Ekspertai dėl Velykų žada spręsti prieš pat šventę: nežinome, kokių siurprizų pateiks nauja atmaina

Dėl galimų ribojimų per artėjančias Velykas ekspertai sako dar nesiryžtantys spręsti. Kaip sako jie, konkretūs siūlymai dėl kokių nors ribojimų bus jau tik prieš pat šventę.

Kaip teigė Ekspertų siūlymus dėl prekybos vietų atvėrimo pateikęs Vyriausybės ekspertų tarybos narys, Molėtų ligoninės direktorius Vaidotas Grigas, kol kas per anksti apie tai galvoti.

„Dėl Velykų, manau, dar pakankamai ankstyvas laiko tarpas. Nežinome, kokių siurprizų pateiks nauja britiškoji atmaina. Matome, kas vyksta pas kaimynus. Vertinant epidemiologinę situaciją sprendimų jokių nepriimta ir šitas klausimas yra pasvarstytas, bet sprendimų nepriimta. Manau, kad dar per anksti tai daryti, prieš pat Velykas matysime epidemiologinę situaciją, kitus dalykus ir tada spręsime“, – sakė jis.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys irgi kol kas nenoriai kalba, kokie ribojimai bus taikomi Velykų savaitgalį. Tačiau užsimena, kad priemonės gali būti kitos nei taikytos per Kalėdas.

Paklaustas, ar galime sulaukti griežtesnių judėjimo ribojimų Velykų savaitgalį, ministras tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ siūlė nemąstyti „proginiais aspektais“. Griežti judėjimo ribojimai įvesti prieš Kalėdas, tačiau, anot A. Dulkio, situacija tuomet buvo visiškai kitokia – Lietuva pirmavo Europoje pagal daugelį parametrų.

Portalas tv3.lt primena, kad ekspertai antradienį pasiūlė atverti visas parduotuves, turinčias įėjimą iš lauko. Taip pat numatyti, kad būtų laikomasi būtinųjų prevencijos priemonių ir į jas patekti būtų galima tik dėvint medicininę kaukę arba respiratorių.

Žada atleisti judėjimo ribojimus

Pirmadienį vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė jau pranešė, kad gyventojų judėjimas tarp savivaldybių turėtų būti atlaisvinamas nuo kovo 16 dienos. Siūloma, kad pirmiausiai judėjimo ribojimas būtų naikinamas visoms savivaldybėms, išskyrus ten, kur sergamumas COVID-19 yra didelis.

Portalas tv3.lt primena, kad anksčiau Vyriausybė patvirtino karantino laisvinimo planą pagal atitinkamus naujų viruso atvejų ir teigiamų tyrimų procentų dalies rodiklius. Vis dėlto jau dabar dalis laisvinimų vyksta anksčiau, nei planuota.

REKLAMA

462 nauji atvejai

Šiuo metu naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų siekia 237,4. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 6 procentus. 

Per praėjusią per parą nustatyta 462 COVID-19 atvejai ir 4 mirtys, pranešė Statistikos departamentas.

Iš viso nuo pandemijos pradžios buvo nustatyta 202 tūkst. 900 COVID-19 atvejų. Šiuo metu serga 6 tūkst. 629 asmenys. Pasveikusiųjų – 189 tūkst. 70.

Asmenų, kurių mirties liudijime pagrindinė mirties priežastis – koronavirusas – 3341. Atvejų, kuomet asmenys mirė ne nuo koronaviruso, tačiau infekcija turėjo didelę reikšmę – 5820. Ne nuo koronavirusu mirusiųjų, bet juo sirgusių asmenų Lietuvoje – 6725. 

Lietuvoje, prasidėjus vakcinacijai nuo koronaviruso, pirmąja skiepo doze jau paskiepyta 218 tūkst. 156 žmonės. Antrosios skiepo dozės jau sulaukė 86 tūkst. 819 asmenų.


Rašyti komentarą...
N
Nepersistenkit
2021-03-09 12:56:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokius jūs patys politikai siurprizus sugalvosit tokius ir pateiksit.Nuo mūsų nepriklauso.Prieš šventes visus pasaulio virusus sukišit mums.Juk jūs milijonus gaunat už tai
Atsakyti
-2

V
Vierga
2021-03-09 13:01:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu kai susikryzmins Bilotaites debilizmas su PIS glusumu dar Armonaites kvankenizmu tai tokua atmaina lietuviska gausis,kokios pasaulis dar nemates.Corona- triznaauseniu atmaina
Atsakyti
0

K
Kostas
2021-03-09 13:37:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ekspertai tegul nustato, kas bus po Velykų, jeigu visas "aveles" paleis .
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų