DIENOS PJŪVIS. Karantinas ir vakcinacija – SAM viceministrė Simonaitytė apie pokyčius

Blogėjant koronaviruso situacijai šalyje, valdžia Velykų savaitgalį vėl „uždaro“ šalį ir ribos judėjimą tarp savivaldybių. Visgi optimizmo suteikti gali tai, kad artimiausiais mėnesiais Lietuva sulauks dar nematyto kiekio vakcinų dozių. 

Kaip artimiausiu metu keisis karantino režimas ir kokių pokyčių laukti vakcinacijos procese aptarsime aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“. Laidos viešnia – sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė.

Paskiepijus lėtinėmis ligomis sergančius jaunesnius nei 65-erių metų žmones, vakcinaciją planuojama vykdyti keliomis kryptimis, todėl gyvybiškai svarbias funkcijas vykdančių darbuotojų prioritetas bus mažiau svarbus, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Visos tos labai svarbios profesijos, jos yra po gretutinių ligų pacientų, bet aš pritariu kritikai ir tai nuotaikai ir manau, kad mums turbūt apskritai, kai mes jau paskiepysime gretutinių ligų turinčius žmones, mums apskritai bus labai mažai svarbu, kuri profesija yra svarbesnė už kurią ir kuri labiau visuomenei kritinė negu kita“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė ministrė pirmininkė.

Pasak jos, tai galėtų būti gegužės antrojoje pusėje, kai Lietuva gaus didelius kiekius vakcinų ir svarbiausia bus spėti jomis efektyviai skiepyti, todėl vakcinaciją ruošiamasi vykdyti keletu krypčių vienu metu.

„Todėl aš manau, kad vakcinavimas vyks keletu bėgių: vieni bėgiai bus pagal amžiaus grupes žemyn einant per jaunesnes kategorijas, kitas bėgis bus dideli kolektyvai, kur galima bus, pavyzdžiui, atvažiuoti į didelę įmonę ir vienu metu paskiepyti daug žmonių, kurie dirba didelėje įmonėje tam, kad tas uždengimas būtų didesnis“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Ji sakė tai aptarusi ir su sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu.

Didžiausi vakcinų kiekiai Lietuvą, pasak premjerės, turėtų pasiekti gegužę, tačiau jau balandį tikimasi stabilaus ir gausesnio jų tiekimo.


Rašyti komentarą...
A
As
2021-04-01 13:15:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Klaunai ar juokdariai ad kvailiai
Atsakyti
-1

A
2021-04-01 13:22:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dienos sPJūvis - kaip valdžia ir masmedija BK pažeidinėja !!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų