Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
bet juk negalite nuneigti, KAD LYGIAI TAS PAT VYKO IR LIETUVOJE, vyko Kinijoje, ir vyksta dabar Irake. Tik irako atvejas skiriasi tuo, kad ten vietiniams iš vis nebuvo leista dalyvauti prichvatizacijois procese. Čia Rusija matomai tik kaip pavyzdys paimtas?
iš karto po pučo "čikagos berniukėliai" ėmė veikti. Išsilaisvinę iš demokratinės priežiūros, jie ėmėsi įstatymų leidybos. Sachas pažymėjo, kad dabar jau galima pradėtti veikti, pradėti tikrąją šoko terapiją.

Kai ką jie nuveikė. WallStreeto spauda džiūgavo. Mūsų laikraščiai jų naukienas perrašinėjo. Nes mes juk "melo imperija" netikėjom.. Ir iš tiesų, atrodė, kad niekas taip nedžiugina kaip pučas ir [parlamento pašalinimas:)

Smagumas prasidėjo. Šaliai mirtinai kraujuojant, Jelcino "Čikagos berniukai" puolė įgyvendinti savo ir TVF programą: didžiulį biudžeto apkarpymą, maisto produktų kainų reguliavimo panaikinimą ir dar spartesnę privatizaciją, kas sukėlė tiek skurdo, kad atrodė, jog sukilimo gali išvengti tik policinė valstybė. Iš JAV L.Summersas bei TVF S.Ficheris skatino dar greičiau judėti visais frontais. PRIVATIZACIJA, STABILIZACIJA, LIBERALIZACIJA, ant jo privalo būti kuo greičiau už-baigtos.

Pokytis buvo toks greitas, kad darbininkai kartais nežinojo, kad jų fabrikai ir kasyklos jau parduoti. (panašiai vyko vėliau Irake) Komunistinė valstybė staigiai buvo pakeista korporacine, o jei ir buvo koks pakilimas tai jo vaisius ragavo aparatčikai daugiausia žydų kilmės ie saujelė Vakarų investicinių fondų valdytojų. kurie gavo svaiginantį pelną iš naujai privatizuotų Rusijos kompanijųŠi naujai iškepta ologarchų klika kaip mat susdivienijo su Čikagos berniukai ir plėšė iš valstybės viską, kas buvo vertinga milžiniškais mastais..
Graikijai siuloma naudoti "Lietuvos reforma"..... atsigauna Lietuva del vyriausybes sprendimu Ja giria didziause pasaulio eksportuotoja Vokietija........ ir is vis kas vagnorius........ jis kelia chaosa
dar apie tą Eurazijinę...ir jos "reformu
dar apie tą Eurazijinę...ir jos "reformu
prisiminkim kaip vystėsi istorija toliau.
Nieko nelaukdamas Jelcinas surinko ekonomistų šaiką. Daugelis jau seniau buvo prisiskaitę Čikagos mokyklos tekstukų ir diskutavę kaip jas būtų galima panaudoti Rusijoje. Niekam ne paslaptis, kad ir mūsiškiai vagnoriai, navickai ir co, jautėsi šiuo klausimu pakankamai apsišvietę, nors ir nestudijavo harvarduose ar berkliuose:) Beje, juodosios rinkos ekonomistus jau ir seniau rusų spauda vadino "čikagos berniukais" :) nors Vakaruose juos vadino "jaunaisiais reformatoriai". Nuominuotu grupės vadovu tap J. Gaidatas.

"Nezavisimaja gazeta" rašė : pirmą kartą Rusijos vyriausybę sudaro komanda liberalu, laikančių save Hayako ir M.Friedmano "Čikagos mokyklos" sekėjais. Jų nuostatos aiškios: griežta finansinė stabilizacija pagal šoko terapijos receptus". O galbūt stiprus Skokovas galės užtikrinti griežtą politikos stabilizaciją, " Straipsnis baigėsi prognoze: "nenustebsim, jei jie sukurs kažką panašaus į Pinočeto sistemą, kurioje Čikagos berniukų vasidmens imsis Gaidaro komanda. "(žr.nezavysimaja gazetanov.9 , 91m.) Suteigdama paramą gaidaro "berniukams" ,JAV vyriausybė finansavo savus "ekspertus" , kurių pareigos buvo nuo privatizacijos dekretų rašymo iki Niujorko stiliaus fondų buiržos atidarymo ir bendros Rusijos fondų rinkos planavimo, buvo sudarytas pustrečio milijono dolerių sandėris su Harvardo unuversiteto Tarptautinės plėtros institutu, kuris Gaidaro komandai siuntė savo teisininkų ir ekonomistų grupes.. o 1995 m. Harvardas paskyrė ta patį žydelį Sachsą Tarptautinės plėtros inst. direktoriumi. O tai reiškė, kasd iš pa[prassto patarėjo jis tapo Rusijos reformos prižiūrtėtoju.

Tik savaitę po Gorbio atsistatydinimo "reformuotojai" pradėjoi savo "šoko terapiją" . Ji numatė labai greitą maždaug 225 000 valstybinių kompanijų privatizavimą. Netikėtumas buvo tyčinis. Pasipriešinti beveik neįmanoma. Labiausiai bijota, kad demokratija sukliudys planams. Daugelis rusų tikėjo teisingu turto perskirstymu ir vyriausybės aktyviu vaidmeniu tame. Kaip ir Lenkijos Solidarumas, rusijos darbininkai tikėjo darbininkų kooperatyvais, kurie pakeistų komunistinę tvarką. Jelcinas paskelbė kainų valdymo panaikinimą, , nes "palankiausia reformos sąlyga - nuvarginta visuomenė" anot Jelcino patarėjo Boriso Mau. Kainų panaikinimas privertė žmones dėmesį nuo politikos sutelkti į duonos kasnį, privačiais sodų sklypais..
Pakalbėkim apie "eurazijatinę šunsnukių
Pakalbėkim apie "eurazijatinę šunsnukių
Kai iki vykdydamas savo "glasnost ir "perestroika" politiką Gorbačiovas vedė Sovietų Sąjungą demokratizacijos keliu, spauda buvo išlaisvinta, Rusijos parlamentas, vietinės tarybos, prezidentas renkamas, o Konstitucinis teismas - nepriklaiusomas. O kalbant apie ekonomiką Garbačiovas linko į savorišką laisvos rinkos ir socialinės apsaugos mišinį, kuriame išliko vieša pagrindinių ūkio sektorių kontrolė. Pasak Gorbio, šiam procesui turėjo prireikti apie dešimt metų.O galutinis tikslas - skandinaviško modelio socdemokratija, "socializmas su žmonišku veidu".

Iš pradžių atrodė, kad ir Vakarai tam pritaeria. Nobelis. Bet Prahoje Gorbis aiškiai pareiškė, kad vienas to nepadarys, kad visi, tarsi alpinistai esame susirišę vina virve. Todėl tai, kas nutiko per G7 susitikimą 1991 m. buvo netikėta. Per JAV pasiuntinius Gorbiui buvo pasakyta, kad jam tą virvę nupjasus, jei jis tuoj pat nesiims šoko terapijos, "Jų pasiūlymai buvo stulbinami" - rašė Garbačiovas (žr. M.Garbachev, The New Rusija")

Tuo metu Lenkija ką tik buvo baigusi pirmąją šoko terapiją, kurią globojo Tarptautinis Valiutos Fondas. ir Jeffrey Sachsas. J>Majoras, tėtušis Bušas, ir japonijos minpirm Kaifu reikalavo, kad Rusija su respublikomis pasektų Lenkija ir pereitų prie spartesniografiko - šoko. Garbačiovui paprašius atleisti Sovietų Sąjungos skolas, kad atlaikytų katastrofišką krizę, gavo atsakymą, kad skolas reikia mokėti. Nors Sachas dalį skolų Lenkijai nurašė.

Kas vyko toliau - Jelcinas išstumia Garbačiovą ir chaotiška šoko terapija prasideda Rusijoj ier satelituose. Rusija kaip ier Kinija buvo nedemokratiškai verčiama pasirinkti Čikagos mokyklos ekonominę programą, bet ne autentišką demokratin ę reformą. Kinijos lyderiai susidorojo su savo piliečiais, o Rusijoje demokratinė revoliucija buvo per daug įsibėgėjusi, tad norint įdiergti Čikagos berniukų programą šį viltingą procesą reikėjo drąstiškai pertyraukti.

Gorbis žinojo, kadf tokią programą, kurią siūlė G7 ir TVF galima įdiegti tik jėga. Valkarų berneliai tą irgi suprato. The Economist ragino Gorbį griebtis "tvirtos rankos" politikos. "kad būtų sutriuškintas pasipriešinimas, kuris blokuoja rimtą ekonominę politiką" (žr."Order,Order" The Eonomist, Dec.22 1990m) Vienžo, The Economist ragino Gorbį elgtis taip, kaip elgėsiu vienas žiauriausių šaltojo karo žmogžudžių (Pinocheto). O The Wašington Post nuėjo dar toliau, jis skelbė 91 m.rugpjūtį: "Pinočeto Čilė - pragmatiškas sovietų ekonomikos modelis" Straipsnyje teigiama, kad lėtapėdžio Gorbio reiktų pačiu nusikratyti, aut. M.Schrage teigė, kad Rusijai reikia "despoto, kuris žinotų kaip surengti pučą"

Toks pučas įvyko 91m. rugpiūčio 19 - po mėnesio po G7 susitikimo. Senoji komunistų gvardija į parlamentą nukreipė tankus. Bandydami sustabdyti demokratijos procesą, jie jie kėsdinosi pulti pirmąją demokratiškai išrinktą valstybės parlamentą. . Tada savo naują demokratiją pasiryžusių ginti piliečių minije Jelcinas užlipo ant tanko ir pasmerkė šią agresiją kaip "cinišką dešiniųjų pučo mėginimą". Tankai iškart atsitraukė, o Jelcinas iškilo kaip didvyris ir demokratijos gynėjas. Rusų sielos jautėsi pakylėtos, jos tikėjo, kad gali paveikti savo šalies padėtį. Sklandė vienybės jausmas.. taip gerai ir mums pažįstamas nuo sąjūdžio laikų..
Ankstyvuoju laikotarpiu Sorošas buvo vienas iš svarbiausių šoko terapijos įgyvendinimo, transformuojant ekonomiką iniciatorių. Jis jau buvo įsigijęs Rusijos telefonų sistemos akcijų, o Lenkijoj maisto pramonės kompanijos dalį. Veliau jis ėmė neva kritikuoti "šoko terapiją" ir savo fondus nukreipė kovai su korupcija iki vykdant privatizaciją. Bet tai jau nepagelbėjo, dar ir todėl, kad Transpierancy internacional buvo uždrausta medioti "stambius ryklius"... Šoko terapija atvėrė plyšį karštiems pinigų srautams: trumpalaikėms spekuliacinėms investicijoms ir prekybai valiuta, Dėl tokios spekuliacijos, kai ėmė plisti Afrikos krizė, Rusija, o taip pat Lietuva liko neapsisaugojusios.. kaip ir dabar. Jau ir taip nepatikima ekonomika žlugo galutinai. Jelcino reitingai smuko, oligarchams iškilo grėsmė - reikėjo dar vieno sukrėtimo, kad projektas būtų išgelbėtas ir neatvyktų į Rusiją demokratija. Tada ir įvyko Rusijos 9/11
Lietuva tau nedovanos.
pritariu. - i niunbergo/hagos teisma tuos nusikaltelius, kurie paleido "banditu kapitalizma".
"Laisvos rinkos", O tiksliau nereguliuojamo laukinio kapitalizmo apologetų "suplanuotas skurdas" nusinešė kur kas daugiau gyvybių negu kulkos.

Ginčai, araplamai ar "žmogaus teisės" gali būti svarstomos atskirai nuo politikos ir ekonomikos, būdingi ne tik trečiojo pasaulio šalims. bet ir Europai. Šis klausimas visada iškyla kai tik kuri nors šalis imasi prievartos, kaip politinio ginklo. NĖRA HUMANIŠKŲ BŪDŲ VALDYTI ŽMONES PRIEŠ JŲ VALIĄ. O "Čikagos berniukai" ir co kaip tik tai ir buvo pasiryžę padaryti. Apiplėšimas - nesvarbu ar būtų atimama žemė, ar prievarta keičiamas gyvenimo būdas, - negali įvykti nepanaudojus jėgos ar bent jau įtikinamų grasinimų jos griebtis : kaip tik todėl vagys ne tik nešioja ginklus, bet juos dažnai ir panaudoja.

Tai skatina iškelti kur kas svarbesnį klausimą, kurio dauguma iškelti neišdrįsta, bet Britanija ir Graikija jau kelia - AR NEOLIBERALIZMAS YRA SMURTINĖ IDEOLOGIJA IŠ PRIGIMTIES IR AR JO TIKSLAI KAIP NORS REIKALAUJA ŠIO ŽMOGAUS TEISIŲ SUVARŽYMŲ LYDYMO BRUTALAUS POLITINIO VALYMO CIKLO Kinijos pavyzdžiu? :
O kas buvo padaryta su Mažeikiais? IMHO, Lietuvos žemėje esanti nafta turėjo likti strateginiu nacionaliniu objektu kartu su Butinge ir Mažeikiais. Lietuvai jos būtų pilnai užtekę. Tai švariausia pasaulyje ir lengvai išgaunama nafta. Ar negalėtumėte padaryti žurnalistinį tyrimą, ponc Čyvai, ir sužinoti VISĄ istoriją, kaip ši nafta pateko į svetimas rankas ir KIENO visgi šios rankos? Pusę - Geonafta- tarsi valdoma Stonio. Bet Stonys yra Rusijos statytinis. Tai gal Geonaftą valdo Rusija? O kaip yra su Minijos nafta? DIDŽIULĖ PASLAPTIS. Mums buvo per medija pateikiama, kad ją nusipirko švedai. Koks nonsensas. Pasitikrinau internete. Ta įmonė, kuri registruota Švedijoje, yra vieno arabo, ar žydo su arabiška pavarde iš Etiopijos, nuosavybė. Kodėl tokie dalykai slepiami? Kai nafta buvo pardavinėjama, pelno mokestis buvo 25 procentai. Paulauskui valdant, mokestis buvo sumažintas iki 9 procentų su pretekstu, kad Sonys investuos į Vidurinės Azijos naftos žvalgybas. Kas vyko po to? Kas gavo otkatus? Kodėl Lietuva, turėdama savo naftą, miršta, kaip tas medis, augdamas vandenyje, miršta iš troškulio. Kas čia per velniava? Kas tai gali paaiškinti? Kodėl šie klausimai niekam neįdomūs? Atsakykit, gerbiamieji
GAl, sakau, tie naftos savininkai ir siekia, kad kuo daugiau lietuvių nušluot nuo šios žemės paviršiaus? Juk net turėdamas žemės sklypą, kurioje yra naftos, toks lietuvis jau nėra naftos savininkas. Ji jau parduota. O lietuvio nuosavybė tik 10 metrų žemės gylio. Kas primąstė tokių idiotiškų įstatymų, nukreiptų prieš lietuvių visuomenę?? Net vandens grežinys žemiau dešimt metrų jau nėra lietuvio nuosavybė... kas per sąmokslininkai taip pasitvarkė?

Skaitomiausios naujienos




Į viršų