Ekspertų prognozė: Rusija provokuos Baltijos šalis, norėdama pasižiūrėti, kokia bus Trumpo reakcija

JAV leidinio „Business Insider“ apžvalgininkai pateikė geopolitinių įvykių prognozių, kurios jų manymu, įvyks 2017 metais. Jos nėra optimistinės – Rusijos provokacijos yra viena iš jų.

Anot leidinio, praėję metai aiškiai įrodė nenuspėjamą pasaulyje vykstančių procesų baigtį. „Brexit“ ir Donaldo Trumpo rinkimai parodė užprogramuotas nesėkmes pernelyg pasitikint visuomenės apklausomis. Pasaulinis terorizmo tinklas ISIS, nepaisant skaudžių nesėkmių savo bazėje Artimuosiuose Rytuose, vis dar sugeba kelti chaosą ir baimę Vakarų kraštuose.

Rusija organizuos dar daugiau provokacijų prieš Baltijos šalis, norėdama pasižiūrėti, kaip reaguos Donaldas Trumpas ir likęs pasaulis

Rusija praėjusiais metais buvo padrąsinta savo žygiuose į Ukrainą, ypač kai ji sugebėjo žaibiškai aneksuoti Krymą ir už tai susilaukti simbolinių nuobaudų iš tarptautinės bendruomenės.

Kremliaus kontroliuojami programišiai suorganizavo išpuolius prieš JAV rinkimus, ir nepaisant Baracko Obamos administracijos aiškaus kaltininko įvardijimo, Rusijos sąsajų neigimas primena analogišką elgesį Krymo atveju. Tik po to, kai jau didžiajai pasaulio daliai, praėjus pirminiam šokui, tapo aišku, kas už to stovi, Rusija galų gale pripažino, kad taip, mus prigavote.

„Business insider“ ekspertai numato dar daugiau Maskvos aferų užsienyje, ypač Baltijos valstybėse. Rusija perkėlė branduolinius užtaisus galinčias nešti raketas prie pat Lenkijos ir Lietuvos sienų praėjusių metų spalį, o NATO atsakydama į tai šiais metais dislokuos karių ir tankų Baltijos valstybėse ir Lenkijoje.

Ar šios Šaltojo karo varžybos tęsis? Labai tikėtina. Donaldui Trumpui užėmus JAV sostą, bus įdomu stebėti ar Maskva gaus atsaką, kaip iki šiol – ar susidurs su nauja, prisitaikėliška būsena.


Rašyti komentarą...
k
kovinis ežys
2017-01-03 21:26:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Trampas padės kremliaus žiurkes į vietą.
Atsakyti
-2

a
aras
2017-01-08 11:31:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
kas per salis tie amerikonai visa gyvenima provakuoja kitas salis patys prisisike iki ausu , gerai kad Trampas juos nusodintu ant zemes tuos karvapilvius.
Atsakyti
-3

l
lukas
2017-01-27 15:54:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
man tai juokinga, kadangi jau yra dislokuotos pajegos baltijos salyse, taigi kam putinui dar baksnoti sita biciu avily =)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų