Emigrantus į Lietuvą parvilioja gydytojai

Ne tik tėvynės ilgesys į Lietuvą parvilioja emigrantus – jie skuba lankytis pas gydytojus. O nusiskundimai – lyg didžiausias medicinos vadovėlis.

Vasarą ir prieš didžiąsias metų šventes Lietuvos medikai atokvėpio neturi: emigrantai čia grįžta pas odontologus, šeimos gydytojus, parveža gydyti vaikus, lanko visas grožio procedūras. Medikai sako, kad kartais emigrantai ir bando gydytis toje šalyje, kur dirba, bet paskui vėl varsto duris čia.  

„Dažniausiai jie eina tenai, ir jie kreipiasi, tiesiog tikriausiai, kad juos, kaip jie sako, netenkina tenai suteiktos medicininės paslaugos. Jie galbūt ne visai pasitikėdami ten vietiniu gydytoju, galbūt dėl to, kad nepilnai gydymas buvo efektyvus ir nedavė tokio rezultato, kokio jie tikėjosi, jie ir ateina čia pakartotinam ištyrimui ir toliau tikslesnės diagnozės nustatymui“, - pasakoja II šeimos gydytojų skyriaus vedėja Dalia Šalkauskienė.

 Medikai juokauja, kad neretai prie savo kabineto laukiančius pamato ir tuos, kurie prieš išvykdami keikė viską, kas lietuviška, taip pat ir sveikatos apsaugos sistemą, tik dabar jie sėdi nuolankiai nuleidę galvas.

REKLAMA

Išsigydyti užsienyje neretai trukdo ir kalbos barjeras: sunku svetima kalba nupasakoti simptomus. Emigrantai pasakoja, kaip neva jų negalavimus išklausę kompetencijos pritrūkę medikai svečiose šalyse simptomus suveda į interneto naršyklę ir diagnozės ieško visagaliame internete.

Plačiau apie tai – TV3 reportaže.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų