Gabrielius Landsbergis paaškino, kodėl sustabdyta Lazdijų mero narystė

Lazdijų meras Artūras Margelis „ne iki galo nuoširdžiai“ atsakinėjo į visuomenėje kilusius klausimus dėl jo sąsajų su privačiu verslu ir viešaisiais pirkimais, sako Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Gabrielius Landsbergis, partijos Priežiūros komitetui sustabdžius mero narystę konservatorių partijoje.

„Aš mačiau žmogų, kuris ne iki galo nuoširdžiai stengėsi atsakyti į visuomenės ir žiniasklaidos klausimus. (...) Aš mačiau atsakymus, kurie buvo, švelniai tariant, nepilni“, - BNS antradienį sakė G.Landsbergis.

Pasak jo, A.Margelio narystė suspenduota tol, kol institucijos baigs tyrimus mero ir jo vadovaujamos savivaldybės viešųjų pirkimų atžvilgiu.

G.Landsbergis sakė, kad visi partijos nariai turi būti vienodai atskaitingi prieš visuomenę, kad ir kokias pareigas jie užimtų.

„Mes turime kelti labai aukštus standartus, kaip mes bendraujame su visuomene, kaip mes atsakome į visus klausimus, kurie mums pateikiami“, - kalbėjo europarlamentaras.

Po sprendimo suspenduoti A.Margelio narystę partijoje reaguoti pažadėjo ir konservatorių Lazdijų skyriaus atstovas.

REKLAMA

„Skyrius tikrai reaguos, tačiau koks bus sprendimas, bus aišku gegužės 12-ąją, po skyriaus tarybos posėdžio. Partijoje yra daug dalykų, kurie man, kaip ilgamečiam konservatorių partijos nariui, paskutiniu metu nepatinka. Ir ne tik man“, - naujienų portalui delfi.lt sakė TS-LKD Lazdijų skyriaus vicepirmininkas ir savivaldybės vicemeras Gintautas Salatka.

G.Landsbergis pareiškė pasitikintis „žmonių sveiku protu“, tačiau nekomentavo, ar skyrius gali palikti partiją.

Klausiamas, ar Lazdijų mero narystės suspendavimo atvejis netaps precedentu partijoje kelti klausimus dėl jo žmonos verslo ir paties galimybių būti konservatoriumi ir vadovauti konservatoriams, G.Landsbergis sakė: „Aš sau taikau visiškai tokius pačius standartus. Jeigu yra klausimai, kurie yra neatsakyti, aš esu pasiruošęs pateikti atsakymus“.

„Tačiau aš manau, kad mes atvirai atsakėme į visus klausimus, kurie buvo keliami visuomenei“, - pridūrė jis.

Valstybės kontrolieriai šiuo metu atlieka auditą dėl „Lietuvos energijos“ valdomos įmonės „NT Valdos“ ir Karalienės Mortos mokylos, kurią valdo konservatorių vadovo žmona, preliminarios patalpų nuomos sutarties, kuri jau yra nutraukta. Seimo valdantieji sako įtariantys, kad šia sutartimi Karalienės Mortos mokykla gavo ypatingas sąlygas, o „NT Valdos“ investavo į mokyklos infrastruktūrą.

Balandžio viduryje TS-LKD Priežiūros komitetas buvo pasiūlęs A.Margeliui sustabdyti narystę partijoje, tačiau pats meras tokio žingsnio nežengė.

Viešųjų pirkimų tarnyba tiria kelias tarp bendrovės „Dzūkų žinios“ ir Lazdijų savivaldybės bei jos įmonių sudarytas sutartis. Lazdijų meras anksčiau buvo šios bendrovės akcininkas. Tarnyba tiria tris tokius pirkimus. Lazdijų biblioteka iš „Dzūkų žinių“ pirko televizorių, tuo metu savivaldybė iš šios bendrovės įsigijo kanceliarinių prekių bei kopijavimo popieriaus.


Rašyti komentarą...
n
nunu
2016-05-04 02:17:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
kazkoks snarglys aiskina
Atsakyti
0

S
Stasys
2016-05-04 08:08:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gabrielis - tiesiog šaunuolis. Sekančiu žingsniu jis turėtų išvyti iš partijos sovietinį profesorių (diedulę)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų