltina verslininkus už pagalbą partijai siekus jos poveikio Vidaus reikalų ir Aplinkos ministerijų viešuosiuose pirkimuose. 

2013–2014 metais, kai padaryti įtariami nusikaltimai, šioms ministerijoms vadovavo „tvarkiečių“ deleguoti atstovai.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.


Rašyti komentarą...
K
Kaunas
2020-08-03 12:31:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visi jus melagiai,prie to "lovio"bet kokia kaina norite patekti
Atsakyti
-1

y
yyyyy
2020-08-03 12:53:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
...vagia kas tik gali....
Atsakyti
0

F
Fdikdi
2020-08-03 13:03:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dbdjgejeheehje
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų