Artimiausiu metu gali būti peržiūrimas reikalavimas viešose vietose dėvėti kaukes ir judėjimo tarp savivaldybių apribojimas, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. 

Jo teigimu, apie privalomo kaukių dėvėjimo sušvelninimą jau diskutuota premjerės Ingridos Šimonytės suburtoje ekspertų taryboje, dar kartą tai turėtų būti daroma artimiausiu metu. 

„Ir aš manau, kad labai greitai mes taip pat pakoreguosime šią tvarką. Ir panašu, kad tie skaičiai, kurie dabar yra, tendencijos ir jų mažėjimas leis mums sumažinti kaukių dėvėjimo reikalavimus, paliekant labiau rekomendacinius“, – ketvirtadienį „Lietuvos ryto“ TV laidoje „Oponentai“ sakė ministras.

„Datos įvardyti dabar negalėčiau, bet manyčiau, kad geros savaitės bėgyje turėtų būti naujienų“, – pridūrė jis. 

Kalbėdamas apie judėjimo tarp savivaldybių apribojimą A. Dulkys pabrėžė, kad šis ribojimas įvestas Lietuvai esant pirmoje vietoje „pagal situacijos sudėtingumą“ Europoje ir pasaulyje bei buvo vienas efektyviausių stabdant viruso plitimą. 

Ministro manymu, judėjimo tarp savivaldybių atlaisvinimą Vyriausybė galėtų svarstyti jau kitą savaitę. 

„Kad bus pokyčių, kad mes jau diskutuojame, visi žino, kad Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijoje buvo diskutuota. Premjerė ir kiti buvo susitikę su Savivaldybių asociacija jau ir svarstė tuos klausimus. Ir skaičiai leidžia, rodo, kad tikrai artimu metu, galbūt net kitą savaitę Vyriausybės posėdyje, bus judėjimas persvarstytas ir bus pasiūlyti tam tikri pakeitimai“, – teigė A. Dulkys. 

Anot jo, po trečiadienio Vyriausybės posėdžio turėtų būti „dienų klausimas“, kada pokyčiai galėtų būti įgyvendinami. 

Apie tai, kad kitą savaitę gali būti svarstomas judėjimo tarp visų žiedinių savivaldybių atlaisvinimas anksčiau sakė ir premjerė I. Šimonytė. 

REKLAMA

Siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą karantino režimas Lietuvoje įvestas lapkričio pradžioje, tuomet grąžintas ir privalomas kaukių dėvėjimas. Gruodžio viduryje režimas sugriežtintas, įvesti judėjimo tarp savivaldybių apribojimai. 

Sausio gale ribojimai pratęsti iki kovo pradžios.

Nuo šios savaitės Lietuvoje vėl leista dirbti kirpykloms, grožio ir masažo salonams bei nedidelėms ne maisto prekių parduotuvėms.


Rašyti komentarą...
R
Rita
2021-02-18 19:11:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Trūkt iš valdžių ir vėl iš pradžių-kiek kartų jau girdėjome,, svarstysime, kalbėsime ir... nieko.
Atsakyti
-4

D
Diva
2021-02-18 19:28:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegul būna tos kaukės.
Leiskit žmonėms bendraut, išvažiuot kur į gamtą ar toliau nuo namų.
Atsakyti
-10

A
Aburgenas
2021-02-18 19:01:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Budeliu partija
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų