DIENOS PJŪVIS. Nauja era Amerikoje: ko laukti iš Joe Bideno?

Trečiadienį prisiekė 46-asis Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas. Jo laukia nemenki iššūkiai jau pirmosiomis kadencijos dienomis – JAV yra viena labiausiai koronaviruso paveiktų šalių pasaulyje, teks dorotis ir su pandemijos sukeltais ekonominiai padariniais, o amerikiečių visuomenėje esti susiskaldymo ir susipriešinimo. Pasaulio politikos arenoje ramu taip pat nebus – toliau kyla Kinijos drakonas, niekur nedingo ir Rusija.

Apie tai, ko tikėtis iš J. Bideno ir jo administracijos, ketvirtadienį diskutuosime naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“. Laidos svečiai: buvęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir politikos procesų analitikas Justinas Mickus.

Demokratas Joe Bidenas trečiadienį buvo prisaikdintas 46-uoju JAV prezidentu per iškilmingą ceremoniją ant Kapitolijaus laiptų.

Pirmąją savo darbo dieną J. Bidenas pasirašė virtinę vykdomųjų įsakų, tarp kurių buvo sprendimas vėl prisijungti prie Paryžiaus klimato sutarties.

Tais įsakais siekiama pakeisti jo pirmtako Donaldo Trumpo sprendimus: atšaukti pasitraukimo iš Pasaulio sveikatos organizacijos procesą, nutraukti draudimą atvykti į JAV iš šalių, kur dominuoja musulmonai, sustiprinti aplinkos apsaugą ir sustiprinti kovą su COVID-19.

„Mes ketiname kovoti su klimato kaita taip, kaip to dar nedarėme iki šiol“, – sakė JAV prezidentas.

Naujienų portalas tv3.lt kiek anksčiau rašė, kad Lietuvos ekspertai tikina, kad su J. Bideno įžengimu į Ovalųjį kabinetą, Lietuvai atsiranda naujos galimybės, kuriomis mes privalome pasinaudoti.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-01-21 14:12:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Betvarkes ir JAV subyrejimo.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų