Prie vairo sulaikyti neblaivūs vairuotojai turėtų mokėti ne tik tūkstantines baudas, keleriems metams netekti vairuotojo pažymėjimo, bet ir atsisveikinti su automobiliu.

Seimas po įstatymo pateikimo pritarė siūlymui griežtinti vairuotojų atsakomybę. Projekte numatytos tokios nuobaudų rūšys kaip teisės vairuoti praradimas, automobilio konfiskavimas bei administracinis areštas iki 30 parų.

Siūloma atsisakyti šiuo metu esančios balų sistemos ir daugeliu atvejų už pažeidimus taikyti proporcingą padarytam nusižengimui nuobaudą.

Taip pat numatytas mechanizmas, pagal kurį asmenys, padarę eismo įvykį ir sutarę dėl jo aplinkybių, neprivalėtų kreiptis į policiją dėl įvykio dokumentų įforminimo.

Parlamentaro Egidijaus Klumbio paklaustas, ar areštinėse užteks vietų sulaikytiems vairuotojams, pataisas pateikęs vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys teigė, kad su šia problema susidūrė Latvija, tačiau Lietuvoje vyksta naujų areštinių statymas ir senų renovavimas.

Beje, Lietuva nuobaudų griežtinimą atlieka būtent latvių pavyzdžiu, kurie jau įsivedė automobilių konfiskavimo ar administracinio arešto tvarką.

Pasak ministro, areštas yra itin veiksminga priemonė tais atvejais, kai nubausti vairuotojai nemoka baudų.

Seimo narys Alfonsas Barakauskas iškėlė klausimą, ar numatyti baudų intervalai neskatins vairuotojų „tartis“ dėl baudos dydžio.

REKLAMA

Pasak R. Šukio, diferencijuoti nuobaudas yra būtina, kadangi greičio viršijimas gyvenvietėje yra kur kas pavojingesnis už tokį patį viršijimą greitkelyje.

Ministras teigė, kad pagal numatytą tvarką baudos dydį turės skirti teismas, tad galimybės „tartis“ nebebus.

Projekte suvienodintos baudos už vairavimą esant vidutiniam ir sunkiam girtumui. Jos turėtų siekti nuo 2000 iki 3000 Lt.

Iš neblaivių asmenų teisė vairuoti būtų atimama 2–3 metams, taikomas administracinis areštas iki 30 parų, o iš pakartotinai neblaivaus vairuojančio asmens būtų konfiskuojamas automobilis.

Taip pat numatyta nuo 500 iki 1000 Lt bausti asmenis, kurie vairuoja krovinines arba keleivių vežimui pritaikytas transporto priemones ir jų kraujyje yra 0,2–0,4 promilės alkoholio.

Nustatyto greičio viršijimas nuo 20 iki 30 kilometrų per valandą būtų baudžiamas nuo 100 iki 300 litų, nuo 30 iki 40 kilometrų per valandą – 400–600 litų, o neturintiems dvejų metų stažo, – dar ir teisės vairuoti atėmimu nuo trijų iki šešių mėnesių.

Jei greitis viršytas nuo 40 iki 50 kilometrų per valandą, bauda būtų nuo 600 iki 800 litų, o vairuotojams, neturintiems dvejų metų vairavimo stažo, – tokia pati piniginė bauda bei teisės vairuoti atėmimas nuo šešių mėnesių iki vienerių metų.

Viršijus greitį daugiau kaip 50 kilometrų per valandą bauda siektų nuo 1000 iki 1500 litų ir būtų atimta teisė vairuoti transporto priemones nuo vieno iki trijų mėnesių.

Vairuotojams, neturintiems dvejų metų vairavimo stažo teisės būtų atimamos nuo vienerių metų iki vienerių metų ir šešių mėnesių.


Rašyti komentarą...
L
Lietuvis
2007-10-09 20:13:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ka reiskia "diferencijuoti" ar mes jau isvis lietuviskai rasyt nemokame. Geda
Atsakyti
0

L
Lietuviui
2007-10-09 20:22:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
O ką reiškia televizorius, tualetas, automobilis???? Tai irgi nelietuvisški žodžiai. Spoksadėžė, šikinykas, ratainis? Daunas.
Atsakyti
0

l
lietuviui
2007-10-09 21:03:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
jei jau toks "lietuvis" galetum nuo saves pradeti ir rodyt pavyzdi, o tai dabar "svepluoji" cia be lietuviskos abeceles... ;)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų