Apie 2 tūkst. žmonių antradienio vakarą susirinko į Kauno rajone esantį Aleksandro Stulginskio universiteto stadioną, kur vyksta „Laisvės piknikas“ – festivalis, kurį žurnalistas Andrius Tapinas suorganizavo po to, kai jam buvo sutrukdyta surengti susitikimą su rajono bendruomene.

 

Aleksandro Stulginskio universitete Akademijos miestelyje vykstančiame renginyje numatyti žinomų Lietuvos atlikėjų pasirodymai, į jį atvyko ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Iškylauju, kaip ir jūs. Ir džiaugiuosi, kad esu pakviesta. Šiandien man atostogos, todėl rimtų kalbų nesakysiu“, – pareiškė prezidentė.

Ji pabrėžė, kad laisvoje Lietuvoje visi turi teisę kalbėti, ką galvoja.

„Kai valdžia vis nuvilia ir nuvilia, o mums vis reikia mėginti patikėti, labai džiaugiuosi, kad tikite vienas kitu ir žmonėms, kurie jus čia pakvietė“, – kalbėjo D.Grybauskaitė.

Prieš tai ji žurnalistams sakė, kad daugybė gerų iniciatyvų gimsta būtent iš draudimų.

„Aš manau, kad visada geros iniciatyvos ir žmonių noras bendrauti ir kažką daryti kyla iš įvairių draudimų – kažko negalima, kažko neleidžia, kažkaip kitaip mėgina apriboti. Manyčiau, kad labai gerai, nes jeigu viskas būtų labai gerai, ir poreikio nebūtų susitikti, pakalbėti, parodyti, kad nebijome“, – žurnalistams sakė prezidentė, paklausta, kaip vertina istoriją, dėl kurios renginys buvo suorganizuotas.

REKLAMA

Daug norinčiųjų

Antradienio popietę link Akademijos miestelio nusidriekė automobilių eilės. Į renginį susirinko šeimos su mažais vaikais, jaunimas. Jie renginyje gali susipažinti su Šaulių sąjungos, skautų veikla, atskira zona numatyta daugiavaikėms šeimoms.

Planuojama, kad renginys tęsis iki 23 valandos.

Pikniko priežastis

Šį festivalį žinomas žurnalistas nusprendė surengti po to, kai jam nebuvo leista surengti susitikimo su Kauno rajono Ringaudų gyvenvietės atstovais. A.Tapinas teigia, kad susitikimas neįvyko Kauno rajono merui socialdemokratui Valerijui Makūnui uždraudus suteikti jam patalpas. Pats Kauno rajono meras tvirtino, kad įvyko nesusipratimas, apie kurį jis nežinojęs.

V.Makūnas antradienį renginio pradžioje išplatino komentarą, kuriame teigiama, jog piliečių kritika valdžiai yra sveikintinas požymis ir apgailestavo, kad „pretekstu padiskutuoti apie laisvę tapo nemalonus incidentas“.

„Būtų gerai, kad tokie festivaliai vyktų ne rinkimų kampanijos metu ir tarnautų visuomenei, o ne vienai ar kelioms prie renginio prisišliejusioms partijoms. Taip pat norėtųsi viešojoje erdvėje matyti mažiau įžeidinėjimo, smerkimo, žeminimo, daugiau konstruktyvių siūlymų“, – rašoma V.Makūno kreipimęsi.

Tuo metu renginio vedėjas Paulius Ambrazevičius juokavo žinąs, kad „Kauno rajono savivaldybėje darbo negausiu niekad“.

Renginio organizatorius A.Tapinas teigė, kad apie demokratiją visada reikia kalbėti, už ją reikia nuolat kovoti.

„Yra vietų, kur mes liovęsi esame kalbėti apie demokratiją, apie laisvę, turime tam tikrų baimių. Tai nėra vienas konkretus rajonas, yra daug tokių rajonų. (...) Norėjosi parodyti – įdomu, ar yra žmonių, kurie sako, kad yra drąsūs“, – kalbėjo žurnalistas, kuris pabrėžė, kad renginys nesiejamas su jokia politine partija.

Jis teigė taip ir nesupratęs Kauno rajono mero pozicijos šio renginio atžvilgiu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų