• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Girto vairuotojo kelionė iš darbo namų link kaip reikiant apkarto. Vilnietis Andrejus K. su savo „Lexus“ atsitrenkė į stovintį automobilį ir lyg niekur nieko nuvažiavo.

Girto vairuotojo kelionė iš darbo namų link kaip reikiant apkarto. Vilnietis Andrejus K. su savo „Lexus“ atsitrenkė į stovintį automobilį ir lyg niekur nieko nuvažiavo.

REKLAMA

Incidentą pastebėjęs žmogus pranešė apgadinto automobilio savininkui, kuris iškart iškvietė policijos pareigūnus.

Šie greitai nustatė „Lexus“ vairuotojo tapatybę ir prabėgus vos valandai po incidento jau beldėsi į jo buto duris. Vairuotojas buvo toks girtas, kad net nesugebėjo paeiti tiesia linija.

Paskirta didelė bauda

Bylos duomenimis, Andrejus K., būdamas neblaivus, 2020 m. gruodžio 23 d., apie 15.50 val. vairuodamas automobilį „Lexus“ kliudė stovinčią transporto priemonę „VW Transporter“ ir iš įvykio vietos pasišalino.

Nustatyta, kad jis pažeidė Kelių eismo taisyklių reikalavimus, numatančius draudimą su eismo įvykiu susijusiems asmenims po incidento vartoti alkoholį, kol bus patikrintas blaivumas. Policijos pareigūnai apie 17 val. tikrinimo metu nustatė, kad vairuotojo iškvėptame ore yra 2,09 promilės etilo alkoholio koncentracija.

REKLAMA
REKLAMA

Teismas nusprendė Andrejų K. atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, perduodant jį sutuoktinės atsakomybei be užstato, nustatant vienerių metų laidavimo terminą.

REKLAMA

Girtam vairuotojui taip pat uždrausta dvejus metus naudotis teise vairuoti kelių transporto priemones. Maža to, jam paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – iš jo nuspręsta išieškoti konfiskuotino turto vertę atitinkančią pinigų sumą – 6580 eurų.

Teigė prisigėręs namuose

Kaltinamasis Andrejus K. teisme kaltu prisipažino visiškai. Jis pasakojo, kad 2020 m. gruodžio 23 d., apie 15 val., darbovietėje išgėrė apie 300 gramų putojančio vyno ir vairuodamas jam priklausantį automobilį „Lexus“ išvažiavo į namus.

REKLAMA
REKLAMA

Važiuodamas gatve pajuto, kad automobilis sujudėjo, tačiau į tai nekreipė dėmesio, manydamas, jog tai galėjo sukelti nelygi kelio danga. Sugrįžęs į namus priparkavo automobilį ir nuėjo į savo butą. Namuose buvo jo sutuoktinė.

Trumpai su ją pabendravo ir, kol ji gamino valgyti, išgėrė brendžio ir du butelius alaus. Po kurio laiko į butą atvyko policijos pareigūnai, kurie jį informavo, kad vairuodamas automobilį jis kliudė kitą transporto priemonę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išėjęs į lauką vyras pamatė, kad jo automobilio bamperis subraižytas. Buvo patikrintas jo neblaivumas. Nustačius, kad jis neblaivus, buvo laikinai sulaikytas, o jo automobilis išgabentas į saugomą aikštelę.

Jį paleidus iš laikino sulaikymo, bylą tyrusi policijos tyrėja leido kaltininkui iš aikštelės pasiimti sulaikytą automobilį „Lexus“. Pasitaręs su žmona nusprendė automobilį parduoti, nes suvokė, kad iš jo bus atimtos vairuotojo teisės.

Vyras suvokė, kad negalės vairuoti automobilio ir galimai jam bus skirta didelė piniginė bauda, todėl  jai sumokėti bus reikalingos lėšos. Kad jam sugrąžinto automobilio jis negalėjo parduoti, Andrejus K. teigė, kad nežinojo.

REKLAMA

Vos pastovėjo ant kojų

Dar daugiau detalių apie šį įvykį išaiškėjo, kai buvo apklaustas į iškvietimą sureagavęs policijos pareigūnas.

Jis pasakojo, kad buvo greitai nustatyta, kur gyvena automobilio „Lexus“ savininkas. Paskambinus į jo buto duris, jas atidarė moteris.

Paklausus, kur automobilio savininkas, ji nurodė savo vyrą Andrejų K., kuris girtas sėdėjo kambaryje.

Paklausus, ar jis vairavo automobilį, iš pradžių nurodė, kad jis. Po to, kad draugas, vėliau pasakė, kad vis dėlto vairavo jis.

REKLAMA

Paprašius atlikti neblaivumo nustatymo testą, Andrejus K. paeiti tiesia linija nesugebėjo, svirduliavo į šonus, kalba buvo nerišli, judesiai nekoordinuoti.

Piliečio buvo paprašyta apsirengti bei prieiti prie tarnybinio automobilio nusistatyti girtumą. Pirmu pūtimu įpūtė 2,20 promilių, o po 20 minučių – 2,09 promilių. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų