Baltarusijoje kruvini protestai vyksta jau ketvirtą dieną iš eilės. Protestuotojai nesutinka su preliminariais rinkimų rezultatais, remiantis kuriais, dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka užtikrino 80,08 proc. balsų, o pagrindinė jo varžovė Sviatlana Cichanouskaja – 10,9 procento.

Anksčiau buvo pranešta, kad per protestus vienas žmogus žuvo, dar per 100 asmenų (įskaitant teisėsaugos pareigūnus) nukentėjo.

Vidaus reikalų ministerija paskelbė, kad naktį į pirmadienį buvo sulaikyta per 3 tūkst. žmonių, o ankstesnę naktį – daugiau nei 2 tūkstančiai.

Demonstracijų metu buvo sulaikyti ir keli Rusijos žurnalistai. Antonas Starkovas, Dmitrijus Lasenka ir Semionas Pegovas jau yra paleisti. Pirmadienio vakare buvo paleisti naujienų portalo Znak.com korespondentas Nikita Teliženka ir nepriklausomo naujienų tinklapio „Meduza“ reporteris Maksimas Solopovas.

Pokalbis apie tai, kokia ateitis laukia Lietuvos kaimynės – naujienų portale tv3.lt su politologu Vyčiu Jurkoniu.


Rašyti komentarą...
D
Danutė ė
2020-08-13 16:07:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na Baltarusijoje rinkimai baigėsi, Lietuvoje dar tik bus, turi elektrinę, tokia kaip ir Lietuva. Tik pas mus sustabdyta ir nežino net mokslininkai, kaip saugiai ją galima išardyti. O Baltarusijoje dar tik paleis. Pasekmės neaiškios su ta ateitimi. Bet tuos žmones, kurie gamino reaktorių ir statė saugokit, nes jų prireiks isardant elektrinę. Todėl turės bendru interesų abi šalys, turi būti geri ir draugiški santykiai tarp valstybių.
Atsakyti
0

M
Mastantis
2020-08-13 19:47:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ta kur plakata neša kazin kiek euru jam sumokejo ir koks lietuvos reikalas kištis i svetimos šalies reikalus Aš irgi prisimenu kai lietuvoj puse balsuoja o kita puse ne . Geriau patylekit !!!! Savus baigiat numūčyti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų