DIENOS PJŪVIS. Priverstinis skiepijimas ir darbuotojų nušalinimas: ko dar sulauksime iš valdžios?

Trečiadienį Vyriausybės posėdžio metu premjerė Ingrida Šimonytė pasiūlė pasekti Latvijos pavyzdžiu ir suteikti darbdaviams galimybę nuo darbo pašalinti skiepytis atsisakančius darbuotojus. Kokios bus tokio sprendimo pasekmės?

Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja Seimo vicepirmininkas, Laisvės partijos atstovas Vytautas Mitalas ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad trečiadienį Vyriausybė nubrėžė, kada būtų priimti nauji ribojimai, kai šalyje blogėje koronaviruso situaciją. Vienas iš siūlymų, kuris gali būti priimtas artimiausiu metu – galimybė darbdaviui nušalinti darbuotoją, kuris atsisako skiepytis.

„Vienas klausimas dėl vieno projekto, kuris taip pat yra taikomas ir Latvijoje, kur yra galimybė darbdaviui nušalinti darbuotoją, kuris atsisako skiepytis ne dėl medicininių priežasčių, jei tas darbuotojas neturi galimybės dirbti nuotoliu“, – trečiadienį ministrų kabineto pasitarime kalbėjo premjerė Ingrida Šimonytė.

Premjerė teigė, kad įstatymų pakeitimų pakete, kurį Vyriausybė siūlytų Seimui, tokia idėja galėtų atsirasti.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė teigė, kad toks sprendimas yra ruošiamas.

„Mes esame suderinę eigoje ir su Sveikatos ministerija, ir su Vyriausybės kanceliarija, kad atsiras nuostata, kad darbai ir veiklos, kurias nustato darbdavys, jeigu nėra galimybių tam tikrus darbus ir veiklas vykdyti nuotoliniu būdu, būtų įtrauktas šis punktas“, – sakė M. Navickienė.

Šiai nuostatai dar turėtų pritarti Seimas.

Sprendimus dėl plano, kaip būtų įvedami ribojimai šalyje blogėjant epidemiologinei situacijai, Vyriausybė turėtų priimti kitą savaitę.


Rašyti komentarą...
a
aisku
2021-07-29 14:13:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokio skiepyjimo pasekmes aiskios:kas nesiskiepijo, tas ir nesiskiepys, del darbo niekas sveikatos nesigadins, dar galima darbo rasti ir uz lietuvos ribu, o imoniu nukentes daug, kitos net bankrutuos, valdzia to nori, to ir sulauks.
Atsakyti
-2

L
Likai
2021-07-29 14:19:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
o kas irodys, kad tu ne besmegene?Tavo galimybiu pasas to tikrai neirodys:)
Atsakyti
-2

O
O
2021-07-29 14:20:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tau skiepas tai jau tikrai, kad proto nepridave
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų