REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Girtos moterys apsiramina tik surakintos antrankiais

 Kai policijos patruliai gauna žinią apie smurtą šeimoje, jie turi būti pasiruošę bet kokiems netikėtumams. Jau seniai praėjo tie laikai, kai smurtautojas beveik išimtinai būdavo vyras. Pastaruoju metu neretai pareigūnams tenka tramdyti ir įsisiautėjusias moteriškes.

Priežastis – alkoholis

„Tokių situacijų, kai mūsų policijos patruliams tenka važiuoti raminti konflikto dalyvių ar įsisimarkavusių girtuoklių, pasitaiko kiekvieną dieną, – sakė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kupiškio rajono policijos komisariato vadovas Gintautas Misiūnas. – Pasitaiko, kad abi konfliktuojančios pusės taip susikimba, jog tenka panaudoti ir specialiąsias priemones. O kartais alkoholis taip aptemdo protą, kad priešinamasi net ir pareigūnams“.

Viršininkas sako, kad maždaug 90 procentų asmenų, kurie drįsta kibti pareigūnams į atlapus, paprastai būna neblaivūs. „Tokių, nepaklususiųjų teisėtiems pareigūnų reikalavimams ir šokančių į akis, pasitaiko ne itin dažnai. Štai sausis buvo palyginti ramus, – sakė G. Misiūnas. – O vasarį per vieną savaitę teko raminti du peštukus: vienam, kuris pareigūnus keikė, įžeidinėjo ir ant jų spjaudė, buvo surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas, o kitam, kuris dar ir kumščiais puolė – pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal baudžiamojo kodekso 287 str. 2 d. (grasinimas valstybės tarnutojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui bei fizinio smurto panaudojimas)“.

REKLAMA
REKLAMA

G. Misiūnas pripažįsta, jog pasitaiko ir agresyvių moterų, kurios nukentėjusios nuo savo vyrų – kaip reikiant gavusios mušti – ir išsikvietusios pagalbą, tuos skriaudikus ima visomis įmanomomis priemonėmis ginti, o pareigūnus mušti, kandžioti ir spardyti.

REKLAMA

Teko trinktelti elektra

Neseniai į panašų įvykį ir buvo patekę Kupiškio rajono PK policijos pareigūnai. Vėlų vienos dienos vakarą policijos patruliai atvyko į Antašavos miestelio Vabalninko gatvės namą, kur girtas (1,88 prom. alkoholio) 18-metis Virginijus Brazdžiūnas puldinėjo ir mušė savo taip pat neblaivią (1,21 prom. alkoholio) motiną Reginą Brazdžiūnienę (54 m.). Atvykus pareigūnams, arši kaip liūtė motina, ėmė ginti savo sūnų: girdi, niekur jo nevešit! Ir, kad visiems būtų aiškūs jos reikalavimai, smogė Kupiškio rajono PK Kriminalinės policijos skyriaus operatyvinės grupės tyrėjai į nugarą.

REKLAMA
REKLAMA

Sulaikoma girtuoklė taip priešinosi, kad pareigūnams teko panaudoti ne tik kovinių imtynių veiksmus, bet ir elektros impulsinį prietaisą „Taser“ bei uždėti antrankius. Beje, ši šeima seniai tapusi policijos pareigūnų galvos skausmu, motinai bausmė paskirta, o sūnui dar teks patrinti kaltinamųjų suolą. „Ši ir panašios šeimos nedirba, gyvena iš pašalpų, girtuokliauja ir smurtauja, – sakė Kupiškio rajono PK vadovas. – Agresyvioji mamytė buvo uždaryta į areštinę. Ikiteisminis tyrimas pagal baudžiamojo kodekso (BK) 286 str.(pasipriešinimas valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui) ir pagal BK 290 str. (valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens įžeidimas) baigtas, byla baigta baudžiamuoju įsakymu. Moteriškei teismas skyrė viešųjų darbų“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vien Kupiškio rajono apylinkės teismas iki kovo 1-osios išnagrinėjo net kelių tokių aršuolių – biržiečio Tado Garbuzo, Kupiškio rajono gyventojų Ramūno Stankevičiaus bei Edgaro Augustausko – baudžiamąsias bylas ir už pasipriešinimą pareigūnams skyrė baudas arba viešuosius darbus.

Apdraskė ranką

Neseniai ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pakruojo rajono policijos komisariato patruliams teko susigrumti su įširdusia moteriške. Prieš porą savaičių apie pusę trijų ryto jie buvo iškviesti į Pakruojyje, Mindaugo gatvėje esantį namą „gesinti“ konflikto. Pasirodė, kad pas čia gyvenančią sutuoktinių porą užsuko senas pažįstamas (22 m.), su kuriuo abu šeimininkai iki paryčių kilnojo taureles. Gerokai įkaušęs šeimininkas ėmė skersakiuoti į šiek tiek jaunesnį svečią, įžeidinėti. Sutuoktinė, nutaikiusi progą, kai vyras nuėjo į tualetą, nutarė jį ten užremti, kas šis nusiramintų. Negalėdamas ištrūkti iš tualeto, vyras paskambino Bendruoju pagalbos telefonu ir išsikvietė pagalbą.

REKLAMA

Kai policijos patruliai atvyko į įvykio vietą, durų niekas neatidarė. Pareigūnai, nežinodami, kas dedasi buto viduje, iškvietė ugniagesius gelbėtojus, kad šie išlaužtų duris ir būtų galima suteikti pagalbą. Tačiau gelbėtojams laužti durų neprireikė – jas atvėrė pati buto šeimininkė. „Įkaitas“ su draugu jau ramiai sėdėjo už stalo. Pareigūnai pasiūlė gerokai „įšilusiam“ draugui eiti namo ir šis, nors ir nenoriai, išpėdino pro duris.

REKLAMA

Kaip „Akistatai“ papasakojo Pakruojo rajono PK Organizacinės grupės vyresnysis specialistas Mindaugas Jasiūnas, besiaiškindami situaciją, pareigūnai pamatė, jog kartu su neblaiviais tėvais yra ir jų mažametis sūnus. Įvertinę situaciją, policijos patruliai nutarė, kad nesaugu palikti vaiką girtiems tėvams. Vyriškis tuoj pareiškė, kad sūnų galėtų prižiūrėti močiutė – jo motina. Tačiau toks pasiūlymas nepatiko sutuoktinei ir ši puolė policijos patrulę, ketinusią vaiką išsivesti. Moteris apdraskė Pakruojo rajono Viešosios policijos skyriaus Patrulių būrio patrulei ranką – teko panaudoti specialiąsias priemones. Surakinta antrankiais jaunoji mama buvo nuvežta į policijos komisariatą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kartu su moteriške (26 m.) į policiją pateko ir sutuoktinių draugas (22 m.), kuris girtas vis dar trainiojosi prie daugiaaukščio namo. Namuose sutuoktinis liko vienas (jam buvo nustatytas kiek didesnis nei 2 prom girtumas), o berniukas buvo perduotas močiutei.

Šiaulių apskrities VPK Pakruojo rajono PK buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasipriešinimo policijos pareigūnams. Kol kas jaunajai mamai verdiktas dar nepaskelbtas.

Teismai nutarė: kalta

Na o Klaipėdos apygardos teismas neseniai išnagrinėjo palangiškės Valerijos Lekstutienės (66 m.) skundą, kuriame ji tikino esanti nekaltai apkaltinta pažeidusi viešąją tvarką ir pasipriešinusi policijos pareigūnams bei esanti neteisingai Palangos miesto apylinkės teismo nubausta.

REKLAMA

Tačiau, kaip pranešė Klaipėdos apskrities VPK, pernai liepos 19-osios naktį, Valerija, būdama neblaivi (1,63 prom. alkoholio) Palangoje, J. Piktuižio gatvėje esančio namo kieme, garsiai kalbėjo, šūkavo, o įspėjus ją dėl triukšmo, policijos pareigūnus iškeikė necenzūriniais žodžiais ir juos apstumdė.

Vėliau, pasitelkusi vienos televizijos laidos žurnalistus, moteris viešai apkaltino pareigūnus dėl neteisėtų veiksmų, o savo kaltės dėl padarytų administracinių teisės pažeidimų nepripažino.

REKLAMA

V. Lekstutienė neigė triukšmavusi nakties metu, policijos pareigūnų nestumdžiusi, necenzūrinių žodžių nevartojusi ir vykdžiusi pareigūnų reikalavimus. Ji skundėsi, kad tai pareigūnai neadekvačiai naudojo jėgą, sulaikydami ją elgėsi neteisėtai ir pažeidė jų veiklą reglamentuojančius teisės aktus bei jos teises ir teisėtus interesus.

Pernai gruodį Palangos miesto apylinkės teismas priėmė nutarimą V. Lekstutienę pripažinti kalta dėl viešosios rimties trikdymo ir dėl pasipriešinimo policijos pareigūnams bei jų teisėtų reikalavimų nevykdymo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Palangiškė pirmosios instancijos teismo nutarimą apskundė Klaipėdos apygardos teismui, kuris šių metų vasarį paliko galioti Palangos miesto apylinkės teismo nutarimu paskirtą administracinę nuobaudą – 87 eurų baudą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų