Druskininkų ir Alytaus miesto savivaldybės atsisako už šilumą mokėti Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) nustatytą kainą, rašo šeštadienio "Lietuvos žinios".

Praėjusį ketvirtadienį Alytaus miesto savivaldybė nusprendė, kad VKEKK nustatyta šildymo kaina 25,73 cento už kilovatvalandę sunaudotos šilumos energijos yra nepagrįsta. Jeigu savivaldybė sutiktų patvirtinti VKEKK nustatytą kainą, alytiškiams šildymo kaina šį sezoną padidėtų beveik 44 procentais. Tarybos narių įsitikinimu, VKEKK šilumos kainą paskaičiavo nesilaikydama Šilumos kainų skaičiavimo metodikos, neteisingai apskaičiuodama infliacijos koregavimo koeficientą bei nepagrįstai padidindama kuro sąnaudas. Todėl savivaldybė, atsižvelgusi į gyventojų interesus, nustatė, jog UAB „Litesko“ filialas „Alytaus energija“ už centralizuotai tiekiamos šilumos kilovatvalandę galės skaičiuoti po 22,32 cento be pridėtinės vertės mokesčio.

Alytaus politikai atmetė ir prieš porą mėnesių pasiūlytą „Litesko“ šildymo kainą 24,41 cento už kilovatvalandę.

VKEKK grasina, kad jeigu Alytaus miesto savivaldybė ignoruos jos sprendimą didinti šildymo kainą iki 25,73 cento, tai per 30 kalendorinių dienų „Litesko“ galės vienašališkai nustatyti laikiną šildymo kainą.

Tačiau Alytaus miesto savivaldybė nelabai baiminasi VKEKK gąsdinimų. Praėjusių metų rudenį ji buvo kreipusis į teismą dėl reikalaujamo patvirtinti 18,65 cento už kilovatvalandę ir teismas patvirtino kompromisinį šilumos kaino variantą 17,89 cento, kuris Alytuje galiojo iki šiol.

REKLAMA

Druskininkų savivaldybės taip pat netenkino VKEKK nustatyta šilumos kaina - 27,98 cento už kilovatvalandę. Jeigu druskininkiečiai sutiktų su VKEKK reikalavimu, gyventojams šiluma pabrangtų 59,2 procento. Todėl praėjusį pirmadienį Druskininkų savivaldybė Vilniaus apygardos teismui apskundė VKEKK sprendimą dėl tokio drastiško šilumos kainos padidinimo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų