• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Reaguodama į Rusijos karą Ukrainoje politologė Rima Urbonaitė sako, kad Rusijai dabar neužtenka drąsos iš to išeiti.

Reaguodama į Rusijos karą Ukrainoje politologė Rima Urbonaitė sako, kad Rusijai dabar neužtenka drąsos iš to išeiti.

REKLAMA

Pasak jos, dabartiniai įvykiai yra pamoka ir Vakarų pasauliui, kuris netikėjo Rusijos keliama grėsme. 

„Kai pasiuntus žudyti žmones, griauti gyvenimus dešimtmečiams į priekį, ir supratus, kad laimėtoju nebūsi, neužtenka drąsos tiesiog išeiti belieka grasinti branduoliniu ginklu. O V. Putinas jau pralaimi, nes, akivaizdu, jog tikėtasi ne tokio pasipriešinimo, tikėtasi greitos pergalės su greitai surengiamais pseudo referendumais ir pan.  Ir taip, ne be didelės Rusijos visuomenės dalies palaikymo, jis yra šiandien ten, kur yra, nors ir ta visuomenė buvo nuolat mentališkai prievartaujama ir klupdoma ant kelių.

Bet tai yra dar viena pamoka ir Vakarams, kurie šypsojosi, kai buvo kalbama apie grėsmes, ir tuo pačiu investavo Rusijoje, galvojo, kaip čia gauti pigesnes dujas ir kaip sulaukti Rusijos oligarchų investicijų. Pinigai nekvepėjo. Užtat dabar Putinas siūlo branduolinio ginklo aromaterapiją. Ir viskas logiška“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašo politologė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jos, „tiek Europa, tiek Putinas tam tikra prasme save įsivarė į kampą. Ir sulauktas pasipriešinimas Ukrainoje, ir Vakarų reakciją jam gali baigtis krachu pas save. Žaislų susirinkimas Ukrainoje taip pat būtų krachas namie.“ 

REKLAMA

R. Urbonaitė sako, kad Europa pavėlavo suprasti, kokią grėsmę kelia Rusija. 

„O su Kremliaus tikros esmės ir grėsmės supratimu beviltiškai pavėlavusiai Europai gyvybiškai svarbu padėti Ukrainai, bet kokia bus reakcija į Europos pagalbą ir sankcijas būtent dabar, niekas negali šiandien būti tikras, ką rodo ir šita V. Putino desperacija grasinant branduoliniu ginklu. O kad jam ir savų nebus gaila, akivaizdu. Rusija jam buvo ištikima (nors ir su prievartos pagalba) ir buvo nuolat jo išduodama. O kas priešinosi, žinome, kur šiandien yra. 

Ir tikrai, sunku pasakyti, jog šiandien saugumo jausmas nors kiek būtų sustiprėjęs. O ir Europai šiandien dar labiau nei vakar reikia Ukrainos pergalės. Viltys taip pat ir į tai, jog pačiame Kremliuje prasidės lūžiai ir skilimas. Nes perversmas „dvare“ taip pat leistų perkrauti situaciją“, – rašo politologė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų