Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pastaruosius mėnesius Lietuvai kovojant su neteisėtais migrantais iš Baltarusijos, šalis vis sulaukia kritikos strėlių iš vietos ir Europos Sąjungos (ES) politikų, šios krizės sprendimo klausimais. Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio teigimu, kai kurie ES siūlomi sprendimai ne visada tinkami, todėl Lietuva sieks kurti naują ES migracijos politiką.

Pastaruosius mėnesius Lietuvai kovojant su neteisėtais migrantais iš Baltarusijos, šalis vis sulaukia kritikos strėlių iš vietos ir Europos Sąjungos (ES) politikų, šios krizės sprendimo klausimais. Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio teigimu, kai kurie ES siūlomi sprendimai ne visada tinkami, todėl Lietuva sieks kurti naują ES migracijos politiką.

REKLAMA

Antradienį Lietuvoje lankosi Austrijos vidaus reikalų ministras Karlas Nehammeris (Karlas Nehameris) bei Austrijos užsienio reikalų ministras Alexanderis Schallenbergas (Aleksanderis Šalenbergas). 

Svečiai su Lietuvos vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite bei užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu Padvarionių užkardoje pristatė Austrijos dovaną – modulinius būstus pabėgėliams ir aptarė migracijos klausimus.

Sieks kurti naują ES migracijos politiką

„Su mano geru draugu Aleksandru šiandien atvažiuodami kalbėjome, kad prieš keletą mėnesių, kai Lietuva pirmą kartą susidūrė su nelegalių migrantų krizė,  mes Briuselyje turėjome atskirą pokalbį su tuo. Galime pasidžiaugti, kad Austrija iškart sureagavo. <…> Tai buvo viena pirmųjų valstybių, kuri ryškiausiai atsiliepia į Lietuvos pagalbos prašymus“, – teigė G. Landsbergis.

REKLAMA

Anot G. Landsbergio, dabar svarbiausia aptarti ir sutarti, kaip Lietuva su Austrija siūlys ES žiūrėti į migraciją apskritai: „Akivaizdu, kad instrumentai, kurie yra pasiūlomi, jie ne visada adekvatūs ir tinkami“, – teigė ministras.

„Mes sutariame, kad drauge sieksime kurti naują Europos migracijos politiką, kuri apsaugos tiek Lietuvą, tiek kitas valstybes, kurios neabejotinai susidurs su šia krize“, – patikino jis.

Anot jo, Lietuva turi siųsti labai aiškių signalą ne tik Baltarusijai, bet ir „kiekvienam diktatoriui, kuris bandytų naudoti tokį instrumentą prieš valstybes, kad jam ne tik, kad nepavyks, bet ir gaus atgal“.

Ministro teigimu, Lietuva pateikė Europos išorinių santykių institucijai sąrašą įmonių, žmonių, kurie yra susiję su nelegalių migrantų srautais: „Kai tik institucijos grįš iš atostogų, bus galima pradėti diskusiją dėl sankcijų prieš šiuos asmenis ir institucijas“, – teigė ministras.

REKLAMA
REKLAMA

Modulinių namelių miestelyje bus ir poilsio zonos, ir maldos namai

Kiek anksčiau naujienų portalas tv3.lt rašė, kad Medininkuose namelių miestelyje galės gyventi iki 1000 migrantų, jis bus suskirstytas į kelias zonas.

Konteinerinių namelių miestelyje bus sanitariniai blokai: valgomasis, kuriame planuojama maitinti šiltu maistu, nurodė VSAT Turto valdymo valdybos viršininkas Žydrūnas Karčiauskas.

„Neteisėti migrantai yra iš skirtingų šalių, skirtingų tikėjimų, tad kad būtų ir jiems saugiau, bus suskirstymas į zonas, yra sanitarinės zonos, valgomoji zona, planuojama tiekti šiltą maistą, taip pat bus skirta patalpa laisvalaikio zonai, nes bus šeimų su vaikais, kad vaikai turėtų, kuo užsiimti, bus poilsio patalpa, bus maldos namai ir galimybė užsiimti šiek tiek fiziniais pratimais – bus ir tos vietos įrengtos“, – dėstė jis

Kiek užtruks pačio projekto įrengimas, Ž. Karčiauskas dar negali atsakyti, nes viskas priklausys nuo oro sąlygų.

Šiam tikslui įgyvendinti Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) už 5,4 mln. eurų trims metams išnuomojo per du šimtus tokių namelių.

REKLAMA
REKLAMA

Konteinerinių namelių nuoma kol kas finansuojama iš biudžeto, tačiau tikimasi, kad vėliau lėšos bus padengtos iš Europos Sąjungos fondų. Per mėnesį jie kainuos 1,5 tūkst. eurų.

Paskelbtas viešųjų pirkimų konkursas už 724 mln. 40 tūkst. migrantų apgyvendinimui

Naujienų portalas tv3.lt jau rašė, kad Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos paskelbė įspūdingos sumos pirkimą: už daugiau nei 724 mln. eurų planuojama nuomotis modulinius kilnojamus namelius migrantų miesteliams ir juos aptarnauti.

Viešojoje erdvėje jau atsiranda vertinimų dėl įspūdingos šio pirkimo vertės.

Tikslus viešojo pirkimo pavadinimas: „Atviras modulinių kilnojamų statinių miestelio nuomos bei administravimo ir aptarnavimo paslaugų pirkimas siekiant sudaryti preliminariąsias pirkimo sutartis”.

Šio pirkimo vertė be PVM yra 599 mln. eurų (su PVM jo vertė siekia 724,79 mln. eurų).

Paprašytas daugiau pakomentuoti apie paskelbta viešąjį pirkimą Valstybės sienos apsaugos tarnybos komunikacijos skyriaus vedėjas Rokas Pukinskas naujienų portalui tv3.lt sakė: „komentaras bus tada, kai bus konkurso nugalėtojas“.

REKLAMA
REKLAMA

Pirkimo objektas – neteisėtai atvykusių asmenų laikino apgyvendinimo konteinerių miestelio nuomos bei administravimo ir aptarnavimo paslaugos siekiant sudaryti preliminariąsias sutartis. Preliminariosios sutarties galiojimo terminas – 48 mėn. arba kol bus pasiekta preliminarios sutarties kaina, priklausomai nuo to kas baigsis anksčiau. Metinis pirkimų planas: namelių nuoma ir administravimas, kur galėtų gyventi iki 40 tūkst. asmenų. Daugiausiai šiame viešajame pirkime gali būti 4 dalyviai.

Šis viešasis pirkimas esą yra paskelbtas ruošiantis „kas bus, jeigu“ scenarijui.

Vidaus reikalų ministerija, komentuodama paskelbtą viešąjį pirkimą dėstė, kad didesnis nei 724 mln. eurų pirkimas atliekamas sudarant preliminarias sutartis 4 metų laikotarpiui, neįsipareigojant išpirkti viso numatyto kiekio ar išleisti visos sumos.

Bandė patekti mažiau nei dešimt migrantų

Per parą į Lietuvą bandė patekti mažiau nei dešimt migrantų, jie nebuvo įleisti, antradienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

REKLAMA
REKLAMA

Visi šie atvejai fiksuoti Ignalinos rajone. Patruliavimas Lietuvos teritorijoje toliau vykdomas sustiprintu režimu, pasienio teritorijų žvalgymui VSAT naudojo užsienio partnerių – Vokietijos ir Latvijos – orlaivius.

Tarnybinių ginklų, specialiųjų priemonių ar fizinės prievartos veiksmų pasieniečiai ir jiems talkinantys kariai nenaudojo.

Šiemet į Lietuvą per sieną su Baltarusija jau pateko per 4,1 tūkst. migrantų.

Lietuvos pareigūnai išaugusius migracijos srautus vadina Baltarusijos režimo hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali padėtis.

Taip pat priimtas sprendimas apgręžti neteisėtai sieną bandančius kirsti asmenis, tai gerokai sumažino plūstančiųjų srautus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų