„Prezidentas džiaugiasi, kad jo komandos nariai tiki jo užsibrėžta programa Lietuvai ir remia jį kampanijos metu. Tokios pat komandos paramos prezidentas linkėtų ir kitiems kandidatams“, – teigiama prezidento komunikacijos grupės atsakyme Eltai.
Visgi Prezidentūra akcentuoja, kad kol kas neaišku, ar 16 tūkst. G. Nausėdai paaukojusi patarėja tęs darbus šalies vadovo komandoje ir po rinkimų.
„Politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautoja patarėja Gerda Gintautė Prezidento komandoje yra nuo 2019 metų kampanijos. Šiuo metu ji yra išėjusi vaiko priežiūros atostogų. Kaip ir visi politinio (asmeninio) pasitikėjimo prezidento patarėjai, liepos 11 d. ji bus atleista iš darbo, nes to reikalauja įstatymai“, – sako Prezidentūra.
„Ar ji bus pakviesta į naują komandą, šiandien negali atsakyti niekas, nes Prezidento rinkimai nėra įvykę. Tad Seimo narių pareiškimas yra politinė spekuliacija, vertintina kaip desperatiškas bandymas paveikti rinkimų rezultatus“, – teigiama komentare.
Šalies vadovo komunikacijos grupė taip pat atkreipia dėmesį, kad visi Lietuvos piliečiai turi teisę aukoti politinėms kampanijoms.
„Visos aukos VRK yra sutikrinamos su VMI turimais duomenimis apie aukotojų pajamas ir tai yra puikiai žinoma Seimo nariams, kurie kreipiasi į įvairias institucijas, reikalaudami patikrinti tai, kas jau patikrinta“, – rašo Prezidentūra.
Antrosios kadencijos siekiančio prezidento Gitano Nausėdos patarėja jo rinkimų kampanijai pervedė daugiau kaip 16 tūkst. eurų, paskelbė delfi.lt.
Portalo teigimu, šiuo metu motinystės atostogose esanti Gerda Gintautė į dabartinio šalies vadovo rinkiminę sąskaitą sausio mėnesį pervedė 4 tūkst. eurų, kovą – 113 eurų, o gegužės pradžioje – 12 tūkst. eurų.
Visgi dėl paviešintos informacijos apie G. Nausėdos gautą auką iš šiuo metu motinystės atostogose esančios patarėjos, grupė Seimo konservatorių kreipėsi į įvairias institucijas. Kreipimasis išsiųstas Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK), Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT), Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI), Generalinei prokuratūrai ir Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK).
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
- Gal ir man pradeti rinkti "pagalba"? - SAU? - Deklaruojant ir reklamuojant, kad UKR ar dar kam nors; Gal Moldovai? - Gruz? - Armen?
- O!- zinau! - rinksiu gal Taivaniui, broileris gal pamestu koki milijona.
-- kaip daro surajevai, ohmanai tapkiniai ir tur but tokiu nemazai.
-- Ir as staigiai nusipirkciau buta, kokioj Pervalkoje ar Preiloje...- ten ramiau nei Nidoje.
Vyriausiosios rinkimų komisijos dėmesiui,
" G. Nausėdos patarėja, esanti motinystės atostogose, jo rinkimų kampanijai pervedė daugiau kaip 16 tūkstančių eurų",
Šiuo metu motinystės atostogose esanti Gerda Gintautė į G. Nausėdos rinkiminę sąskaitą sausio mėnesį pervedė 4 tūkstančius eurų, kovą - 113 eurų, o gegužės pradžioje - 12 tūkstančių eurų.
Kadangi parama rinkiminei kampanijai negali viršyti 10 proc. už praėjusius metus deklaruotų asmens pajamų, VRK atstovė nurodė, kad vertinant iki šių metų gegužės 1 d. skirtas sumas yra atsižvelgiama į 2022 metų deklaraciją, vėliau - į 2023 m. deklaraciją.
Pažymima, kad VMI duomenimis, 2022 m. prezidento patarėja nurodė turinti 125 tūkst. eurų vertės butą ir beveik 123 tūkst. eurų siekiančią paskolą. Moteris taip pat deklaravo 7 tūkst. eurų santaupų.
Visgi praėjusiais metais motinystės atostogose esanti G. Gintautė buvo skolinga tik 5,3 tūkst. eurų.
Kaip teigė G. Nausėdos rinkimų štabo vadovas P. Mačiulis, nei kandidatas, nei štabas patarėjos paramos neprašė.
Ar čia viskas "skaidru" ir teisinga?
Kaip tai dera su Rinkimų kodeksu?
Ar tai nėra "auka" užslėptais skolintais pinigais?
Jeigu taip, tai kokiais?
Gal VRK vieną kartą visgi galėtų Lietuvos žmonėms pateikti viešą atsakymą:
"Kiek mokesčių mokėtojų pinigų ištaškė G. Nausėda institucinio resurso pavidale, rinkiminės agitacijos tikslais nuo rugsėjo važinėjantis po Lietuvos rajonus?
Kiek kainavo jo kelionių išlaidos "su švyturėliais", salių nuomos, investicijos į aparatūrą, raudonus kilimus, fotografus, reklamą televizijose, į muziką, į žmones, į reklamą rajonų spaudoje?
Prie rinkimų datos buvo priderinti: Trijų jūrų viršūnių susitikimas Vilniuje, karinės pratybos, EK pirmininkės vizitas Vilniuje, daugybė kitų kultūrinių renginių - vien tam, kad Nausėda per televiziją kasdien galėtų reklamuotis "kaip prezidentas".
Ar tai su sveiku protu turi sąsajų?
Kiek IŠ VISO kainavo G. Nausėdos rinkimų kampanija mokesčių mokėtojams?"