Seimo narys liberalas Eugenijus Gentvilas teigia, kad vienas Liberalų sąjūdžio frakcijos narys iš Darbo partijos sulaukė pasiūlymo nebalsuoti už teisinės neliečiamybės iš trijų „darbiečių“, įtariamų vadinamojoje juodosios buhalterijos byloje, atėmimą mainais į pažadą griauti dabartinę ir kurti naują centro dešinės valdančiąją koaliciją.

"Vienas mūsų įtakingas frakcijos asmuo sulaukė pasiūlymo nedalyvauti balsavime, aš jo dabar neįvardinsiu, tegul tą Seimo Antikorupcijos komisija (padaro, - ELTA). O už tai Viktoras Uspaskichas pažadėjo griauti koaliciją su socialdemokratais ir tada siūlo konservatoriams, liberalams ir Darbo partijai organizuoti. Mūsiškio to partiečio atsakymas buvo toks: "Mes tą seniai galėjome daryti, tačiau mes neplanuojame to niekada daryti", - "Žinių radijo" laidai "Aktualusis interviu" sakė E. Gentvilas.

E. Gentvilas šią situaciją palygino su įvykiais Seime po Sausio 13-osios ir kvietė Antikorupcijos komisiją nuodugniai ištirti galimus papirkinėjimo atvejus.

"Galiu patvirtinti, kad aš pats mačiau tą pokalbį, tačiau jo negirdėjau. Man paskui perpasakojo. Tai išeitis - imtis galiojančių demokratinių instrumentų. Seimo nariai, aš prisimenu ir ponas Aloyzas Sakalas prisimins, po Sausio 13-osios, kai Albertas Šimėnas buvo dingęs, buvo sudaryta speciali komisija, kuri kvietė ką nors žinančius (pranešti, - ELTA) apie tai, kas vyko prieš Sausio 13-ąją, kur dingo A. Šimėnas ir t. t... Čia irgi yra ekstremali situacija, kur Seimas su savo institucijomis, šiuo atveju Seimo vienokia ar kitokia komisija, turi apklausti Seimo narius, pakviesti paliudyti, kas patyrė vienokį ar kitokį spaudimą ar pasiūlymą. Aš dabar skaitau Socialdemokratų frakcijos neįvardintų narių pasakymus internete, kad buvo siūloma po 10 tūkst. eurų", - kalbėjo politikas.

Ketvirtadienį Seimas balsavimu turėtų apsispręsti, ar leisti Seimo narius "darbiečius" Viktorą Uspaskichą, Vytautą Gapšį ir Vitaliją Vonžutaitę patraukti baudžiamojon atsakomybėn ir kitaip suvaržyti jų laisvę, primena ELTA.

 


Rašyti komentarą...
T
Tomas
2012-12-20 16:56:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Teisingumas regis egzistuoja. Nevisi papirkti
Atsakyti
0

x
xi
2012-12-20 14:48:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
pjudimas?
Atsakyti
0

t
tomui
2012-12-20 18:09:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
čia vienas paskė kad kažkas kažkur kažkam -piaras o dėl papirkimo tai visi alei vieną verti imuniteto panaikinimo
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų