• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teigiama, kad nemažai viešaisiais darbais nuteistų žmonių tokios bausmės nesikrato, tačiau ją atlikti Klaipėdoje beveik neįmanoma. Įmonės baiminasi nieko nekainuojančių, tačiau nepatikimų darbininkų.

REKLAMA
REKLAMA

Vakar rašėme apie tai, kad pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą nubausti asmenys dažniausiai išnaudoja galimybę nemokėti baudų ir išvengti nemokamų viešųjų darbų vietoj to pasirinkę areštą.

REKLAMA

Tačiau uostamiesčio policijos atstovai sako, jog į areštinę veržiasi ne visi, yra nemažai pažeidėjų, kurie neprieštarauja teismui ir sutinka atlikti jam paskirtą bausmę - dirbti tam tikros trukmės viešuosius darbus, tačiau to padaryti neįmanoma.

"Savivaldybę nuolat informuojame apie galimybę pasinaudoti nieko nekainuojančiomis paslaugomis, pastarąjį kartą - spalio mėnesį. Tuomet informavome, kad žmonių, kurie sutinka atlikti teismo paskirtą bausmę, padaugėjo. Niekas neatsiliepė. Šiuo metu darbo laukia 23 žmonės", - sakė Klaipėdos apskrities VPK Viešosios tvarkos biuro Prevencijos skyriaus Bendrosios prevencijos poskyrio viršininko pavaduotojas Alfredas Gasiūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, į policijos pranešimą reaguoja tik viena organizacija - Klaipėdos miesto centrinis stadionas. Pernai balandžio-rugsėjo mėnesiais jame įvairius darbus atliko 16 pažeidėjų, dar keli dirba šiuo metu.

Spėliojama, kodėl savivaldybės įmonės galimybe nepasinaudoja, ypač dabar, kai kai miestą užvertė sniegas ir trūksta kiemų valytojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ieškos vietų

"Įmonės apie tai žino, tačiau nelabai nori tokių darbuotojų priimti. Todėl, kad nuteistiesiems reikia prievaizdų - būna, kad laikinieji darbuotojai įmones apvagia. Be to, dauguma jų yra įpareigoti dirbti 24 ar 48 valandas ir vos baigę darbą viską meta ir dingsta. Kartais - su visais įrankiais", - sakė savivaldybės Verslo plėtros skyriaus vedėja Liudmila Makūnienė.

REKLAMA

Vis dėlto, pasak valdininkės, šiuo metu ieškoma būdų, kaip nuteistieji galėtų atlikti bausmes dirbdami.

"Galbūt pavyks dalį nuteistųjų laikinai įdarbinti viešųjų darbų konkurso metu", - pasakojo L. Makūnienė.

Dažnai pradingsta

UAB "Klaipėdos želdiniai" direktorius Gediminas Valašinas sakė, jog įmonei anksčiau teko susidurti su tokiais darbininkais, tačiau nieko gero apie juos negalėjo prisiminti. Iš jų - daugiau bėdos, nei naudos, sakė vadovas.

REKLAMA

"Davėme darbo, kurį atlikti nereikia nei specialių žinių, nei įgūdžių, nei kvalifikacijos - rinkti šiukšles. Duodi maišų, pirštinių, sakai - tu tik susitvarkyk šitam plote ir viskas, užrašysim tau visą dieną. Kur tau. Nei jo, nei įrankių, teritorija nesutvarkyta. Atsiranda po dviejų savaičių girtas ir pasakoja nebūtas istorijas. Tik laiko gaišimas. Kaip maži vaikai, kiekvienam po prižiūrėtoją reikia. Visi be išimties. Nežinau, gal čia tik mūsų įmonei taip pasitaikė, gal yra ir geresnių darbuotojų", - sakė G. Valašinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, už nedidelę algą samdytas žmogus yra kur kas naudingesnis nei visa armija viešaisiais darbais nuteistų asmenų.

"Jie darbui nesutverti", - sakė G. Valašinas.

Tuo tarpu stadiono direktoriui Romui Pargaliauskui atrodo, kad nieko nekainuojantys pagalbininkai netrukdo.

"Duodi jiems kastuvą ar grėblį, tai vis kokį darbą padaro, žiemą keli plauna sporto salę, pavasarį ir vėl priimsime daugiau pažeidėjų. Tarp jų yra visokių žmonių, dažnai pasitaiko vengiančių darbo - nors būna paskirta visa savaitė, ateina tik vieną dieną. O vogti iš mūsų nėra ko", - pasakojo direktorius.

Valdas PRYŠMANTAS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų