tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
23
Užsidegus namui Vilniuje Užusienio gatvėje žuvo moteris (nuotr. Broniaus Jablonsko)

Penktadienį ryte tarybos sukeltos ant kojų. Prieš 7 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Užusienio g., atvira liepsna dega medinis gyvenamas namas. Paaiškėjo, kad gaisre žuvo žmogus.

23

Penktadienį ryte tarybos sukeltos ant kojų. Prieš 7 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Užusienio g., atvira liepsna dega medinis gyvenamas namas. Paaiškėjo, kad gaisre žuvo žmogus.

REKLAMA

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriaus budėtojas informavo BNS, kad name Užusienio gatvėje užgesinus gaisrą rastas stipriai apdegęs kūnas.

Pirminiais duomenimis, name gyveno senyvo amžiaus moteris.

Gaisras šiuo metu lokalizuotas, ugniagesiai tebedirba gaisravietėje.

Taip pat pranešta, kad gaisre Tauragės rajone ketvirtadienį žuvo moteris.

Policijos departamento duomenimis, 1954 metais gimusios moters dalinai apdegęs kūnas rastas apie devintą ryto užgesinus gaisrą viename Skaudvilės namų.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Gaisrininkai įspėja dėl elgesio

Lietuvoje pastaruoju metu padaugėjus gaisrų ir per juos žuvusiųjų, ugniagesiai ragina saugiau švęsti šv. Kalėdas, atsargiai elgtis virtuvėje. 

REKLAMA

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus viršininkas Aurimas Gudžiauskas primena gyventojams per šventes atsargiai elgtis ir su žvakėmis, nepalikti jų be priežiūros.

REKLAMA

„Eidami miegoti, būtinai jas užgesinkite, išjunkite eglutės girliandas“, – pranešime sako jis.  

A. Gudžiauskas įspėja ir šeimininkaujančius virtuvėje ir gaminančius maistą šventėms.

„Jeigu užkaitėte puodą ar uždėjote keptuvę, jokiu būdu nenueikite į kitą kambarį trumpam prigulti, pailsėti ar pažiūrėti televizorių. Jums užsnūdus ar susidomėjus įdomia laida, nė nepastebėsite, kaip puodas ims svilti. Kad neprarastumėte savo namų, o gal net ir gyvybės, neišeikite iš virtuvės, kol nebaigsite gaminti maisto“, – sako ugniagesys.

REKLAMA

Jeigu puode ar keptuvėje užsidegė riebalai, jokiu būdu negalima jų gesinti  jų vandeniu, nes įvyks sprogimas. Puodą ar keptuvę reikia uždengti dangčiu ar storu audiniu, kad į vidų nepatektų oras, ir išjungti dujas ar elektrą viryklėje. Vien šiemet nuo svylančio maisto jau kilo 458 gaisrai.

Iš viso šiemet liepsnos pasiglemžė 87 žmonių gyvybes. Gaisruose žuvo 52 vyrai, 27 moterys, o aštuonių žuvusiųjų tapatybė nenustatyta. Žuvusiųjų amžiaus vidurkis – 64 metai.

REKLAMA
REKLAMA

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, miesteliuose ir kaimo vietovėse žuvo 60 (69 proc.) žmonių, miestuose – 27 (30 proc.). Dienos metu žuvo 53 gyventojai, naktį – 34.

Pastarosiomis dienomis gaisrų skaičius išaugo kone du kartus – jeigu gruodžio pradžioje per parą šalyje būdavo registruojama, pavyzdžiui, 18 gaisrų, dabar dvigubai daugiau – daugiau nei 30 parą. Žmonių žūtys ugnyje registruotos kasdien.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų