Egidijų Dragūną-SEL „supakavę“ pareigūnai patys yra pasižymėję ne iš gražiausios pusės

Dėl paskutinės Egidijaus Dragūno ir policijos pareigūnų akistatos toliau nerimsta aistros. Įtarus, kad atlikėjas vairuodamas automobilį naudojasi telefonu Vilniuje, Upės gatvėje, buvo sustabdytas Selo „Bentley“.

Vis dėlto įprasta procedūra taip paprastai nesibaigė. Iš automobilio E. Dragūnas buvo ištrauktas panaudojus ašarines dujas, jam buvo užlaužtos rankos. E. Dragūnas priešinosi pareigūnams ir besimuistydamas, kaip praneša policija, rankomis ir kojomis atliko smūgius. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasipriešinimo policijos pareigūnams. Už tai gresia net iki 3 metų už grotų.

Aiškėja, kad Selą sustabdė ir vėliau sulaikė praeityje ne iš pačios gražiausios pusės pasižymėję policininkai Vitalijus Vaitkevičius ir Livijus Saukevičius. V. Vaitkevičius apskritai yra įvardijamas populiariausiu policininkų Lietuvoje, jo socialinę paskyrą seka beveik 30 tūkst. internautų.

(32 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Egidijus Dragūnas paleistas iš areštinės

Praeities dėmės

Vis dėlto tiek V. Vaitkevičius, tiek L. Saukevičius dėmesio centre anksčiau yra atsidūrę ir dėl niūresnių priežasčių. Prieš keletą metų V. Vaitkevičius tarnybos metu buvo sulaikęs girtą vairuotoją be teisių, kuris išlipęs iš automobilio šlaistėsi su alkoholio buteliu rankose bei ginčijosi su pareigūnais.

Tada vaizdo įraše užfiksuotas pareigūnas teigė, kad „su kokiais mes lochais dirbame, tu įsivaizduoji <...> ir vėl girtą sustabdėme. O po akimirkos pareigūnas sulaikytam girtam vairuotojui į veidą papurškė ašarinių dujų. Dujos buvo panaudotos ir paskutinio E. Dragūno sulaikymo atveju.

L. Saukevičiaus pavardė viešumoje sužibo po to, kai jis paliko viešą komentarą po straipsniu apie naktiniame Vilniaus klube išžagintos vilnietės tekstu. Tada pareigūnas parašė: „Mažiau lakt reikia ir raitytis ir nieko nebus.“

Labai greitai po tokio skambaus L. Saukevičius jau viešino atsiprašymo žinutę. Į šio pareigūno pasisakymą sureagavo ir jo vadovybė. Tiesa, L. Saukevičius išsisuko įspėjimu. Jo elgesys buvo nagrinėjamas Etikos komisijos posėdyje. Pagal etikos kodeksą jis buvo vadovų įspėtas.

E. Dragūno pozicija

Atlikėją SEL atstovaujantis advokatas Adomas Liutvinskas trečiadienį portalui tv3.lt pasakojo, kad jam iki šiol nesuvokiama, kodėl policijos pareigūnams reikėjo išlupti E. Dragūną iš jo automobilio:

REKLAMA

„Jei yra įtarimų, kad asmuo išgėręs, galėjo jį patikrinti alkotesteriu. Kokio velnio jį reikėjo išlupti iš automobilio ir dar panaudoti ašarines dujas. Keista girdėti, kad pareigūnai kalba apie toje situacijoje patirtą skausmą.

Mano klientas taip pat nukentėjo. Jis buvo smaugiamas, todėl sakė, kad skauda kaklą. Tyrėja tai užfiksavo, kai E. Dragūnas davė parodymus. Nežinau ar tai yra kažkaip užfiksuota medicinos darbuotojų.“

E. Dragūnas tv3.lt trečiadienį sakė, kad jam kalbėti apie konfliktą su pareigūnais atsibodo. Aiškėja, kad rugpjūčio 31-ąją jis vyko pirkti sūnui dovanos mokslo metų pradžios proga. Fakto – laikė jis rankoje telefoną ar piniginę – atlikėjas negalėjo prisiminti.

Selas teigė, kad pareigūnas prie jo automobilio prisiartino be apsauginės kaukės. O tada esą ir prasidėjo visas konfliktas. Esą pareigūnai elgėsi neadekvačiai ir provokuojančiai. Tokie pareigūnai, anot jo, neturėtų dirbti policijoje.

Laidos Farai siužetą su Vitalijumi Vaitkevič žiūrėkite:


Rašyti komentarą...
N
Nementas
2020-09-02 19:06:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šie du pareigūnai, yra grynų gryniausias rasizmo pavyzdys. Tik pas mus nėra juodaodžiu, bet jie randa kur išsilieti.
Vyti lauk iš darbo tokius.
Atsakyti
-6

h
hmm
2020-09-02 17:09:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu ant to Selo tikrai pareigunai yra uzsisede,kad taip vagis, nusikaltelius gaudytu ir baustu, bet ne reikia zinoma, padoru zmogu terorizuoti.
Atsakyti
-5

L
Lietuvis
2020-09-02 19:11:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir ką -šių "erelių"vadai vėl tylės ir juos išsuks?Tai policija taps OMON-u ir mūsų šalis taps panaši į Baltarusiją!Gėda!
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (30)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų