DIENOS PJŪVIS. Išvengėme karantino, bet ar ilgam: kaip toliau valdysime pandemiją?

Šalyje prastėjant koronaviruso rodikliams, valdžia ėmėsi veiksmų. Nuo spalio 1 d. viduje privaloma dėvėti kaukes, Vyriausybė primygtinai rekomenduoja dirbti nuotoliu. Nors valdžia ir neįvedė karantino režimo, premjerė pareiškė, kad ligoninėms ir sveikatos sistemai nebegalint tinkamai veikti, sprendimai bus tokie, kad visiems reikės „nurimti kelioms savaitėms“. 

Apie pandemijos valdymą ir epidemiologinę situaciją naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesorius Mindaugas Stankūnas ir Seimo narė, konservatorė Jurgita Sejonienė.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad trečiadienį Vyriausybė nusprendė, kad veido kaukių (respiratorių ar kitų priemonių) dėvėjimas uždarose erdvėse (pavyzdžiui., kai teikiamos ar gaunamos paslaugos, perkamos prekės, darbo metu, dalyvaujant renginiuose), yra privalomas, nepriklausomai nuo to, ar veikla vykdoma su galimybių pasu ar be jo.

Nutarimu taip pat rekomenduojama viešiesiems, tiek privatiems juridiniams asmenims darbą organizuoti nuotoliniu būdu.

Naujoji tvarka įsigalios nuo šio penktadienio – spalio 1 d.

Nutarime rašoma, kad tokie siūlymai teikiami atsižvelgiant į tai, kad Lietuvoje sparčiai plinta koronaviruso delta atmaina, o epidemiologinė situacija Lietuvoje išlieka nepalanki.

Praėjusią parą nustatyti 1806 nauji COVID-19 atvejai, mirė 19 žmonių, ketvirtadienį skelbia Statistikos departamentas. 16 mirusiųjų buvo neskiepyti ar nepilnai paskiepyti, pilnai paskiepyti buvo trys.

Per parą 2577 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą paskiepyta 7,1 tūkst. žmonių. Ligoninėse šiuo metu gydomas 1201 COVID-19 pacientas – 30 daugiau nei parą prieš, 129 iš jų – reanimacijoje.

Šalyje praėjusią parą atlikta apie 13,3 tūkst. molekulinių (PGR) ir 10,2 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.


Rašyti komentarą...
P
Panelė šim
2021-09-30 16:23:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sakė jei bus įvestas karantinas atsistatydinsiu.
Atsakyti
0

A
Absurdas
2021-09-30 17:31:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu pipiec. Tai kam tas pasas reikalingas ir tie prakeikti skiepai jeigu vel antsnukius reiks visur nesiot?????? Dar nebuvo tokios apgailetinos vyriausybes per 30 metu.
Atsakyti
0

L
Liepa
2021-09-30 18:26:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atsibodo nieko daugiau negirdėsi Pasiskiepijau ir nieko nebijauSkiepykitės nereiks sukti galvos Dauguma serga nesiskiepyję
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų