Ekspertas išaiškina, ar skelbdami „Facebook" savo namų nuotraukas rizikuojate prarasti draudimą dėl vagystės

Viešojoje erdvėje jau kurį laiką sklando gandas, kad žmonės, socialiniuose tinkluose dažnai skelbiantys savo namų bei turto nuotraukas, vagystės atveju gali likti kalti ir negauti būsto draudimo išmokos. Portalas tv3.lt pasidomėjo, ar tokie teiginiai yra tiesa, ar visgi tik visuomenėje paplitęs mitas.

Lietuvos draudikų asociacijos direktorius Audrius Romanovskis tv3.lt atsako, kad draudimo išmokos dydis nelaimės atveju yra apskaičiuojamas pagal sutartyje numatytas sąlygas, o tam įtakos turėti gali ir tam tikri padidintos rizikos faktoriai, apie kuriuos asmuo turi pats pranešti draudimo bendrovei.

Vis dėlto, asmeninių nuotraukų talpinimas socialiniuose tinkluose nėra laikomas vienu tokių faktorių, dėl kurių galėtų būti mažinama arba nemokama draudimo įmoka.

„Nepaisant to, pastebime, kad dalindamiesi asmenine informacija viešai, klientai dažnai net nesusimąsto apie galimas grėsmes bei jų neįvertina. Neretai pasitaiko, kad įrašai apie turtą, naujus pirkinius, būsimas ar esamas keliones yra matomi ne tik artimam draugų ratui, bet ir nepažįstamiesiems, o tai ypač padidina turto vagysčių riziką“, aiškina draudikų asociacijos vadovas.

A. Romanovskis skatina kuo atsakingiau viešinti savo asmeninę informaciją internete ir per daug nesigirti nei savo turtu, nei galbūt planuojamomis atostogomis tam, kad draudimo išmokų neprireiktų iš viso. 

„Visada raginame klientus būti atsargesniais ir socialinėje erdvėje nesidalinti nuotraukomis su namų turtu, naujais prabangiais pirkiniais ar neskelbti savo atostogų planų, nes ši informacija gali būti panaudota prieš juos.

Atsakingas asmeninės informacijos viešinimas šiuo atveju yra geriausia prevencija“, tv3.lt aiškina draudimo ekspertas.

Jam pritaria ir „Lietuvos draudimo“ Gyventojų turto draudimo vadovas Andrius Gimbickas. Jis taip teigia, kad internete platinamos nuotraukos nėra pakankama priežastis negauti būsto draudimo išmokos, tačiau pripažįsta, kad pasitaiko atvejų, kuomet klientai dėl savo neapdairumo jas visgi praranda.

REKLAMA

„Visos rinkos praktika nedraudžiamuoju laiko įvykius, kai į patalpas patekta be įsibrovimo požymių, tai yra pro neuždarytą langą, balkoną, terasą, neužrakintas duris, kitaip tariant, nesant kliūčių patekti į patapą ir įvykdyti vagystę.

Tokie atvejai, kai vagystės įvykdomos be įsibrovimo požymių, yra labai aiškiai nurodyti draudimo taisyklėse kaip nedraudžiamieji įvykiai, visose draudimo bendrovėse traktuojami kaip nedraudžiamieji ir žalos atlyginimas už juos nemokamas“, – teigia A. Gimbickas.

Lietuvos draudikų asociacija tv3.lt skaitytojams taip pat pateikia kelis patarimus, norintiems apsisaugoti nuo vagysčių:


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2020-10-18 09:40:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tame feisbuke viską skelbiasi, kada šiko ir kada perdė. Kiekvieną žingsnį skelbia ir dar foto įmeta... Feisbukas žmones padarė psichiškai neįgaliais...
Atsakyti
0

c
cioumoyne
2020-10-18 18:39:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
LEÈXI.ŇÈT - nuostabi paažinčių svetąinė suaaugusiėms, nоrintiems sūsiraasti partnėrį, nоrintiеms pаsimylęti
Atsakyti
0

g
guiwaldhou
2020-10-18 22:49:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
LEÈXI.ŇÈT - nuostabi pąžinčių svetаinė suаugušiėms, norintiems susiraasti pаrtnerį, norintiems pаšimylėti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų