Galvojantys, kad už lango Bobų vasara – nustebs: šiemet tai nulėmė viena ypatybė

Už lango vyrauja šiltas ir gražus oras. Atsiranda galvojančių, kad tai – bobų vasara. Tačiau tiesa ta, kad tai – užsitęsusi vasara mutantė, o ne Bobų vasara, kurios dar galime sulaukti.

20

Bobų vasarą nuo paprastos vasaros turi skirti vėsaus, darganoto oro laikotarpis. Šiemet jo nebuvo, o už lango matome užsitęsusią vasarą. 

(20 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rugsėjo orų grožis

„Dabartinis vaizdas labai panašus į Bobų vasarą, bet pagal sinoptinę situaciją ir visą jos eigą, tai matome, kad tai tiesiog yra labai šiltas vasaros tęsinys ir jau pabaiga, greičiausiai.

Klasikinė Bobų vasara ateina tada, kai po vasaros kurį laiką būna lietingi ir vėsūs orai. Na, tas laikotarpis gali būti dvi savaitės, mėnuo, pusantro mėnesio, na praktiškai, rugsėjo mėnuo.

O rugsėjo pabaigoje arba spalio pradžioje, po tų darganų, ateina nauja šilumos banga ir ji dažniausiai būna susijusi su Azoro ciklonu, tai va mes to lietingo darganoto laikotarpio kaip ir neturėjome. Todėl mes turime ne Bobų vasarą, o tiesiog vasarą mutantę, kuri išaugo iki labai didelio dydžio“, – kalba sinoptikas Naglis Šulija.

Kada tradiciškai prasideda bobų vasara?

Rugsėjo pabaiga ir spalio pradžia laikoma Bobų vasaros laikotarpiu. Tradiciškai šiuo metu senovės lietuviai pagerbdavo pribuvėjas, priimančias ateinančius į pasaulį vaikus. Bobų vasarą dažniausiai aplanko šilti orai.

„Kartais nesutariama, kada prasideda ir baigiasi Bobų vasara, variantų yra daug. Klasikinė bobų vasara yra siejama su Azoro anticiklonu, aukšto slėgio sritimi, kurios centrinė dalis yra ties Azoro salomis“, – kalba Naglis Šulija. 

Tikra Bobų vasara dar gali aplankyti 

Šeštadienį vasara mutantė Lietuvą jau ketina palikti, temperatūra kris per dešimt laipsnių, sulauksime lietaus, darganų. Šie rudeniški orai truks ir visą kitą savaitę, tad po jų gali atkeliauti ir tikroji Bobų vasara.

„Tikros bobų vasaros dar galime sulaukti, mums tiesiog skubiai reikia lietaus, ciklono, na bent jau savaitės, o geriau ir dviejų lietaus, o tada naujo atšilimo, kuris ir bus bobų vasara“, – mini N. Šulija.

REKLAMA

Bobų vasara užklysta ne kasmet

Tokia Bobų vasara, kuomet orai itin sušyla iki 20, ar daugiau laipsnių, būna ne kasmet, o kas keleri metai. Tai priklauso nuo daugelio faktorių.


Rašyti komentarą...
B
Bus
2018-09-20 09:12:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bobų vasara I, II ir III
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų