Gentvilas apie situaciją dėl VSD: reikalingas parlamentinis

Opozicinio Liberalų sąjūdžio vienas vadovų Eugenijus Gentvilas teigia, jog Seimas turėtų atlikti parlamentinį tyrimą dėl situacijos Valstybės saugumo departamente (VSD).

„Kokias versijas dėliosime, atmesime, priimsime, tai šitos situacijos taip negalima palikti. Yra užmestas milžiniškas šešėlis ant svarbios valstybinės institucijos ir jei norime baigti su visom versijom, pseudoversijom (...), reikalingas atlikti tyrimas: ar apskritai buvo kažkoks užsakymas, ar čia yra išpuolis prieš Valstybės saugumo departamentą, kas taip pat turi būti išaiškinta“, – Žinių radijui penktadienį sakė E. Gentvilas.

Anot parlamentaro, tik atsakius į visus klausimus, būtų užkirstas kelias spekuliacijoms ir VSD reputacijos menkinimui.

„Įsivaizduokime, jei tai yra išpuolis prieš VSD, tuo pačiu ir prieš Lietuvą, tai turime išsiaiškinti, negalime šitaip palikti. Jei faktai tokie, kad Saugumas vykdo politikų užsakymus, tai mes taip pat turime nekišti galvų į vandenį, o išsiaiškinti ir išsivalyti“, – kalbėjo E. Gentvilas.

Šią savaitę buvo paskelbta, jog aukšto rango žvalgybos pareigūnas yra informavęs tuometinį Seimo NSGK pirmininką Vytautą Baką, kad VSD vadovybės nurodymu 2018–2019 metais žvalgyba rinko informaciją apie tuometinio kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos aplinkos žmones ir diplomatą Vygaudą Ušacką.

Pranešėjas teigė manantis, kad šiais veiksmais žvalgybos vadovai galėjo pažeisti teisėtumo ir politinio neutralumo principus. V. Bako vertinimu, pateikti duomenys rodo, kad VSD galėjo kištis į politinius procesus.

VSD teigia, kad informacijos apie minimus asmenis nerinko, griežtai laikėsi įstatymų. Žvalgybos tarnyba teigia, kad galėjo tikrinti informaciją, vykdydama pavedimą tirti galimą užsienio valstybių kišimąsi į rinkimus.

VSD direktorius Darius Jauniškis tvirtino, kad „VSD nesilaiko selektyvaus požiūrio į jokias politines jėgas ar kandidatus“.

REKLAMA

Pasak D. Jauniškio, „VSD buvo susitikęs su įvairių pretendentų ar kandidatų aplinkomis dėl skirtingų priežasčių“. Jis sakė, kad yra pasirengęs pateikti visą informaciją Seimo komitetui. 

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas kitą savaitę renkasi į neeilinį posėdį svarstyti situacijos dėl VSD.


Rašyti komentarą...
s
siaip
2020-03-06 09:00:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Butu gerai, kad VSD pakratytu pati gentvila ir jo suneli...
Niekas nieko cia neisaiskins, nes ipainioti nelieciamieji.
Bus, kapi su CZV kalejimu ir kitais Grigeo "vamzdynais".
Atsakyti
-2

P
PP
2020-03-06 08:57:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kol saulutė patekės ,rasa akis išės... Ką reiškia reiktų, dirbtų ,veiktų ir ta tariamoji nuosaka? Ar PARLAMENTINĖ KONTROLĖ neveikė iki šiol Lietuvoj?
Atsakyti
-1

R
Rosita
2020-03-06 09:41:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam reikalingas parlamentinis tyromas,kada artėja kiti rinkimai,kas preityje jokio tyrimo nereikia,nes nepasitvirtina tyrimo užgaidod,tiria tiria ir tuo užsibaigia,tik daugiau triukšmo ir painiavos.Svarbu ateitis one tai kas buvo.Viena bobutį pasakė..
.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų