EVA skelbia išvadas: „AstraZeneca“ vakcinos nauda yra didesnė nei šalutinio poveikio rizika papildyta: 17.31 val.

Europos vaistų agentūra (EVA) trečiadienį paskelbė išvadas dėl „AstraZeneca“ vakcinos. Suteikiama nauda yra didesnė nei šalutinio poveikio rizika.

EVA trečiadienį savo „Twitter“ paskyroje paskelbė įrašą, kuriame tikina, kad ekspertų komitetas patvirtino šias išvadas.

„EVA vaistų saugumo ekspertų komitetas patvirtino, kad „AstraZeneca“ vakcinos nauda nusveria šalutinių poveikių riziką“, – cituojama EVA vadovė Emer Cooke.

Krešulių susidarymas – itin retas šalutinis poveikis

EVA taip pat pabrėžė, kad nenustatyta konkrečių rizikos veiksnių neįprastiems kraujo krešuliams susidaryti naudojant „AstraZeneca“ vakciną.

„Nepavyko patvirtinti konkrečių rizikos veiksnių, tokių kaip amžius, lytis ar ligos istorija, nes retų atvejų pastebima visose amžiaus grupėse“, – spaudos konferencijoje sakė Europos vaistų agentūros vadovė Emer Cooke.

„Tikėtinas šių retų šalutinių poveikių paaiškinimas yra imuninis atsakas į vakciną“, – pridūrė ji.

Spaudos konferencija, kurioje dalyvavo EVA vadovė ir kiti aukšto rango pareigūnai, surengta kelioms Europos šalims sustabdžius skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina dėl galimo jo ryšio su kraujo krešumo sutrikimais.

Italijos žiniasklaida antradienį citavo vieną aukšto rango EVA pareigūną, sakiusį, kad yra „aiškus“ ryšys tarp „AstraZeneca“ skiepų ir kraujo krešulių, taip pat kad agentūra artimiausiu laiku paskelbs šią informaciją.

„Mano nuomone – dabar tai galime pasakyti – aišku, kad yra ryšys su šia vakcina“, nors kol kas neaišku, kas lemia tokią reakciją, laikraščiui „Il Messaggero“ sakė EVA vakcinų programos vadovas Marco Cavaleri.

REKLAMA

Tačiau vėliau antradienį EVA pareiškė „dar nepriėjusi išvados“ ir pabrėžė, kad „vertinimas tebevyksta“.

Agentūra iki šiol teigė, kad „AstraZeneca“ vakcina yra saugi ir veiksminga, taip pat kad jos nauda išvengiant sunkių susirgimo atvejų ir mirčių aiškiai nusveria galimą riziką.

Praeitą savaitę po ekspertų komiteto pasitarimo EVA sakė išnagrinėjusi žinomus kraujo krešulių susidarymo atvejus nenustačiusi „jokių specifinių rizikos veiksnių“, tokių kaip amžius, lytis arba ankstesnė sveikatos būklė.


Rašyti komentarą...
o
ok
2021-04-07 18:07:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Salutinio paveikio rizika yra mirtis :D
Atsakyti
-5

T
Tiesa
2021-04-07 17:54:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar galima vadinti chemini preparata vakcina . Nei bandymu nieks neatliko nei ka vakcina . Ir dar prievarta kisa ,kad leistumes sita bruda
Atsakyti
-10

L
Lena
2021-04-07 18:25:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek jau skyre dievulis man sioj zemej tiek ir gyvensiu,bet i Anapili su zuliku pagalba nesiversiu
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų