• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekmadienio vakarą Lietuvoje baigėsi penktieji Europos Parlamento (EP) rinkimai. Juose piliečių aktyvumas buvo vienas pasyviausių – iš viso savo rinkiminę valią pareiškė 28,35 proc. rinkėjų.

Sekmadienio vakarą Lietuvoje baigėsi penktieji Europos Parlamento (EP) rinkimai. Juose piliečių aktyvumas buvo vienas pasyviausių – iš viso savo rinkiminę valią pareiškė 28,35 proc. rinkėjų.

REKLAMA

Kaip skelbia Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), sekmadienį 1895-iose rinkimų apylinkėse nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro prie balsadėžių sulaukta 20,93 rinkėjų. Dar 7,41 proc. gyventojų rinkimuose balsavo iš anksto.

Renkant europarlamentarus prieš penkerius metus, 2019-aisiais, bendras aktyvumas siekė 53,43 procento. Tiesa, tuomet EP rinkimai vyko kartu su prezidento rinkimų antruoju turu.

Aktyviausia šiais metais vykusiuose rinkimuose buvo Šalčininkų rajono savivaldybė, kurioje balsavo 45,57 proc. rinkėjų. Pasyviausia – Visagino savivaldybė. Ten savo balsą atidavė tik 15,54 proc. balsavimo teisę turinčių gyventojų.

Šiemet kandidatų sąrašus į EP Lietuvoje kėlė 14 politinių partijų ir viena koalicija.

Ką rinkėjai deleguos į EP penkerių metų kadencijai, paaiškės rinkimų vidurnaktį, paskelbus balsavimo rezultatus VRK puslapyje.

REKLAMA
REKLAMA

ELTA primena, kad prieš penkerius metus EP rinkimus laimėjo Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), gavę tris mandatus. Antroje vietoje liko Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), o treti – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) – abi partijos gavo po du mandatus.

REKLAMA

Tuo metu Liberalų Sąjūdis, Darbo partija, Visuomeninis rinkimų komitetas „Aušros Maldeikienės traukinys“ bei „Valdemaro Tomaševskio blokas“ – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koalicija tąkart vykusiuose rinkimuose iškovojo po vieną mandatą.

 

Per EP rinkimus ikiteisminių tyrimų nepradėta, girtam rinkėjui surašytas protokolas

Per Europos Parlamento (EP) rinkimus ikiteisminių tyrimų nepradėta, vienam triukšmavusiam girtam rinkėjui surašytas administracinio nusižengimo protokolas, sekmadienį pranešė policijos generalinis komisaras.

REKLAMA
REKLAMA

„Lietuvos kriminalinės policijos biuras, kaip ir ankstesniais rinkimais, vykdė stebėseną, kurios metu rizikų, kurios galėtų turėti įtakos rinkimų procesams, nefiksavo“, – per spaudos konferenciją sakė Renatas Požėla.

Nuo birželio 3-iosios policija sulaukė 19 pranešimų apie galimus pažeidimus per EP rinkimus – gerokai mažiau nei per gegužę vykusius prezidento rinkimus.

Anot policijos vadovo, surašytas vienas administracinių nusižengimų protokolas dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vilniaus rajone vyras, pasiėmęs biuletenį, konfliktavo, bandė išeiti. Jis sulaikytas įvykio vietoje, į alkotesterį pripūtė arti sunkaus girtumo laipsnio“, – teigė R. Požėla.

 

Rinkėjų skaičius sumažėjo

Rinkimuose į EP įstatymas numato 5 procentų slenkstį, kuris reikalingas norint dalyvauti mandatų skirstyme. Tai reiškia, kad tik tie kandidatų sąrašai, už kuriuos balsavo 5 ir daugiau procentų rinkėjų, dalyvaus mandatų paskirstyme. 

REKLAMA

Kaip informuoja Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), sekmadienį 20 val. užsidarius rinkimų apylinkėms, rinkimų rezultatai VRK svetainėje bus pradėti publikuoti ne anksčiau kaip vidurnaktį.

Rinkimų komisijų nariai rinkėjų balsus skaičiuos ir į informacinę sistemą įves įprasta tvarka, tačiau VRK juos paviešinti galės lygiai 24 val. VRK teigimu, rinkimuose į EP visos ES valstybės narės turi įsipareigojimą nepublikuoti preliminarių rinkimų rezultatų tol, kol rinkėjai nebaigs balsuoti paskutinėje ES valstybės narės rinkimų apylinkėje. Lietuvos laiku tai bus vidurnaktis.

REKLAMA

Iš viso rinkimuose į EP teisę balsuoti turi 2 mln. 386 tūkst. 422 rinkėjai. Lietuvos rinkimų apylinkių rinkėjų sąrašuose įrašytas 2 mln. 341 tūkst. 431 rinkėjas. Lietuvos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose balsuojančių rinkėjų sąrašuose yra iš viso 44 tūkst. 991 rinkėjas – tiek, kiek jų užsiregistravo balsuoti užsienyje.

VRK duomenimis, balsuoti Lietuvoje vykstančiuose rinkimuose į EP už Lietuvos kandidatų sąrašus teisę turi 254 kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių narių piliečiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

1 tūkst. 688 Lietuvos Respublikos piliečiai išreiškė pageidavimą balsuoti kitose ES šalyse už tų valstybių kandidatus, todėl iš Lietuvos rinkėjų sąrašo jie yra išbraukti.

Į rinkėjų sąrašą yra įtraukti rinkėjai, kurie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą Lietuvoje arba užsiregistravo balsuoti užsienyje.

Lyginant su 2019 m. rinkimais į EP, šiais metais rinkėjų skaičius sumažėjo 4,2 proc. tai yra 104 tūkst.120 rinkėjų.

Europa skesta kraujo klane dėl migrantų.Per kirpyklas, restornus, maisto išvežimus ir pavežėjus šitų žudikų, prievartautojų ir vagių dauginasi. Šitos srtitis kuriuos nekuria jokio vidaus produkto o tik atidaro terpę šitų islamistų dauginimuisi. Apraunama sveikatos systema, buriasi i grupes niekindami mūsų religiją, priekabiaudami prie mūsų moterų ir vaikų. Apie šita problema turi kalbėti kiekvieną dieną, nes Vilnius greit taps Londonstanu.
Neleiskit Visaginui ir Šalčininkams išrinkti mūsų atstovus Es. Visą Lietuva turi būti pilietiški ir balsuoti. Prorusiškos jėgos mobilizavo savo rinkėjus. Eikit ir balsuokit neleisdami rusofašistams, pasinauduoti terpe, dėl vangaus balsavimo, nes budami vieningi mes stiprus
eiti balsuoti už tuos, tik sau naudos siekiančius parazitus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų