REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po premjerės žodžių – esą Lenkija mūsų negintų – kilo nemažas šurmulys. Kaip vertinti tokį jos pareiškimą, kalbame su politologu Linu Kojala.

Po premjerės žodžių – esą Lenkija mūsų negintų – kilo nemažas šurmulys. Kaip vertinti tokį jos pareiškimą, kalbame su politologu Linu Kojala.

REKLAMA

Ar premjerės teiginys, kad Lenkija mūsų negintų, kaip nors susijęs su rinkimais?

NATO peržiūri savo gynybos planus, jie buvo radikaliai atnaujinti Vilniuje, NATO viršūnių susitikime ir kiekvienai valstybei yra priskiriamos papildomos naujos funkcijos. Lenkijos vaidmuo galbūt nebuvo regione kol kas toks aktyvus, kokio norėtume, nes šalis yra susikoncentravusi į savo saugumą, jausdama tiesioginę Rusijos grėsmę.

Bet aš manau, kad Lietuvos aktyvumas, kitų šalių noras, kad Lenkija matytų regioninę perspektyvą turės vaisių ir tas aktyvumas, kalbant apie planavimo procesą, taip pat padidės.

Kodėl nieko nebuvo daroma anksčiau?

Lietuva siekia, jog Lenkijos vaidmuo regione būtų didesnis ir aktyvesnis. Tai valstybė, kuri be galo daug investuoja į naujųjų ginkluotės sistemų įsigijimą, kuri turi didelius ir reikšmingus pajėgumus, kurie yra aktualūs ne tik nacionaliniu mastu, bet ir platesnėje perspektyvoje.

REKLAMA
REKLAMA

Bet kaip tai suvokiama pačioje Lenkijoje ir yra diskusinis klausimas. Galbūt koncentracija yra į nacionalinį Lenkijos saugumą, bet šios šalies saugumas yra neatsiejamas nuo Baltijos šalių.

REKLAMA

Putinas savo metiniame pranešime minėjo apie branduolinių ginklų panaudojimą. Ar tai signalas, kad artėja grėsmė?

Reikia pažymėti vieną dalyką, kad kol kas nėra jokių požymių, kurie rodytų, kad Rusija artėtų taktinio ar strateginio branduolinio ginklo panaudojimo link.

Per visus dvejus metus vienas iš svarbiausių pasiekimų, kurį akcentavo Vakarai – ši eskalacija netapo labiau rizikinga nei anksčiau. Kol kas nėra pagrindo manyti, kad ši situacija keičiasi.

Visą pokalbį pamatykite vaizdo įraše straipsnio pradžioje. 

tv3.lt

Reikia kuo greičiau keisti šią kvaišą. Ji skaldo visuomenę, sėja baimę ir blogina santykius su Lenkija taip aptarnaudama Putino interesus. Netgi jų abejų rinkiminiai šūkiai sutampa.
Bukoka ir be supratimo apie atsakomybę ta Šimonytė. Arba ji Kremliaus kurmė? Su konservais laikas padirbėti VSD.
nereikia mus mulkinti.Premjerė yra visiškas absurdas mūsų šalyje.Ar ji nieko nenutuoka ar prisimeta dirbdama kažkam?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų