Gabrielius Landsbergis atmeta rusišką vakciną: Sputniko saulės iš Maskvos vežti nereikėtų

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nesutinka, kad Lietuva turėtų pirkti Rusijos gaminamą vakciną nuo Covid-19 „Sputnik V“. Jo teigimu, Lietuvai naudingiau laukti vakcinų, kurias pagamintų vertybiškai artimos valstybės.

Europoje pastaruoju metu įsibėgėja diskusijos dėl galimybės naudoti kiniškas ir rusiškas vakcinas. Premjerė Ingrida Šimonytė atmeta galimybę Lietuvai pirkti Rusijoje pagamintas vakcinas.

„Palaikau premjerės poziciją, kad Sputniko saulės iš Maskvos vežti nereikėtų. Manau, tai ir geostrateginis Lietuvos apsisprendimas pirkti vakcinas, mūsų mokesčių mokėtojų pinigais iš valstybių, kurių vertybės mums yra artimos. 

Mes turbūt nenorime mokėti pinigų gamintojui, kuris po to per biudžetą už tuos pačius pinigus pirks amuniciją, kuri gali būti naudojama Rytų Ukrainoje“, – žurnalistams antradienį kalbėjo G. Landsbergis.

Analogiškos pozicijos laikosi ir prezidentūra.

„Išsiskyrimo nuomonių dėl vakcinų nėra tarp prezidento ir premjerės. Atvirkščiai, abu galvoja, kad reikia naudotis Europos arba JAV gamintomis vakcinomis“, – žurnalistams antradienį sakė prezidento vyriausioji patarėja ir Užsienio politikos grupės vadovė Asta Skaisgirytė.

Vengrija pirmoji Europos Sąjungoje patvirtino Rusijos ir Kinijos vakcinas, nelaukdama bendro sprendimo, Čekijos premjeras pranešė, kad svarsto tokią galimybę.  


Rašyti komentarą...
R
RO
2021-02-09 17:14:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Va ir visa Landsbergio meilė lietuvių tautai. Net jei tą vakcina bus patikimesnė ir pigesnė už vakarų analogus, vistiek nepiktai, tegu miršta tie tautiečiai, karas su Rusija svarbesnis.
Atsakyti
-10

M
Matas
2021-02-09 17:13:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
O jis žino bent žmonių nuomonę. Daugelis nori šios vakcinos. Kodėl psichiniai ligoniai sprendžia už mus?
Atsakyti
-15

R
Raimis
2021-02-09 17:17:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip pas mus negalima RUSIŠKOS vakcinos ,nes paskui visi pradės kalbėti rusiškai , ne tik Vilniuje bet ir visoje Lietuvoje , tuo labiau Kiniškos , nes po to visi gali pradėti mąstyti kaip komunistai ,
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (76)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų