tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teisme išnagrinėta smurto artimoje aplinkoje byla, kur nuo sutuoktinio nukentėjo savais metodais girtaujantį vyrą paauklėti bandžiusi moteris.

Teisme išnagrinėta smurto artimoje aplinkoje byla, kur nuo sutuoktinio nukentėjo savais metodais girtaujantį vyrą paauklėti bandžiusi moteris.

REKLAMA

Bylos duomenimis, Vytautas Š. 2022 m. spalio 3 d., apie 17.35 val., namuose, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kai nustatytas 2,32 promilių girtumas, mušė savo šeimos narį – sutuoktinę T. Š.

Konflikto metu jis tyčia, dešinės rankos delnu, vieną kartą trenkė moteriai į veidą. Tokiais savo tyčiniais smurtiniais veiksmais nukentėjusiajai jis sukėlė fizinį skausmą. Sužalojimai įvertinti kaip nežymus sveikatos sutrikdymas.

Nagrinėjant šią bylą paaiškėjo priežastis, kodėl vyras sužalojo savo sutuoktinę. Mat išgertuvių su draugu metu jis pamatė, kaip namo grįžusi moteris bando į virtuvės kriauklę išpilti alkoholinį gėrimą.

Kaltės neneigė

Kaltinamasis Vytautas Š. teisiamajame posėdyje kaltu prisipažino. Jis pasakojo, kad tą vakarą iš užsienio atvažiavo jo pažįstamas draugas.

REKLAMA

Vytautas Š. su juo išgėrė alkoholinių gėrimų. Teigė, kad nežino, nes neatsimena paties smurto fakto. Svarstė, kad gal netyčia primušė žmoną.

Buvo neblaivus. Atliko smurtinius veiksmus nukentėjusiosios atžvilgiu, nes buvo girtas. Kaltu prisipažino, žmonos atsiprašė, su kaltinimu sutinka.

REKLAMA

Konfliktas dėl alkoholio

Ikiteisminio tyrimo metu nukentėjusioji pasakojo, kad pas medicinos ekspertus nuvyko po įvykio. Jos sutuoktinis jai sudavė dešinės rankos plaštaka vieną smūgį į kairę veido pusę.

Po smūgio jai liko pamėlusios abi akys, nes pats smūgis buvo į kairę veido pusę, daugiau link nosies. Greitoji medicinos pagalba įvykio metu buvo, tačiau ji į ligoninę vykti atsisakė.

Civilinio ieškinio ji vyrui nereikš. Smūgio metu patirtą skausmą skalėje nuo 1 iki 10 ji įvertino 5 balais. Tuo metu buvo šoke, iš streso negalėjo vertinti situacijos, o skaudėti pradėjo jau po įvykio.

REKLAMA

Įvykio metu kambaryje buvo ji, jos vyro draugas A. C. ir jos sutuoktinis. Konfliktas su jos vyru įvyko dėl brendžio butelio, kurį sutuoktinis reikalavo atiduoti, kai ši paėmė butelį iš šaldytuvo.

Tada Vytautas Š. sudavė jai į veidą, ji nukrito. Tuo metu, svečias A. C. puolė tarp jos ir vyro. Moteris teigė, kad pateiktame vaizdo įraše nesimato smūgio jai, nes sūnus pradėjo filmuoti tada, kai ji jau kėlėsi nuo grindų.

Paties smūgio sūnus nebespėjo užfiksuoti, nes buvo kambaryje. Šiuo metu yra paduotas prašymas skyryboms.

REKLAMA
REKLAMA

Bandė išpilti alkoholį

Smurtautojo draugas ikiteisminio tyrimo metu pasakojo, kad jis tik trumpam parvyko iš užsienio. Nuvažiavo pas draugą į svečius. Jie kartu vartojo alkoholinius gėrimus. Jo sutuoktinė, parvykusi namo pamatė, kad jis ir Vytautas Š. yra išgėrę.

Ji pradėjo rėkti, griebė nuo stalo butelį ir pradėjo pilti alkoholį į kriauklę. Vaikas iš karto nuėjo į savo kambarį, jis konflikto nematė. Įvykio aplinkybių liudytojas tiksliai nurodyti negalėjo, nes buvo neblaivus, tačiau teigė, kad jo draugas žmonos nemušė, jos nelietė. Moteriai sutuoktinis esą praskėlė antakį, kai norėjo pasiimti tą pilamą butelį.

REKLAMA

Liudytojas teigė, kad jie su kaltinamuoju buvo pakankami girti ir sunkiai bestovėjo ant kojų, tačiau nekėlė triukšmo ir ramiai būtų pabaigę pasisėdėjimą.

Teismo verdiktas

Vilniaus regiono apylinkės teismas nusprendė Vytautą Š. pripažinti kaltu dėl smurto artimoje aplinkoje ir paskirti jam bausmę – laisvės apribojimą 1 metams.

Dėl kaltės pripažinimo, bausmė sutrumpinta trečdaliu – iki 8 mėnesių be intensyvios priežiūros, įpareigojant bausmės vykdymo laikotarpiu tęsti darbą arba registruotis Užimtumo tarnyboje, uždrausti vartoti psichiką veikiančias medžiagas.

REKLAMA

Taip pat vyras įpareigotas dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose, Visą kursą smurtautojas įpareigotas išklausyti per 6 mėnesius. Jis taip pat per 8 mėnesius įpareigotas sumokėti 500 eurų į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Nuosprendis per dvidešimt dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Vilniaus apygardos teismui, skundą paduodant per Vilniaus regiono apylinkės teismą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų