Socialdemokratų partijos ir Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ pareiškė, kad prezidento vaidmuo, formuojant Vyriausybę yra nedidelis, tai yra valdančiosios koalicijos reikalas.

 

„Bent jau į kadencijos pabaigą Prezidentė suprato, kad formuoti Vyriausybę yra ministro pirmininko reikalas. Tai labai aiškiai pasakyta pačioje Konstitucijoje, ne kartą išaiškinta Konstituciniame Teisme. Ministras pirmininkas, jeigu jis turi daugumą parlamente, o aš manu, kad jis daugumą turės, pateikia visą ministrų kabinetą. Ir tai pirmiausia yra premjero ir valdančiosios koalicijos reikalas. Prezidento vaidmuo čia yra daug mažesnis, negu mes įsivaizduojame arba patys kandidatai taip kalba“,- sakė G. Kirkilas.

 

Dalia Grybauskaitė antradienį „Žinių radijui“ teigė, kad jei bus išrinkta antrajai kadencijai, pokyčiai Vyriausybėje galimi, tačiau jie nebus radikalūs.

 


Rašyti komentarą...
K
Kęstas
2014-05-15 08:49:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
D. Grybauskaitė paaiškino, kaip Z. Balčytis „parduotų Lietuvą už sviestą“ [1]

Grybauskaitė parduoda Lietuvą skandinavų bankams ir kitoms monopolijoms kasdien. Ir jokio sviesto mums nelieka. Tik stambių verslininkų politinė parama Grybauskaitei [2, 3]. Kubiliui tos paramos neužteko. Nejaugi Grybauskaitei užteks? Juk skirtumo tarp jų nėra jokio.

Mūsų vieta ekonomiškai yra tarp Rytų ir Vakarų. Grybauskaitės radikalios pozicijos, nukreiptos prieš Rytus, atiduoda mus Vakarų, tame tarpe skandinavų bankų, savivalei. Grybauskaitė parėmė kubilinių universitetinę reformą, apkraunančią mūsų studentus didžiulėmis skolomis už labai žemo lygio studijas. Tokia sistema naudinga tik skandinavų bankams. Pasų iš išvykusių lietuvių atiminėjimas naudingiausias tik stambiam verslui, nes dirbtinai mažina darbo jėgos kainą Lietuvoje. Smulkus verslas gyvena daugiausiai iš mūsų mažų atlyginimų, todėl skursta. Grybauskaitės ir Kubiliaus dėka Lietuva skolinasi už didžiules metines palūkanas iš skandinavų bankų, o ne iš Tarptautinio valiutos fondo už mažas metines palūkanas (vienas-du procentai). Grybauskaitės logika: Co to ja, co to kamuzel'ka moja... Va kur eina mūsų pensijų ir atlyginimų pinigai [4]. O jūs stebitės, kodėl net latviai su Latvijos rusais iš mūsų juokiasi.

Vienykimės. Dabar ne laikas džiaugtis, kad šiedu politikierius ir politikierė turi daugiau energijos, nes ši porelė tą energiją išleidžia, kenkdami lietuvių tautai.

Daugiau apie tai - surašius Google paieškoje žodžius: mokslas-studijos-ekonomika.
Atsakyti
0

P
Pikasas
2014-05-14 21:23:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei ta kova vyktų tik tarp kandidatės D.Grybauskaitės, kaip niekam neįsipareigojusios bet remiamos konservatorių ir liberalų, ir LSDP atstovo Z.Balčyčio, tai būtų galima pagalvoti, kad tiesiu taikymu po Putino kojomis kairieji nepuls. Tačiau, verta nepamiršti kokias jėgas socdemai šalia savęs į kompaniją užsiaugino, matomai, su Rusijos imperijos agresyvių jėgų parama. Nei darbiečių, nei paksistų tikrai didele meile savo šaliai neapkaltinsi. Nebent V.Uspaskicho... savo šaliai. Jų žarstomos populistinės ir demagoginės kalbos - vanduo ant Kremliaus sukamo imperinio malūno.

Liūdina tai, kad R.Paksas nuolat sugeba rasti pažeidžiamas mūsų suvokimo ir mąstymo vietas ir sugeba kai kieno akyse suvaidinti didelį patriotą. Guma, kurią tempia Viktoras iš Kėdainių anksčiau ar vėliau trūks... Verta to tikėtis. Apie tomaševskininkus, Ukrainos fone susiliejusius su Lietuvos rusais trypiamos Ukrainos fone atrodo labai išraiškingai. Tik pamąstykime, ko virkavo po pirmo turo A.Paulauskas. Atseit, jo rusakalbius V.Tomaševskis nuviliojo tai ten, pajūry, tai dar kur. Toks paatviravimas Artūro apie savo elektoratą savaime yra vertingas mūsų pamąstymams, o iš kitos pusės šis ryškėjantis Kremliaus projektas jau pereina į "kolorado vabalų" stadiją.

Ir ką mes matom prieš antrą turą? Susitelkusius kairiuosius, pasimetusius N.Puteikio populizmą pamėgusius, kurie gali pasidalinti, bet mažesniu aktyvumu ir taškas. Kitoje pusėje vis ryškiau vedanti Lietuvą NATO ir ES saugumo link kandidatę. Kokius epitetus jai jau siunčia kai kas iš Rytų? - neminėsiu. Toks ten lygis... artėjantis prie lavrovinio, žirinovskinio ir duginiško. Rinktis teks mums, tad ir mąstykime, ko mes siekiame. Rizikuoti būti įsiurbtiems į "meškos glėbį" kur jau buvom ar bandyti vytis Europos grandus? Tai ir yra visas pasirinkimas...
Atsakyti
-1

v
vyriausybininkas
2014-05-14 19:00:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ponas Kirkilas auksakalys, kala aukseli kai tik pamato.
Gaila pasaulines krizes nemate, premjeru budamas...
Vargsas komunistelis... vyriausybe noretu suformuuoti.
O laikrodis tai auksinis. Vogtas.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų