DIENOS PJŪVIS. Sankcijos Baltarusijai - Lietuva išloš ar skaudžiai nudegs?

Baltarusija sulaukė atsako iš Vakarų, o ateityje turėtų būti nubausta dar didesnėmis sankcijomis, kurios turėtų paliesti jau ne atskiras įmones ar asmenis, o ištisus Baltarusijos ekonomikos sektorius. Visgi nerimaujama, kaip tokios sankcijos gali paveikti pačios Lietuvos ekonomiką.

Apie sankcijas Baltarusijai ir galima poveikį Lietuvos ekonomikai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja ekonomistai Indrė Genytė-Pikčienė ir Aleksandras Izgorodinas.

Europos Vadovų Taryba nutarė Baltarusijai įvesti ekonomines sankcijas bei paprašė Europos Komisijos nedelsiant pateikti konkrečius pasiūlymus. Tai reiškia, kad būsimos sankcijos bus taikomos ne tik fiziniams ar juridiniams asmenims, bet gali būti nutaikytos ir prieš konkrečius sektorius.

ES taip pat nusprendė uždrausti Baltarusijos avialinijų „Belavia“ maršrutus į ES šalis ir paragino oro bendroves vengti Baltarusijos oro erdvės.

Sankcijos įvestos po sekmadienį įvykusio incidento, kai priverstinai nutupdytas bendrovės „Ryanair“ lėktuvas skridęs iš Atėnų į Vilnių. Baltarusija privertė lėktuvą nusileisti Minsko oro uoste, nes Baltarusijos oro dispečeriai informavo apie potencialią saugumui iškilusią grėsmę lėktuve.

Atlikus lėktuvo patikrą, ši informacija buvo nepatvirtinta. Minske buvo suimtas Baltarusijos opozicijos atstovas, informacinio projekto „Nexta“ įkūrėjas ir vyriausiasis redaktorius Ramanas Pratasevičius.


Rašyti komentarą...
V
Vitas
2021-05-27 14:04:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pas mus pirmiau nęsamonės daromos , o paskui galvojama , kitur taip nedaroma .
Atsakyti
-9

J
Joske
2021-05-27 15:43:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
ko lietuva skiriasi nuo baltarusijos? Jai lietuvos liaudis iseitu i gatves kaip baltarusiai butu ir arestuotu ir sumustu ir guminem kulkom apsauditi taip kad gana kistis i kitos valstybes.
reikalus galima tai skauciai atsiliepti lietuvos ekonomikai ir kai kur daugiau
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų