Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Minske reziduojantis naujasis Lietuvos ambasadorius Edminas Bagdonas linkęs neigti pasigirdusias kalbas, esą jis yra pernelyg pasyvus ir nepalaiko kontaktų su Baltarusijos opozicija. Kaimyninės šalies politikai apie santykius su Lietuvos ambasadoriumi kalba atsargiai, pirmadienį rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

REKLAMA

Kai kuriuos Seimo narius pasiekus informacijai, esą pagrindinių Baltarusijos opozicinių partijų vadovai nepatenkinti ryšiais su naujuoju Lietuvos ambasadoriumi Minske Edminu Bagdonu, „Lietuvos žinios“ mėgino pasikalbėti su margos ir susiskaldžiusios Baltarusijos opozicijos atstovais. Kai kurie jų tiesiai šviesiai pareiškė nenorintys sakyti tiesos ir gadinti santykių su Lietuvos ambasada Minske, nes niekas nežino, kada gali prireikti gauti vizą.

E. Bagdoną pažįsta ne visi

REKLAMA
REKLAMA

"Lietuvos ambasada neeilinė. Jūs ir mūsų kaimynė, ir NATO atstovybė Baltarusijoje. Tai labai svarbi misija, įdomi ir reikalinga mūsų situacijoje", - dienraščiui sakė Baltarusijos liaudies fronto partijos "Atradžene" pirmininkas Vincukas Večiorka.

Jis geru žodžiu minėjo buvusį Lietuvos ambasadorių Minske, dabartinį užsienio reikalų ministrą Petrą Vaitiekūną, kuris esą savo misiją Baltarusijoje pradėjo nuo pažinties su įvairių opozicijos grupių atstovais. Apie naująjį ambasadorių V. Večiorka teigė nieko negalintis pasakyti.

"Kol kas dar nepažįstu nė vieno žmogaus iš naujo Lietuvos ambasados kolektyvo", - prisipažino baltarusių opozicijos atstovas. Asmeniškai su E. Bagdonu V. Večiorka tikino nesusitikęs.

Jungtinės piliečių partijos vadovas Anatolijus Lebedka teigė jokių priekaištų ambasadoriui E. Bagdonui neturintis. Pasak jo, pastarąjį kartą jiedu susitiko prieš kelias dienas.

REKLAMA
REKLAMA

"Mes bendraujame ne tik ambasadoje, bet ir neformaliai. Tad tikrai negaliu skųstis, kad turiu kokių nors ryšio problemų", - „Lietuvos žinioms“ teigė A. Lebedka. Jis tikino, jog Lietuvos ambasados darbuotojai visada noriai padeda spręsti bet kokias iškilusias problemas, dažniausiai - vizų.

"Niekada nesu girdėjęs, kad baltarusių opozicija būtų nepatenkinta mūsų ambasadoriaus darbu, - dienraščiui prisipažino Seimo grupės ryšiams su Baltarusija vadovas Vaclavas Stankevičius. - Kiek žinau, įvairių partijų atstovai iki šiol geru žodžiu mini buvusius pasiuntinius Joną Paslauską ir Petrą Vaitiekūną."

Kartu parlamentaras pripažino, kad Baltarusijos opozicija yra gausi, marga ir susiskaldžiusi, todėl neatmetė galimybės, kad E. Bagdonas galėjo kam nors neįtikti.

Bendrauja kasdien?

"Man trūksta žodžių", - paklaustas, ar tikrai vengia Baltarusijos opozicijos, LŽ atsakė E. Bagdonas. Jis teigė vos ne kasdien susitinkantis su kuo nors iš jos atstovų. "Ką tik mačiausi su Anatolijumi Lebedka, Aleksandru Milinkevičiumi (judėjimo "Už laisvę" pirmininkas), Aleksandro Kozulino (Baltarusijos socialdemokratų partijos "Hromada" lyderis, šiuo metu yra kalėjime) šeimos atstovais. Visų telefonu nenoriu vardyti", - sakė telefonu kalbintas E. Bagdonas.

REKLAMA
REKLAMA

Saugumo sumetimais jis negalėjo patikslinti, kokiomis formomis ambasada bendrauja su Baltarusijos opozicijos atstovais. "Rašykite, kad oficialiai, nors būna ir kitokių susitikimų", - teigė ambasadorius.

E. Bagdonas teigė gerai pažįstantis V. Večiorką, pastarąjį kartą jį buvo sutikęs prieš gerą mėnesį Minske vykusiame ES šalių ambasadorių susitikime su Baltarusijos opozicinių jėgų lyderiais. "Labai gaila, kad jis manęs nepažįsta", - sakė ambasadorius. Vis dėlto diplomatas patikslino, kad V. Večiorka jam iš tiesų kol kas nėra skambinęs.

Nors Baltarusijos opozicija susiskaldžiusi, E. Bagdonas patikino bendraujantis su visais jos atstovais. "Nė vienam Baltarusijos piliečiui, ypač demokratinių jėgų atstovams, ambasados durys nebuvo uždarytos", - teigė diplomatas.

Skandalo šleifas

Lietuvos ambasadai Minske E.Bagdonas vadovauja nuo šių metų vasario. Jo skyrimą į šį postą lydėjo skandalai, susiję su vadinamąja Turniškių kotedžų istorija. Seimo komisija yra konstatavusi, jog prezidento Valdo Adamkaus patarėjais dirbę E. Bagdonas ir Rytis Muraška pažeidė etikos normas, 2006-ųjų kovą Turniškėse pigiai įsigiję kotedžus. Abu patarėjai iš savo postų atsistatydino.

REKLAMA
REKLAMA

Skiriant E.Bagdoną ambasadoriumi į Minską būtent dėl to susikirto Seimo Užsienio reikalų komiteto narių nuomonės. Trys parlamentarai - Audronius Ažubalis, Dailis Barakauskas ir Emanuelis Zingeris - paskelbė savo atskirąją nuomonę ir tvirtino, kad susikompromitavusio asmens skyrimas pažeidžia Diplomatinės tarnybos įstatymą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų