Europos Žmogus Teisių Teismo (EŽTT) pareigūnė, atsakydama Seimo laikinajai komisijai dėl partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderio Rolando Pakso teisių atstatymo, pažymi, kad būtų gerai teisę kandidatuoti Seimo rinkimuose politikui atkurti iki 2016 metų.

Tokį atsakymą į liepą išsiųstą užklausą dėl Strasbūro teismo sprendimo vykdymo terminų Seimo laikinoji komisija gavo iš EŽTT Žmogaus teisių ir teisinės valstybės generalinio direktorato Sprendimų vykdymo departamento vadovės Genevieve Mayer (Ženevjevos Majer).

Atsakyme Seimo komisijai EŽTT pareigūnė tvirtina, kad „teismas nenurodė nei sprendimo vykdymo terminų, nei termino, iki kada turėtų būti panaikintas draudimas būti renkamam į parlamentą“, tik nustatė, kad nuolatinio ir negrįžtamo pobūdžio draudimas pareiškėjui būti renkamam į parlamentą yra neproporcingas.

Tačiau tuo pačiu pareigūnė atkreipia dėmesį, kad prireikė daugiau nei trejų metų, kol 2011 metais buvo priimtas galutinis teismo sprendimas, o R.Paksui uždrausta dalyvauti rinkimuose į parlamentą dar 2004 metais.

REKLAMA

„Be to, po 2011 metais priimto teismo sprendimo 2012 metų spalį įvyko dar vieni rinkimai į parlamentą, kuriuose pareiškėjas negalėjo dalyvauti. Todėl atrodytų tinkama suteikti pareiškėjui (jei jis pats to nori) galimybę būti renkamam į parlamentą 2016 metų spalį vyksiančiuose rinkimuose“, - rašoma EŽTT padalinio atsakyme Seimo laikinajai komisijai.

Jame taip pat pabrėžiama, kad nėra aišku, ar parlamentas priims reikalingas Konstitucijos pataisas dėl R.Pakso galimybių dalyvauti rinkimuose, nes Konstitucijos pataisų priėmimas yra sudėtingas ir daug laiko reikalaujantis procesas. EŽTT pareigūnė atkreipia dėmesį, ir į tai, kad reikia priimti konstitucinį įstatymą minėtoms pataisoms įgyvendinti, todėl „atrodytų, kad procesą reikėtų paspartinti siekiant apčiuopiamos pažangos šiam sprendimui įgyvendinti“.

Seimas pavasarį yra sudaręs laikinąją komisiją išsiaiškinti, dėl kokių priežasčių iki šiol neįgyvendintas Europos Žmogaus Teisių Teismo 2011 metų sausio 6 dieną priimtas sprendimas dėl R.Pakso kandidatavimo galimybių.

Seimas buvo pradėjęs svarstyti Konstitucijos pataisą dėl galimybės kandidatuoti po apkaltos, tačiau galutinis balsavimas dėl jos neįvyko. Pakeisti Konstituciją šiuo klausimu dabartiniame Seime trūksta balsų.


Rašyti komentarą...
d
dr. Jonas Ramanauskas [email protected]
2014-09-08 19:10:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesu joksai R.Pakso gerbejas tai jau tikrai. Taciau Konstitucinis teismas ISNIEKINO LR Konstitucijos esme pateikdamas isaiskinima, kuris is esmes pakeicia Konstitucija. Konstitucinis teismas neturi teises kaitalioti Konstitucijos, ir suprantama, jis tai zino ir supranta. O tai reiskia, kad Konstitucnis teismas TYCIA isniekino Konstitucija. O tai reiskia, kad KT yra dar daug kartu didesnis nusikaltelis nei pats Paksas.... pranesdamas, kad borisovas pasiklausomas, nors ir asilui turi buti aisku, kad pasiklausomas, kaip ir mes visi ir visa laika.
Taigi LR Konsitucija labai labai aiskiai numato BAUSME uz Konstitucijos sulauzyma: "74 straipsnis
Respublikos Prezidentą, Konstitucinio Teismo pirmininką ir teisėjus, Aukščiausiojo Teismo pirmininką ir teisėjus, Apeliacinio teismo pirmininką ir teisėjus, Seimo narius, šiurkščiai pažeidusius Konstituciją arba sulaužiusius priesaiką, taip pat paaiškėjus, jog padarytas nusikaltimas, Seimas 3/5 visų narių balsų dauguma gali pašalinti iš užimamų pareigų ar panaikinti Seimo nario mandatą. Tai atliekama apkaltos proceso tvarka, kurią nustato Seimo statutas." Trumpai kalbant.... sulauzei Konstitucija ar priesaika, APKALTOS tvarka esi pasalinamas is PAREIGU! Ir taskas, ir viskas... ir daugiau NIEKO apie tai nesako Konstitucija. Visa likusi painiava, kai "dvasiomis" pasiremdamas iskypeliska mastysena naudodamasis KT priima politinio susidorojimo akta. O tai pavojinga Lietuvos valstybei, nes ne istatymas yra virsenybe, o iskrypeliska mastysena uzvirsijo! Kaip zinia veliau paaiskejo, kad ponas Kuris buvo pedofilines gaujos gynejas savo publikacijomis. Kuris yra zinomas ir del LR Konstitucijos isaiskinimo del Lietuvos ir kitu valstybiu pilietybiu turejimo kartu ir cia vel buvo nieksingai, politiskai angazuotai iskreipta LR Konstitucija. Tai parodo, kad Kuris ir jo gauja Konstituciniame teisme tyciojosi is LR Konstitucijos ir visos Lietuvos, tai todel ne be reikalo ir JE Prezidente Grybauskaite paskyre ji EZTT teiseju..... kad ir ten naikintu TEISINGUMA! Nusikalteliu gauja valdo Lietuva.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų