Seime gali būti sudaryta dar viena laikinoji tyrimo komisija. Ketvirtadienį parlamentarai po pateikimo pritarė nutarimo projektui, kuriame siūloma sudaryti Seimo laikinąją komisiją numatomo didžiosios dalies Vilniaus savivaldybei priklausančio turto privatizavimo aplinkybėms ištirti.

Už tokį nutarimo projektą, kurį pateikė frakcijos Tvarka ir teisingumas seniūnas, opozicijos lyderis Valentinas Mazuronis, po pateikimo balsavo 51 Seimo narys, prieš buvo 5, susilaikė 24 parlamentarai.

Pradėti parlamentinį tyrimą siūloma matant "dideles tokio sprendimo korupcines grėsmes, pavojus socialiniams visuomenės interesams".

Komisiją siūloma sudaryti iš 12 Seimo narių pagal frakcijų proporcinio atstovavimo principą.

Projektą remiantys politikai ragino ištirti ir užkirsti kelią galimai neteisingam turto naudojimui, tuo tarpu oponentai tvirtino, kad tai būtų kišimasis į savivaldos reikalus. "Esu prieš tokį kišimąsi, nes savivaldybės tarybos nariai atsako prieš savo gyventojus", - sakė konservatorius Edmundas Pupinis.

Siūlymą sudaryti laikinąją tyrimo komisiją Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovai vertino ir kaip populizmą. "Tokia savireklama per brangiai kainuoja", - taip "tvarkiečių" iniciatyvą vertino parlamentaras Saulius Pečeliūnas.

REKLAMA

Sustabdyti galimai įžūlią korupciją kvietė Seimo narys "tvarkietis" Petras Gražulis. Dėl Vilniaus savivaldybės tarybos veiksmų pasipiktinęs politikas patarė sostinės valdžiai pamąstyti ir apie persikraustymą į šilumines trasas.

"Kas parduoda butus? Valkatos. Pasiūlyčiau savivaldybei: jeigu ji taip blogai gyvena, tegul parduoda, tegul persikrausto į šilumines trasas ir gyvena", - pasiūlė P. Gražulis.

Jeigu Seimas pritartų, komisija tirtų, ar šioje privatizacijoje negalima įžvelgti korupcijos požymių - svarbu, kokiais tikslais ir kokiomis sąlygomis ruošiamasi parduoti savivaldybės centrinį administracinį pastatą. Seimo nariai aiškintųsi, ar nėra sudarytas išankstinis susitarimas dėl pastato pardavimo ir pirkimo sutarties sudarymo ir nutraukimo sąlygų.

Komisija tirtų, ar savivaldybės planai privatizuoti ar pertvarkyti didžiąją dalį sostinės savivaldybės įmonių ("Vilniaus vandenys", šilumos tinklai, viešojo transporto įmonės) nekelia grėsmės viešajam ir socialiniam visuomenės interesams. Per parlamentinį tyrimą taip pat siūloma išsiaiškinti, ar privatizavus šiuos objektus miesto gyventojams nepabrangs šilumos, transporto ir vandens tiekimo paslaugos.

Projekte siūloma, kad komisija tyrimo išvadas Seimui pateiktų ne vėliau kaip per tris mėnesius nuo šio nutarimo įsigaliojimo.


Rašyti komentarą...
2009-11-12 18:36:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
vieną Zuoką pakeitė kitas
Atsakyti
0

s
seiminija
2009-11-12 18:38:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
tegu prikerpa visiems uodegas - žinos kiap parceliuoti turtą.
Atsakyti
0

N
Ne – Vilniaus išpardavimui!
2009-11-12 21:36:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
2009 m. lapkričio 18 d., trečiadienį Lietuvos socialdemokratų sąjungos Vilniaus skyrius drauge su visuomeninėmis organizacijomis ir judėjimais prie Vilniaus miesto savivaldybės (Europos aikštėje) rengia mitingą. Šis mitingas – tai protestas dėl sostinės valdžios sprendimo išparduoti visuomeninį turtą – savivaldybei priklausančias įmones, nekilnojamojo turto objektus. Tokių strateginių įmonių, kaip „Vilniaus vandenys“, komunalinių paslaugų, susisiekimo įmonės ir kt. privatizavimui valdančioji dauguma nėra gavusi visuomenės įgaliojimų. Po lapkričio 4 d. įvykusios vilniečių viešos protesto akcijos, iš mero komentarų tapo aišku, kad miesto valdžia neturi jokių argumentų, nėra atlikusi analizės, vertinimų, skaičiavimų dėl tokio privatizavimo privalumų ar galimų neigiamų pasekmių. Juolab, kad Vilniaus miesto strateginių įmonių privatizacija planuojama pagal tipišką lietuvišką schemą: įmonė specialiai vedama prie bankroto, o po to skelbiama, kad vienintelis išsigelbėjimas – privatizacija. Kaip taisyklė tokios privatizacijos pasekmė – išaugusios paslaugų kainos, kraunančios pelnus privačiam šeimininkui visuomenės sąskaita. Todėl toks visuomeninio turto išparceliavimas panašėja į dar vieną aferą, už kurią ateityje brangiai teks mokėti gyventojams. Sostinės valdžia akivaizdžiai neatlieka savo pareigų ir paskirties – atstovauti viešajam interesui bei tarnauti visuomenės labui. Savo veiksmais ji pademonstravo, kad dirba tik privataus verslo naudai. Valdančiajai daugumai ignoruojant Vilniaus miesto bendruomenės interesus ir teisėtus lūkesčius, raginame piliečius nesitaikstyti su valdžios savivale, aktyviai ir nuosekliai priešintis ydingiems jos sprendimams bei tolesnei sostinės rubikonizacijai. Kviečiame gyventojus savo valią ir reikalavimus išreikšti 2009 m. lapkričio 18 d. 12.30 val. vyksiančio mitingo metu bei parašais po peticija „Ne – Vilniaus išpardavimui!“ Raginame ir kitų miestų bendruomenes nebūti abejingoms sostinės likimui, nes, išpardavus Vilniaus miesto visuomeninį turtą, ateis ir kitų miestų eilė.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų