Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Neringoje šalia Pervalkos lyg niekur nieko žolę rupšnoja ožkos ir avys. Pasirodo, skeltanagės čia atkeliavo iš Žemaitijos gelbėti į UNESCO paveldą įtrauktos Kuršių nerijos.
„Ganiava laikoma viena ekologiškiausių, natūraliausių priemonių palaikyti atviras, mozaikiškas buveines ir sustabdyti invazinių augalų plitimą. Pavyzdžiui, šioje pievoje auga ilgakotis lakyšius“, – aiškino Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos atstovė Giedrė Budreikaitė.
Lakyšiaus neėda jokie natūraliai nerijoje gyvenantys gyvūnai, o gelbėtojų iš Žemaitijos – Kretingos rajono – skrandžiams jis pats tas.
„Ožkos kuo gerai, kad jos labai neišrankios maistui. Dėl to ėda ir aukštas žoles, ir krūmynus. Avys labiau žolę. Tai mūsų viena iš priemonių, palaikant atviras buveines Kuršių nerijoje, nes pievų čia pas mus yra labai nedaug ir jas stengiamės kuo labiau palaikyti“, – sakė G. Budreikaitė.
„Operacija“ vyksta jau penktus metus
Tad ir rupšnoja sau 9 ožkos ir 4 avys. Nors abi rūšys viena nuo kitos laikosi etišku atstumu, tačiau gyvenimas bandoje vyksta visai kaip šeimoje – nuo barnių iki komandinio darbo.
Ankstesniais metais šioje teritorijoje būdavo varteliai. Žmonės galėdavo užeiti, pamaitinti, paglostyti ožkytes, tačiau ekologai pastebėjo, jog kartais lankytojai palieka atvirus vartelius ar duoda ožkoms žmogiško maisto. Tad dabar viska yra užtverta.
Ši ožkų, o nuo šių metų ir avių, Kuršių nerijos gelbėjimo operacija vyksta jau penktą vasarą.
Rudenį skeltangės keltu grįš į žemyną, o kitą pavasarį vėl atkeliaus ieškodamos kokį čia dar invazinį augalą sušlamšti.
Straipsnis parengtas pagal TV3 žinių reportažą.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:

































































































































































































































