REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

LRT radijas, LRT.lt

Sinoptikas Vytautas Sakalauskas LRT radijui nurodo, kad savaitgalio orai gyventojams neleis nuobodžiauti, o temperatūra bus apgaulinga: jausime didesnį šaltį, nei rodys termometro stulpelis.

Penktadienio nakties orai nebuvo labai ramūs: pūtė smarkus vėjas, daugelyje vakarinių rajonų pasnigo, vietomis kilo silpnos pūgos. Šalčiausia buvo rytiniame šalies pakraštyje – Utenos, Vilniaus apskrityse. Kai kur temperatūra nukrito ir iki 17–19 laipsnių šalčio. O aukščiausia temperatūra fiksuota prie jūros – 12–13 laipsnių šalčio. Likusioje šalies dalyje spaudė 14–16 laipsnių šaltukas.

„Penktadienį vėjas, deja, nerims, orai toliau keisis, atmosferos slėgis kris, tačiau orai išliks žvarbūs ir šalti. Įdienojus temperatūra laikysis tarp 6–11 laipsnių šalčio, pūs nemalonus pietryčių vėjas, daug kur jo gūsiai pasieks 15–20 m/s“, – LRT radijui teigia V. Sakalauskas ir priduria, kad gyventojai jaus didesnę žvarbą nei rodys termometro stulpelis.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, taip pat sulauksime sniego. Tiesa, jo nebus daug, bet šio kiekio užteks, kad vėjas papustytų ir vietomis sukeltų pūgas. Daugiausiai kritulių numatoma vakarinėje šalies dalyje.

REKLAMA

Specialistas užsimena ir apie, atrodytų, žiemą neįprastą reiškinį – lijundrą.

„Prie žemės paviršiaus oras labai atšalęs, tačiau padangėje, kelių kilometrų aukštyje, link Lietuvos iš pietų jau atkeliauja šiltesni orai. Štai toks skirtingų temperatūrų masių susidūrimas ir atneš lijundrą“, – teigia V. Sakalauskas. Sinoptikas prognozuoja, kad antroje penktadienio pusėje lijundros turėtų pasirodyti Vakarų Lietuvoje.

Šeštadienio orus V. Sakalauskas apibūdina kaip neleisiančius nuobodžiauti – bus vėjuota, pietryčių vėjo gūsiai sieks 15–20 m/s. Dėl to gali kilti pūgos. Didesnis kritulių kiekis iškris naktį, o lijundra pasirodys daugelyje rajonų.

„Šeštadienį šalčio neatsikratysime: naktį spaus 7–12 laipsnių šaltukas, dieną termometro stulpelis rodys 3–8 laipsnius šalčio. Baltijos pakrantėje – vos 1–2 laipsnius šalčio“, – tvirtina sinoptikas. Sekmadienį orai, anot V. Sakalausko, po truputį pradės rimti, vėjas jau nebus toks gūsingas. Žymesnių kritulių nenumatoma, o temperatūra ne ką ir tepasikeis, bus beveik tokia pati kaip šeštadienį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Lengvi patiekalai su kalakutiena


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų