Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
36
Petras Gražulis (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Seimo narys, Regionų frakcijos atstovas Petras Gražulis antradienį nuvyko į Rūdninkų poligoną išreikšti palaikymą vietos gyventojams, kurie priešinasi planams greta jų apgyvendinti nelegalius migrantus. Politikas tikino, kad susidariusi situacija yra valdančiųjų konservatorių atsakomybė ir ragino užsienio reikalų ministrą Gabrielių Landsbergį susitikti su Aliaksandru Lukašenka.

36

Seimo narys, Regionų frakcijos atstovas Petras Gražulis antradienį nuvyko į Rūdninkų poligoną išreikšti palaikymą vietos gyventojams, kurie priešinasi planams greta jų apgyvendinti nelegalius migrantus. Politikas tikino, kad susidariusi situacija yra valdančiųjų konservatorių atsakomybė ir ragino užsienio reikalų ministrą Gabrielių Landsbergį susitikti su Aliaksandru Lukašenka.

REKLAMA

Antradienį parlamentaras P. Gražulis lankėsi prie Rūdninkų poligono, kuriame pirmadienį įvyko susirėmimas tarp kelią į poligoną blokavusių žmonių ir pareigūnų.

„Kadangi taip plačiai per internetą nuskambėjo, kaip policija muša žmones, gyventojus, kurie tikrai nenori, kad būtų įkurdinti pabėgėliai, 1,5 tūkst. kaip kalbama, tai atvažiavau pažiūrėti, palaikyti tų žmonių“, – naujienų portalui tv3.lt komentavo P. Gražulis.

Politiko teigimu, kol kas prie poligono būriuojasi ne itin daug gyventojų, tačiau po darbo žmonių turėtų padaugėti. P. Gražulis pabendravo su vietos gyventojais ir išgirdo, kodėl prie Rūdninkų poligono gyvenantys žmonės baiminasi migrantų kaimynystės.

REKLAMA

„Žmonės jaučiasi labai nesaugūs. Skaito žiniasklaidą, kad pabėga tai 4, tai 6 iš tų stovyklaviečių. Sako, kad bijos eiti uogauti, grybauti, nesaugūs būsime namuose“, – gyventojų nuotaikas perdavė P. Gražulis.

Seimo nario tvirtinimu, atsakomybę už itin išaugusį nelegalių migrantų srautą iš Baltarusijos turi prisiimti valdantieji konservatoriai ir užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Tuos visus pabėgėlius Austėja [Landsbergienė] turi savo mokyklose apgyvendinti“, – įsitikinęs P. Gražulis.

Seimo narys turėjo patarimų užsienio reikalų ministrui, kaip reikėtų spręsti susidariusią situaciją.

„Turi nusiimti savo puikybės kepurę Landsbergis ir nevažinėti pas Irako, Turkijos ir kitus diktatorius, o nuvažiuoti į kaimynystę, pas Lukašenką diktatorių ir pradėti vesti derybas. Kodėl nėra pabėgėlių Latvijoje, kuri turi sieną su Baltarusija, Lenkijoje nėra. Čia, be abejonės, prisišnekėjo Landsbergiai ir jie turi spręsti šią problemą“, – įsitikinęs P. Gražulis.

REKLAMA
REKLAMA

Po vizito Rūdninkuose, P. Gražulis išvyko į Dieveniškes, kur 16 val. bus surengtas Romo Dambrausko koncertas, kuris skirtas palaikyti prieš migrantų apgyvendinimą miestelyje pasisakančius vietos gyventojus. Seimo narys teigė, kad leidimas koncertui suteiktas jo prašymu.

Pasak P. Gražulio, nors leidimas išduotas 300 žmonių susibūrimui, sunku pasakyti, kiek žmonių susirinks į R. Dambrausko koncertą.

„Gal bus ir mažiau, bet pats principas – išsakyti žmonėms paramą“, – sakė P. Gražulis.

Neramumai prie Rūdninkų poligono: tarp policijos ir žmonių įvyko grumtynės

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad policijos pareigūnai pirmadienį jėga patraukė žmones nuo kelio prie Rūdninkų poligono, kur jie blokavo važiuojamąją dalį, protestuodami prieš neteisėtų migrantų apgyvendinimą šioje Šalčininkų rajono teritorijoje.

Keliasdešimt žmonių bandė blokuoti į poligoną vedantį kelią, kad į jį nepatektų sunkvežimiai, vežantys migrantų palapinių miesteliui įrengti reikalingus daiktus.

REKLAMA
REKLAMA

Protestą stebėjusiems pareigūnams galiausiai pareikalavus pasitraukti nuo kelio, o daliai žmonių tai padaryti atsisakius, policininkai, susibūrę į maždaug dešimties grupelę, juos nustūmė.

Šiuos veiksmus lydėjo protestuotojų šūkiai „Gėda!“ ir vieno vyro, pasipiktinusio dėl „mušamų žmonių“, riksmai.

Policija tvirtina nenaudojusi perteklinės jėgos, o žmonės buvo nustumti jiems keliskart atsisakius vykdyti pareigūnų nurodymus pasitraukti nuo kelio.

Dėl teisėtų nurodymų nevykdymo buvo sulaikyti aštuoni asmenys, jiems vietoje išrašyti administracinių nusižengimų protokolai, BNS sakė policijos atstovas spaudai Ramūnas Matonis.

Netrukus po to, kai žmonės buvo nustumti nuo kelio, jie gyvomis eilėmis sustojo prieš poligono vartus, tačiau po kelių minučių atvykusi riaušių policija jas išardė, BNS pranešė įvykio vietoje dirbusi korespondentė.

Šalikelėje likę protestuotojai pamažu išsiskirstė, tačiau poligono prieigose liko keletas žmonių.

REKLAMA
REKLAMA

R. Matonis teigė, kad praėjus kuriam laikui po numalšinto protesto poligoną saugoję Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai buvo priversti ašarinėmis dujomis vaikyti prie poligono likusius žmones, tačiau detalių incidento aplinkybių nurodė nežinantis.

Anot jo, policijos pareigūnai poligono prieigose liks budėti per naktį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų