Dulkys: nelaukime, kol bus patiekta lėkštutė mėlynais krašteliais

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad šiuo metu Lietuvoje paskiepyta mažiau nei pusė senjorų dėl to, kad iš pradžių, neleidus rinktis vakcinos, žmonės atsisakė skiepytis „AstraZeneca“ vakcina.

„Ilgą laiką neleisdavome rinktis vakcinos ir vyresni žmonės atsisakydavo skiepytis „AstraZeneca“, tada kilo reputacinė vakcinos krizė. Dabar į Lietuvą atvyksta didelė „Pfizer“ vakcinos siunta ir ją nukreipsime būtent į vyresnio amžiaus žmonių grupę“, – ketvirtadienio rytą „Žinių radijo“ eteryje teigė A. Dulkys.

Ministras ragina žmones būti aktyviais ir informuoti vyresnius žmones apie galimybę skiepytis, padėti jiems užsiregistruoti.

„Vakcinavimo procesas tokio masto ir toks sudėtingas, kad net ir pati geriausia idėja kartais „užlūžta“ IT sprendimuose. Paaiškėja, kad kažkur duomenys nesuvesti, kažkur duomenys klaidingi, kažkur yra žmogiškasis faktorius.

Aš tiesiog kviesčiau visus, kvieskim patys, agituokim šeimos narius, padėkim savo artimiesiems, o ne laukime lėkštutės su mėlynais krašteliais, kaip sakydavo Benderis, kad mums viską atneš, patieks. Galima būti proaktyviems ir kreiptis į savo šeimos gydytoją, į savivaldybės administraciją ir ieškoti to sprendinio“, – kviečia A. Dulkys.

Sveikatos apsaugos ministras atkreipia dėmesį į tai, kad prioritetinių grupių nėra daug ir primena, kad yra apie pusantro milijono gyventojų nepriklausančių jokiai prioritetinei grupei.

„Visi dabar konkuruoja: onkologinis pacientas su policininku, policininkas su mokytoju. Neužmirškim, kad tų prioritetinių grupių yra nedaug, o už jų stovi daugiau nei pusantro milijono gyventojų. Kai kas nors prioritetinėje grupėje sako „Mes paskutiniai“, noriu jiems priminti, kad už jų dar stovi daugiau nei 1,5 milijono gyventojų.

Šiandien pykti nei karininkui, nei policininkui nematau ko, kai šalia stovi onkologinis ligonis, pensinio amžiaus žmogus. Kuriam pirmam duoti vakciną“, – retoriškai klausia ministras.

REKLAMA

Judėjimo ribojimai tapo nebeaktualūs

Anot A. Dulkio, judėjimo ribojimas buvo labiausiai aktualus gruodžio–sausio mėnesiais, o šiuo metu, atsižvelgus ir į kitų šalių patirtį, matyti, kad „judėjimo ribojimai tarp miestų, regionų yra nuslopę ir vis mažiau šalių taiko šią priemonę“.

„Vis didesnis  akcentas į tikslinį (reagavimą), į protrūkius, židinius, testavimą ir mėginama kitomis priemonėmis daryti poveikį virusui, nenaudoti pakankamai agresyvaus judėjimo ribojimo. Tai agresyvi priemonė ir pakankamai sudėtinga, ir labai apsunkinanti žmonių gyvenimą“, – ketvirtadienį interviu sakė A. Dulkys.

Anot jo, akivaizdu, kad efektyviausia priemonė yra vakcinavimas, ir tai rodo sveikatos sektorius, kuriame susirgimų fiksuojama keturis kartus mažiau nei kitur.

„Pasirinkom taiklų sprendimą ir atakavom virusą vakcinuodami visą sveikatos sektorių, kuris buvo labai kritinėj situacijoj, ir šiandien turime rezultatą – ten keturis kartus mažiau susirgimų negu sektoriuose, kurie nėra vakcinuoti, ir tai gera žinutė, kad reikia juo daugiau pastangų dėti į spartesnį vakcinavimą“, – sakė ministras.

„Kita priemonė yra testavimas, profilaktinis testavimas, reguliarus sveikatos tikrinimas, įvairūs testavimo metodai, ir trečias elementas, visuomenės palaikymas ir laikymasis elementarių dalykų, kuriuos galime daryti – riboti savarankiškai kontaktus, nešioti kaukes, laikytis higienos“, – kalbėjo A. Dulkys.

Šią savaitę naktį iš antradienio į trečiadienį baigė galioti draudimas be būtino reikalo vykti į kitą savivaldybę.

Draudimas keliauti tarp šalies savivaldybių buvo įvestas gruodžio viduryje, nuo kovo 16 dienos jis liko galioti savivaldybėse, kur blogiausia epidemiologinė situacija. 

Tačiau nuo kovo 27-osios draudimas judėti tarp šalies savivaldybių grąžintas, išimtis padaryta tik žiedinėms savivaldybėms.

Skiepijimas „AstraZeneca“ nestabdomas

Anot ministro, kadangi Lietuva turi labai diversifikuotą vakcinų portfelį, galima rinktis „Pfizer“, „Moderna“, balandžio mėnesį bus turima ir „Johnson & Johnson“ vakcinos, įvestas pagrindinis principas, kad leidžiama rinktis ją žinant pilną ekspertų pateikiamą informaciją. Todėl yra nestabdomas skiepijimas „AstraZeneca“ vakcina.

REKLAMA

„Nes bendra nauda viršija visas rizikas, kurios yra itin mažos. Dar reiktų neužmiršti, kad Europoje siaučia pandemija, dviejuose trečdaliuose ryškiai didėja sergamumas, Lietuva taip pat yra tame etape. Tų vakcinų padaugėjo, bet tikrai ne tiek, kad galėtume priėminėti tokius sprendimus“, – informavo ministras.

Portalas tv3.lt primena, kad Europos vaistų agentūra (EVA) trečiadienį paskelbė išvadas dėl „AstraZeneca“ vakcinos. Pranešta, kad nors krešulių susidarymas galimas retas šalutinis poveikis, vakcinos suteikiama nauda yra didesnė nei šalutinio poveikio rizika. Kaip pranešė sveikatos ministras A. Dulkys, vakcinavimas „AstraZeneca“ vakcina nėra stabdomas.

 


Rašyti komentarą...
Šuva
2021-04-08 09:13:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Patys pridarė nesąmonių. Judėjimą apribojo, o pradinukus, kur renkasi būriai vaikų paleido į kontaktą. O liepia visiems nesibūriuoti. Kur valdžios protas? Savo šeimos negali susitikti, o čia iš įvairių šeimų galima. Jeigu taip toliau, bus dar blogiau. Mąstyti valdžiai reikia
Atsakyti
-5

A
Ale
2021-04-08 09:04:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nenori jusu vakcinu niekas. Patys susileido vitamino, nes kaip keista nei vienam iš seimo ir prezidento nepasireiškė jokie salutiniai poveikiai, kaip tai įmanoma?
Atsakyti
-10

l
lietuvė
2021-04-08 09:23:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vyt tokį ministrą lauk ! Akivaizdžiai siekia išnaikinti Lietuvos žmones ! Nejaugi jis neturi tėvų , ar vyresnio amžiaus artimų žmonių , kad siekia jiems kenkti ? Gėda !!!
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (27)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų