Du žmones itin žiauriai nužudžiusiam sadistui buvo sužibusi viltis išeiti į laisvę

Du žmones itin žiauriai nužudžiusio ir daugybę kitų nusikaltimų padariusio Audriaus Sinkevičiaus džiaugsmą dėl paskirtos terminuotos bausmės išsklaidė Lietuvos apeliacinis teismas. Žudikui palikta įkalinimo iki gyvos galvos bausmė.

Viltį A. Sinkevičiui buvo įžiebęs Kauno apygardos teismas, kuris šių metų rugsėjo pabaigoje patekino prašymą laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę pakeisti į terminuotą laisvės atėmimą 10 metų.

Vis dėlto, Lietuvos apeliacinis teismas nusprendė panaikinti žemesnės instancijos nutartį ir priimti naują, žudikui itin nepalankų, sprendimą. Nuo 19 metų už grotų dienas leidžiantis žudikas toliau atlikinės bausmę iki gyvos galvos. Ši nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Siekė dar daugiau

Apeliacijas dėl Kauno apygardos teismo sprendimo buvo pateikusios dvi pusės. Ir taip pergalę Kauno teisme pasiekęs A. Sinkevičius prašė sušvelninti jam nustatytą dešimties metų laisvės atėmimo bausmę.

Nuteistasis skunde nurodė, kad pripažįsta savo kaltę dėl padarytų nusikalstamų veikų ir labai gailisi. Nusikalstamų veikų padarymo metu jam buvo tik devyniolika metų, dar buvo jaunas ir nesubrendęs, todėl nekreipė dėmesio į įstatymus ir darė nusikaltimus.

Štai būdamas įkalinimo įstaigoje ir jau 22 metus atlikdamas jam paskirtą bausmę esą yra visiškai pasikeitęs. Pasikeitė jo požiūris į gyvenimą, jis suvokė, kad reikia laikytis įstatymų ir nustatytų taisyklių.

Nuteistasis teigė, kad išėjęs į laisvę nori sukurti šeimą, padėti artimiesiems ir dirbti. A. Sinkevičius nurodė, kad jis daugiau nenusikals taip pat pridėjo prie skundo savo mamos prašymą sušvelninti jam nustatytą terminuotą laisvės atėmimo bausmę, jos sutikimą suteikti gyvenamąjį būstą ir visokeriopą pagalbą integruojantis į visuomenę.

Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė prašė panaikinti pirmos instancijos nutartį. Anot jos, apygardos teismas netinkamai įvertino nuteistojo nusikalstamo elgesio riziką.

REKLAMA

Prokurorė teigė, kad sprendžiant klausimą dėl nuteistajam paskirtos laisvės atėmimo bausmės iki gyvos galvos pakeitimo terminuoto laisvės atėmimo bausme, būtina įvertinti nuteistojo elgesį viso bausmės atlikimo metu.

Teismas nuteistojo elgesį viso bausmės atlikimo metu vertino kaip rodantį akivaizdžius teigiamus pokyčius. Prokurorė sutinka, kad nuteistasis daug kartų buvo skatintas, tačiau jis ne visą laiką elgėsi tinkamai – A. Sinkevičius 14 kartų pažeidė nustatytus vidaus tvarkos ir režimo reikalavimus, 9 kartus buvo baustas drausmine tvarka.

Sunkūs nusikaltimai

Iki gyvos galvos už kelias nusikalstamas veikas A. Sinkevičius buvo nuteistas 1999 m sausio 21-ąją. 1997 m. gruodžio 11 d. jis tyčia iš savanaudiškų paskatų nužudė vyrą.

Būdamas girtas ir siekdamas atimti iš asmens butelį naminės degtinės, nes šis atsisakė duoti nemokamai, A. Sinkevičius sudavė du smūgius buitiniu peiliu į kaklo sritį. Taip pat dėl durtinės-pjautinės žaizdos krūtinės ląstoje prasidėjo ūmus kraujavimas ir A. Sinkevičiaus auka mirė vietoje.

Vos po dviejų dienų buvo nužudytas ir dar vienas žmogus. Bylos duomenimis, 1997 m. gruodžio 13 d., kolektyviniuose soduose esančiame sodo namelyje, būdamas girtas, A. Sinkevičius susikivirčijo su kitu pažįstamu asmeniu.

Aiškėja, kad pastarasis pagrasino A. Sinkevičių įduoti policijai. Sėdinčiam vyrui žudikas tyčia dūrė buitiniu peiliu į pasmakrę. Taip pat peiliu sudavė keturis smūgius į krūtinę, tris kartus į dešinę nugaros pusę, keturis kartus į dešinę kaklo pusę.

Sadistas net pjovė aukos kaklą pjūkleliu. Nukentėjusiajam buvo sukeltos didelės kančios. Jam buvo sužalotos abi miego arterijos, kas komplikavosi ūmiu arteriniu kraujavimu. A. Sinkevičius teistas dėl itin žiauraus nužudymo.

A. Sinkevičiaus nusikaltimų aruodas itin gausus. Jis  ir smurtavo viešoje vietoje, ir dalyvavo plėšimuose. Dažniausia žmonės būdavo užpuolami dėl menkaverčio grobio, tačiau jie patirdavo A. Sinkevičiaus ir jo bendrų smurtą.


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2020-11-15 09:55:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visi buvome jauni, bet ne visi tokius dalykus darėme. Tik manau, humaniškiau būtų tokius šaudyti, o ne kankinti visą gyvenimą. Ir biudžetui pigiau dvi kulkos, nei maitinimas ir apsauga 60 ar 70 metų tokiam žmogui. Čia tai nesąmonė... Užsidirbti maistui vis vieną turėtų.
Atsakyti
0

P
Pilietis
2020-11-15 10:38:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reiketu paskelbti kauno teiseju pavardes, kurie norejo recidyvista isleist i laisve. Lietuva turi teise zinoti savo herojus ar siuksles.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų