Galimybių paso viešajame transporte nereikės: nusprendė, kaip keliausime nuo rugsėjo 13 d.

Nors anksčiau valdžia numatė neleisti galimybių paso neturintiems asmenims naudotis viešuoju transportu, šių veiksmų dabar atsisakė. Per vadinamąjį „neskiepytųjų karantiną“, kuris prasidės nuo rugsėjo 13 d., viešuoju ir tarpmiestiniu transportu galės naudotis visi gyventojai, nepriklausomai, ar yra pasiskiepiję nuo koronaviruso.

Nuo rugsėjo 13 d. įsigaliojantys reikalavimai numato, kad naudojantis viešuoju transportu galimybių paso nereikės.

Pagal sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio sprendimą, neturintiems galimybių paso leistina naudotis miesto, priemiestinio ir tarpmiestinio viešojo transporto paslaugomis, laikantis numatytų saugumo reikalavimų.

Tai reiškia, kad viešuoju transportu galės naudotis visi gyventojai, tačiau autobusuose, troleibusuose ar traukiniuose privalės dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes ar respiratorius), laikytis saugaus atstumo tarp keleivių.

Kaukių viešajame transporte nereikės dėvėti vaikams iki 6 metų ir neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį).

Vežant keleivius tarpmiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais, specialiaisiais ir užsakomaisiais reisais būtų užimtos tik sėdimos vietos.

Galimybių paso nereikės ir naudojantis pavežėjų ar taksi paslaugomis.

Pagal ministro nustatytą tvarką, rekomenduojama apriboti keleivių vežimo paslaugas teikiančių darbuotojų fizinį kontaktą su keleiviais, išlaikant ne mažesnį kaip 2 metro atstumą arba atskiriant darbo vietą nuo keleivių pertvaromis ir neprekiauti kelionės bilietais viešojo transporto priemonėse.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad už reikalavimų nesilaikymą administracinė atsakomybė taikoma paslaugos tiekėjui. Galimas baudos dydis – nuo 1500 iki 6 tūkst. eurų.

Nuo rugsėjo 13 d. visos kontaktinės paslaugos teikiamos ir ūkinės veiklos vykdomos, renginiai organizuojami (išskyrus numatytas išimtis) tik asmenims, kurie atitinka galimybių paso kriterijus.

Kontaktiniu būdu aptarnaujami tik asmenys, galintys parodyti galimybių pasą.

Be galimybių paso galioja ir kiti dokumentai, įrodantys vakcinacijos, persirgimo, atlikto PGR tyrimo arba greitojo antigeno testo neigiamus rezultato, antikūnų tyrimo neigiamo rezultato, antikūnų tyrimo neigiamo rezultato faktą įrodantys dokumentai.


Rašyti komentarą...
P
Pensininkas
2021-09-10 21:57:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Būtų gerai i , kad aiškiai parašytų, kokius dokumentus reikalinga pateikti , kas turi išduoti dokumentą, jeigu esi persirgęs Covid-19 liga ? Arba antikūnių tyrimo rezultatų nustatymas ir kas turi kokią pažymą
išduoti ar kaip kitaip ???
Atsakyti
0

I
Ilgas_Negrazus
2021-09-11 03:24:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Durnių laivas - apsinešę prikuria įstatymų, o kai išsipagirioja, pamato, kad neįmanoma užtikrinti jų veikimą ir pradeda kaitalioti. Nors ko čia stebėtis...
Atsakyti
0

V
Valia
2021-09-10 19:56:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neskiepitųjų karantinas. Va kaip vadina žmones, kurie vis dar galvoja apie savo sveikatą ir nori gyventi. Šlykštu klausytis ir skaityti šitos parsidavusios žiniasklaidos nesamones. Mes sveiki ir neskiepyti neprapulsim, užtat bus matyti, kaip tarpusavyje virusu dalinasi susimarmaliavę didžiosiose parduotuvėse. Bet žinoma, valdžia visada sau uodegą pakels ir dirbtinai mažins skaičius su ta intensija "va, matot, kaip mes mokam valdyti pandemiją, skaičiai mažėja". Nors skaičiai ir taip dirbtinai išpūsti. Pamatysite, neskiepitieji ir įeisi į tą "auksinį milijardą", o visi kiti, kurie mus vadina antivakseriais, to nesulauks.
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų