Dulkys išskyrė, ką darytų kitaip Covid-19 situacijos valdyme tapęs ministru

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad nebus patvirtinti visi paskirtosios premjerės Ingridos Šimonytės pasiūlyti kandidatai į ministrus. Tiesa, kiek teks ieškoti naujų ir kurių – kol kas neatskleIdžia. Esą sprendimas žadamas antradienį. O kol kas nemažai diskusijų viešojoje erdvėje kyla dėl siūlomo kandidato į sveikatos apsaugos ministrus, ar šis įtiks prezidentui. 

Ko pirmiausia imtųsi tapęs ministru, kalbame su Arūnu Dulkiu.

Kaip kandidatas į ministrus jau bendravote su keliais prezidento Gitano Nausėdos patarėjais. Sakykite, ar jums buvo kaip nors užsiminta apie tai, kas galėtų būti jūsų viceministrai? 

Pokalbis buvo ilgas. Taip, buvo klausimų ir apie tai, ar esu jau galvojęs apie savo komandą, tačiau konkretumo apie tai nebuvo. 

O iš patarėjų lūpų nuskambėjo kokios nors konkrečios pavardės, kas tai galėtų būti? 

Ne, nebuvo. 

Viešojoje erdvėje šiandien girdime nemažai priekaištų Evelinai Dobrovolskai, kandidatei į teisingumo ministres. Priekaištai kyla dėl to, kad ji turi per mažai teisininkės patirties. Sakykite, ar, kaip ir jai, jums netrukdys, kad savo srities patirties jūs neturite? 

Aš 13 metų dirbau valstybės audite ir šiandien daug kas sako man, kad aš esu puikus auditorius ir tai yra didžiulė klaida, nes aš esu ekonomistas, aš ir auditoriumi niekada nedirbau. 

Aš manau, kad kiekvienai organizacijai savo skirtingu evoliucijos laikotarpiu reikia skirtingų vadovų. Manau, kad premjerė kartu su prezidentu tikrai apsispręs, nes čia variantai yra patys įvairiausi.

Jei jus paskirtų sveikatos apsaugos ministru, ką jūs darytumėte kitaip kovoje su koronavirusu nei Aurelijus Veryga? 

Dabar daryti kažkokius didelius vertinimus yra ne laikas, nes visos šalys dabar susidūrė su tokia krize, kuri buvo neįprasta. Turint omenyje, kad Lietuva buvo tarp tų šalių, kuri pagal įvairius tyrimus yra viena saugiausių. Pas mus nėra ugnikalnių, cunamių. Ir ačiū Dievui, kad jų nėra. Tai ši krizė yra kaip pirmas testas, kuris apnuogino mūsų kai kurias bėdas. 

REKLAMA

Manau, kad pirmomis dienomis pasistengčiau pasitikrinti, kaip gi yra su visa valdymo sistema, galbūt ten yra kažkokių grandžių, kurias galima įgalinti, pataisyti. 

Kitas, labai svarbus dalykas, yra duomenys. Nes dabar žiūrint iš šono nėra iki galo aišku, ar mes tikrai turime visus duomenis, ar tie duomenys yra kokybiški, ar mes turime žmones, kurie sugeba tuos duomenis analizuoti. Nes visuomenei sprendimus reikia paaiškinti vadovaujantis duomenimis. 

Trečias dalykas yra rezervai. Viešojoje erdvėje ir apie juos daug kalbėta. Tai krizė irgi apnuogino situaciją su rezervais. 

Plačiau žiūrėkite „Dienos komentare“ viršuje. 


Rašyti komentarą...
n
nieko aiskesnio, kas tas ,,kitaip,,
2020-11-28 06:48:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pakeitus ,,valdymo sistema,, patikslinus ,,duomenis,, ir pajungus ,,rezervus,, covid prapuls ? Ka KONKRECIAI daryti, kad pradetu mazeti sergamumas ? Grieztinti karantina ? Ivesti komendanto laika ? Paleisti viska savo eiga, tikintis visuotinio imuniteto ? KONKRETUS klausimai, ir turi buti KONKRETUS atsakymai, o ne sapaliojimai apie ,,valdyma ir rezervus,, (t.y. popieriuku deliojima nuo vieno stalo krasto ant kito)
Atsakyti
-9

A
As
2020-11-28 08:57:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Klausimas ka darytum kitaip?atsakymasniekinis,nes net supratimo neturi ka isvis reikia daryti.Jis mat pasiziuretu.Gal i tokias vietas reikia sodinti logiskai,strategiskai,ukiskai ir labai sverbu ne vagi.
Atsakyti
-13

P
Pilietis
2020-11-27 22:03:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kandidate, prašau paskaitykite PSO rekomendacijas nuo sausio mėnesio ir suprasite, kas ir kodėl nulėmė tokią situaciją.
Atsakyti
-11

SKAITYTI KOMENTARUS (30)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų