tv3.lt sokiu laida tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiekvienas žmogus, užsikrėtęs delta atmaina, gali perduoti užkratą aštuoniems ar devyniems kitiems žmonėms.

Kiekvienas žmogus, užsikrėtęs delta atmaina, gali perduoti užkratą aštuoniems ar devyniems kitiems žmonėms.

REKLAMA

Remiantis nutekintu JAV ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) dokumentu, koronaviruso delta variantas plinta taip pat greitai, kaip ir vėjaraupiai, net tarp paskiepytųjų ir, atrodo, sukelia sunkesnę ligą.

Remiantis dokumentu, kiekvienas žmogus, užsikrėtęs elta atmaina, vidutiniškai gali perduoti virusą aštuoniems ar devyniems kitiems žmonėms, todėl jis yra toks pats užkrečiamas, kaip ir vėjaraupiai, rašo independent.co.uk.

Taigi CDC turėtų „pripažinti, kad karas pasikeitė“, rekomenduodamas privalomąją vakcinaciją ir universalius kaukių reikalavimus, rašoma dokumente, kuris yra sudarytas skaidrių pristatymo forma.

Dokumente cituojamas dar nepublikuotas tyrimas, kuris nurodo, kad žmonės, kurie yra pilnai paskiepyti nuo koronaviruso, gali perduoti delta variantą tokiu pat greičiu, kaip ir neskiepytieji.

REKLAMA

Tačiau dokumente teigiama, kad paskiepyti žmonės yra saugesni, sunkios ligos ar mirties rizika sumažėja 10 kartų, o rizika užsikrėsti infekcija sumažėja net tris kartus.

REKLAMA

„Yra daugiau nei 90 proc. tikimybė, kad vakcinos apsaugos nuo ligos, tačiau gali būti mažiau veiksmingos užkertant kelią infekcijai ar perdavimui. Todėl, nepaisant skiepų, atmaina greičiau plinta visuomenėje“, – rašoma dokumente.

CDC direktorė Rochelle Walensky patvirtino dokumento, prie kurio pirmasis prieigą gavo „The Washington Post“, autentiškumą.

„Manau, kad žmonės turi suprasti, jog nesiunčiame klaidingo pavojaus signalo. Tai rimta. Tai vienas labiausiai užkrečiamų virusų, apie kuriuos mes žinome. Tymai, vėjaraupiai, koronavirusas – jie visi labai užkrečiami“, – „CNN News“ sakė ji.

REKLAMA

R. Walensky pabrėžė, kad mokyklų mokiniai, darbuotojai ir lankytojai visada turi dėvėti kaukes.

„Priemonės, kurių mums reikia, kad tai suvaldytume, yra ekstremalios. Priemonės, kurių jums reika, yra kraštutinės“, – sakė ji.

CDC paskelbė rekomendaciją, kad skiepyti žmonės privalo dėvėti kaukes uždarose patalpose JAV, kur delta variantas kelia infekcijų šuolį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų