G. Landsbergis žada derėtis su Latvija dėl prekybos elektra su Rusija

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis žada derėtis su Latvija dėl trišalės prekybos elektra su Rusija metodikos, Lietuvai siekiant visiškai blokuoti Astravo elektrą. 

„Mūsų pozicija labai aiški, kad dėl metodikos sutarta nėra, dabar turime kvietimą iš Latvijos tiek premjero, tiek ministro, pirmai progai pasitaikius, kai leis situacija, atvykti į Latviją susitikti, tą ketiname greitai daryti, ir manau, kad pirmų susitikimų metu bus paklotas pamatas tolesnėms deryboms“, – po prezidento Gitano Nausėdos iniciatyva vykusio pirmo Užsienio politikos koordinacinės tarybos posėdžio penktadienį sakė G. Landsbergis. 

Energetikos ministras Dainius Kreivys taip pat jau netrukus žada pakviesti Latvijos kolegą tęsti derybų dėl trišalės prekybos elektra su Rusija metodikos. Pasak jo, Lietuvai nuo sausio perėmus pirmininkavimą Baltijos Ministrų Tarybai, metodikos klausimas bus keliamas ir vasarį numatytuose jos posėdžiuose. 

Anot G. Landsbergio, „buvusi Vyriausybė gal nebuvo iki galo aiškiai perdavusi žinios, kad mes traktuojame, kad tai nėra pabaiga, kad metodika nėra suderėta“.

REKLAMA

„Mes pabrėžiame, kad metodika yra vienas iš esminių ir strateginių dalykų, dėl kurių mes turime turėti sutarimą, Lietuvos infrastruktūra neturi būti naudojama Astravo elektros energijos pardavimui“, – pažymėjo G. Landsbergis.

Lietuva vienintelė iš Baltijos šalių kol kas nepatvirtino naujos prekybos su trečiosiomis šalimis metodikos, nes ji neužkerta kelio prekiauti baltarusiška elektra.

G. Nausėdos vyriausioji patarėja užsienio reikalams Asta Skaisgirytė akcentavo, kad „Astravo sauga tapo ne vien Lietuvos galvos skausmu, tai bendras europinis klausimas“.

„Visi Europos Sąjungos vadovai pritaria, kad Europos Komisija vėlgi turėtų žiūrėti teisinius aspektus, kaip neįsileisti baltarusiškos elektros į ES rinką. Jei Lietuva neįsileis, tai nereiškia, kad ji nepateks per kitas šalis. Turime čia užtikrinti, kad kažkoks sprendimas ES mastu būtų rastas tikimės, kad artimiausiu metu EK pateiks savo analizės parametrus ir siūlymus, ką galima daryti šituo klausimu“, – po posėdžio penktadienį sakė A. Skaisgirytė.


Rašyti komentarą...
V
Vat
2021-01-23 07:52:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lansbergis, mat, žada... Vienas jau pasižymėjo per ŽŪ kolektyvinę prichvatizaciją. Vadovaujantys komunistėliai sugrobė kolektyvinį turtą .Dabar nesivadina draugais ,o ponais...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų