Dulkys: tai, kas vyksta su kalėdinėmis eglutėmis, mūsų nepuošia Papildyta 16.20 val.

Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su kandidatu į sveikatos apsaugos ministrus Arūnu Dulkiu. Šalies vadovas iš Aurelijų Verygą pakeisiančio ministro tikisi krizės valdymo įgūdžių. A. Dulkys teigė, kad šalies vadovui pristatė dalį savo plano, kaip suvaldyti koronavirusą. Kandidatas nesiėmė kaltinti prie kalėdinių eglučių besiburiuojančiųjų, bet patarė jiems parašyti du laiškus.

„Prezidento vertinimu, šiuo metu esame labai sudėtingoje situacijoje. Kai su pirmąja covid banga pavyko susitvarkyti labai gerai, buvome lentelių viršuje, šiuo metu situacija yra atvirkščia, esame lentelių viršuje, bet iš blogosios pusės“, – kalbėjo prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

Prezidento nuomone, sveikatos apsaugos ministras turėtų stiprius krizės valdymo ir pokyčių įgyvendinimo įgūdžius ir tokią patirtį.

„Sprendimus reikia priimti greitai, ryžtingai ir efektyviai“, – teigė A. Bubnelis.

Pasak jo, su A. Dulkiu prezidentas pirmiausia aptarė žingsnius, būtinus suvaldyti koronaviruso krizę, bei sprendimus, kurie spręstu ilgalaikius sveikatos apsaugos sistemos iššūkius.

A. Bubnelio teigimu, prezidento vertinimuose nėra išsakyta, kad G. Nausėda norėtų, kad sveikatos apsaugos ministras būtų būtinai medikas.

A. Dulkys teigė, kad susitikimas su prezidentu buvo šiltas ir dalykiškas. Pasak jo, kartu su prezidentu aptarė ne tik koronaviruso ar sveikatos apsaugos klausimus, bet ir apsikeitė asmeninėmis žinutėmis apie mėgstamas vaikystės vietas.

A. Dulkys pasakojo, kad pristatė prezidentui savo pandemijos suvaldymo planą, kartu su G. Nausėda aptarė sveikatos apsaugos sistemą „iš paukščio skrydžio“ ir jos ilgalaikius tikslus. Kandidatas šalies vadovui pristatė ir savo galimą būsimą komandą.

„Labai akcentavome svarbą komandiško veikimo, kad turime būti visi susitelkę ir turime įtikinti visuomenę, kad ta komanda, kuri dirbs Vyriausybėje, kuri dirbs kartu su prezidentu, bus vieninga, susitelkusi ir mes galėsime ir visuomenę įtikinti, kad visi yra susitelkę“, – teigė A. Dulkys.

REKLAMA

Pasak A. Dulkio, jo pandemijos suvaldymo planas turi virš 130 skirtingų priemonių, tačiau jos dar nėra viešinamos. Kandidato teigimu, vėliau planas bus paviešintas, bet jam dar trūksta kelių sudedamųjų dalių.

„Norint jį padaryti pilną, reikia turėti visą informaciją“, – teigė A. Dulkys.

Visgi dalį plano gairių kandidatas atskleidė. Jo teigimu, pirmiausia reikia visas su koronavirusu kovojančias struktūras suvienyti į vieningą sistemą. Antra, anot A. Dulkio, reikėtų įsivertinti, kokia tikroji situacija su duomenimis.

„Ar mes turime stoką analitikų, ar mes turime stoką kokybiškų duomenų, galbūt kokių nors duomenų neturime ir reikėtų tas spragas ištaisyti“, – sakė A. Dulkys.

Kandidato teigimu, reikia įvertinti ir šalies turimus rezervus, kad būtų galima kuo greičiau padėti naudoti antigenus, o vakcinavimas turėtų tapti kertine plano dalimi.

„Vakcinavimo procentas turėtų būti pagrindinis rodiklis, jeigu mes norime pasimatuoti, kaip mums sekasi valdyti krizę“, – kalbėjo A. Dulkys.

Kandidato teigimu, tai, kas vyksta su „kalėdinėmis eglutėmis mūsų šiandien nepuošia“.

„Aš šiandieną nesiruošiu nieko kaltinti. Galbūt paprašyčiau tų žmonių, kurie dar ruošiasi važiuoti ir sudaryti kamščius prie kalėdinių eglučių, paprašyčiau pabandyti savo šeimose kartu su vaikais įsigilinti į tų švenčių esmę, pajausti jų tikrąjį turinį, tą dvasinį turinį, ir galbūt net padaryti tokį dalyką, gal prieš išvažiuojant iš namų parašyti du laiškus.

Vieną laišką parašyti mūsų medikų bendruomenei, nes jie kiekvieną dieną mato mirštančius žmones. O kitą laišką parašyti tam įsivaizduojamam vaikui, kurio tėvai ar seneliai negali atvežti prie tos eglutės, nes jie mirė. Žmonės miršta“, – kalbėjo A. Dulkys.

Galimas ministras tikino, kad nemato pagrindo atsipalaidavimui, nes šalyse, kuriose užsikrėtimų skaičiai yra 3-4 kartus geresni nei Lietuvoje, apie priemonių švelninimą nekalbama.

REKLAMA

„Kaip sako specialistai, virusai apskritai mėgsta lapkritį-gruodį. Mūsų viruso pomėgiai, gydymo įstaigų ir medikų bendruomenės pervargimas, dar švenčių maratonas, deja, bet yra labai prastas kokteilis“, – tvirtino A. Dulkys.

A. Dulkys prieš tai penkerius metus ėjo valstybės kontrolieriaus pareigas, tačiau prezidentas jo kandidatūros antrai kadencijai neteikė.

Praėjusią savaitę prezidentas susitiko su kandidate į teisingumo ministres Evelina Dobrovolska, kandidatu į susisiekimo ministrus – Kasparu Adomaičiu, į kultūros ministrus siūlomu Simonu Kairiu ir kandidate į socialinės apsaugos ir darbo ministres Monika Navickienė. 

Pirmadienį prezidentas jau susitiko su kandidate į švietimo, mokslo ir sporto ministres Jurgita Šiugždiniene, pavakarę prezidentūroje lankysis kandidatė į ekonomikos ir inovacijų ministres Aušrinė Armonaitė.

Praėjusią savaitę prezidentas susitiko su kandidate į teisingumo ministres Evelina Dobrovolska, kandidatu į susisiekimo ministrus – Kasparu Adomaičiu, į kultūros ministrus siūlomu Simonu Kairiu ir kandidate į socialinės apsaugos ir darbo ministres Monika Navickienė. 

Antradienį prezidentas susitiks su Ingrida Šimonyte, su kuria aptars kandidatus į ministrus. Prieš susitikimus su prezidentu, su kandidatais pokalbius rengė ir šalies vadovo patarėjai. G. Nausėda praėjusią savaitę teigė, kad ne visi paskirtosios premjerės I. Šimonytės pateikti kandidatai į ministrus bus patvirtinti.


Rašyti komentarą...
W
Wee
2020-11-30 16:08:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dulky, pažiūrėk kas akropoliuose darosi, o tada nueik prie eglutės
Atsakyti
-2

.
.
2020-11-30 17:23:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vietoje dulkio, simonytė galėjo i sveikatos minisrus pavizdžiui siuliti mineda letuvos legenda bet vat viena bėda dainuoti nemoka ir viska, nors tu ka.
Atsakyti
-2

N
Nuomonė
2020-11-30 15:47:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visuomenės ryšių atstovas Nausėda nei stuburo turi, nei supratimo, ką daro.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų